Skocz do zawartości

Animacja 3D - Abstraxi Promo Movie


HummFred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tej części forum jeszcze nie gościłem.

Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam film promocyjny, który miałem przyjemność realizować.

Sam tytuł niewiele mówi, nie będę opisywał działalności firmy. Zainteresowani jakoś znajdą adres strony i się tam udadzą.

 

Teraz trochę konkretów

Wykorzystane modele powstały przy okazji innego zlecenia dla tego samego klienta.

"Malowania" pojazdów dostarczył klient.

Za całą animację, textury, oświetlenie, rendering i kompozycję odpowiedzialna była jedna osoba - czyli ja.

Całość renderowana na jednym komputerze:)

Dźwięk - dla wytrwałych na końcu filmu info.

 

Teraz trochę liczb:

133h - tyle zajęło mi przygotowanie animacji, oświetlenie, kompozycji itd (w tym draftowy render ujęć)

182h - tyle trwał render w małym HD

 

Tyle gadania, czas na oglądanie:

 

Oraz w bonusie scenki, które odpadły:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez HummFred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratuluję. Świetnie wyszło.

Animacja wyszła naprawdę płynnie i realistycznie. Może nie ma zbyt długiej tej animacji ruchu samochodów, ale naprawdę na duży plus. Całkiem nieźle również dym wyszedł.

 

W tej części nie gościłeś, ale czy to też debiut tak ogólnie jeśli chodzi o animację?

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie sympatycznie wyszlo. Jak na jedna osobe to naprawde nice efekt koncowy. NIe wchodzac w szczegoly to mnie osobiscie nie pasuej sekun da 024-027 - mini wjezdza na pelnym gazie , ostro hamuje- dymy itp. (apropos dumy fjumowe?), natomiast opla wepchalo w kadr trzech chlopa, pozniej cofa juz bardziej dynamicznia, jednak sam wjazd slabszy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze:)

Adek - jest to mój debiut jeśli chodzi o wykonanie filmu samodzielnie.

 

jaras - samochody są zrigowane w prosty sposob. Karoseria, koła i zaciski hamulcowe mają podpięte kontrolery. Kontrolery są wpięte w system MadCar. Można oczywiście podpinać obiekty bezpośrednio, ale to strasznie obciąża cała scenę.

Najwięcej zabawy jest ze sparametryzowaniem samochodu - przyczepność opon, masa, grawitacja, skok spręzyn itp. Zanim uzyskałem końcowy efekt było sporo prób.

Żałuje, że w trakcie tworzenia nie miałem dostepu do np. joysticka czy kierownicy - MadCar pozwala na kotrolę pojazdu także za pomocą kontrolerów gier.

 

slowmotion - końcowa sekwencja nie była wcześniej rozplanowana. Zaproponowałem właśnie taki wjazd kombi (w stylu niepokornego przedstawiciela handlowego) - pomysł spodobał sie klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HummFred, wyszło mega superowo, a jeszcze że sam ogarnąłeś taki kawał roboty to w ogóle pełen szacunek! Gratulacje!

 

ps. Jakaś ta Astra tuningowana albo coś, bo taka ładniejsza się wydaje od mojej którą się wożę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ujęcie bardzo fajne, potem zbyt szybko to się wszystko dzieje. Można by było trochę do momentu tych wybuchów z boku wydłużyć tę scenę. Przejścia między scenami bardziej subtelne oraz chociaż jakiś minimalny ruch kamery, taki ładny, powolny. Następnie jak jest wybuch, to po co z dwóch storn ? Nie lepiej by było aby był jeden, podczas wystrzeliwania zagrać zmianą tempa slowmotion, przejechać kamerą miedzy tymi lecącymi pomalowanymi częściami, a sam moment przyklejenia puścić w realtime i dać jako efekt dźwiękowy takie BUM ! I te reflektory i ten dym.. to co już jest i jest po prostu zayebiste, nie zmieniać ani trochę :-) Potem można by się było jedynie posilić o minimalnie bardziej realistyczną animację wjazdu tych samochodów. Aha, no i najważniejsze co mnie raziło... ruchy kamery ciągle po jednej osi, może dałoby rade niektóre ujęcia bardziej ożywić ? Strasznie to takie sztywne, gdyby nie te rozpędzone Mini to byłoby nudno ;-) Aha... i ten dźwięk między zmianą ujęć od 13 sekundy, denerwujące jak się ogląda filmik po raz któryś z kolei.

 

Dobra, napisałem to co mi nie leży, może tak miało być i tyle... albo ja się po prostu nie znam. Ot taka tylko moja opinia. W każdym bądź razie poziom wykonania jest super, naprawdę. Więc nawet pomimo tego co tutaj wypisałem (ewentualnie będę się później bronił, że byłem pijany :-P,) to klient na pewno jest bardzo zadowolony :-)

 

Pozdrawiam,

Niedźwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O_o pojechałeś grubo !!! szacuneczek stary ..

Ps. na jakim sprzęcie tyle ci liczyło ? moze jakiś breakdown zrobisz ?:)

 

Pozdro i gratki fronta

M.

 

Edit:

Dym z AE czy maxowy afterburn ?

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności