Skocz do zawartości

dodge challenger 2008


Jaack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Tak z nadkolami masz rację ,wiem o tym i będę to musiał poprawić :) Siatki zaraz pokaże :) Tylko że to już po TS, i są gęste :)

 

 

I o to siateczki :) Tylko że z Viewportu :)

 

1challenger20085.jpg

 

 

 

 

1challenger20084.jpg

 

 

A i jeszcze zbliżenia na trochę detali.

 

scaled.php?server=513&filename=1challenger20085.jpg&res=landing

scaled.php?server=269&filename=1challenger20086.jpg&res=landing

Edytowane przez Jaack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo masakra jak gęsto :P Drzwi mógłbyś zrobić spokojnie na 2 razy mniejszym zagęszczeniu. Zresztą jak prawie całą resztę. Jak możesz to pozamieniaj drzwi przed zagęszczeniem ze starszych plików (bo rozumiem zapisujesz do nowych plików postępy prac?:)) Poza tym wygląda na równy, ale na przednim zderzaku od boku zrobiła Ci się niezła fałda i to juz bedzie ciezko poprawić na takiej siatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapisuje do nowych plików :) Z tą podmianą drzwi się zastanowię ;) najbardziej na czym bym mi zależało to na poprawieniu tego zderzaka,rzeczywiście jest tam nierówność,jakimś cudem mi to umknęło .

Teraz rzeczywiście ciężko będzie coś z tym zrobić,jutro będę z tym walczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) siatka gęsta bo boje się że przy cięciu splajnami będą pojawiać mi się jakieś babole :) Ale chyba rzeczywiście macie rację.

Jest to mój drugi model robiony samodzielnie,tych z tutoriali nie liczę.

Wcześniej robiłem maybacha exelero ale całkowicie złe proporcję miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatki ciales po TS ? Przy wycieciach pewnie topologi nie i juz pewnie nie bedzeisz zageszczac. Ja zawyczaj szykuje siatke na jak mniejsza ilosc poly i tne pod TS, ale to moze krzywawo wychodzic, a tak to bardzo ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Tak siatki cięte po TS :) zagęszczać już nie będę :) Wcześniej robiłem bryłę i starałem się aby tych poly było jak najmniej ,potem stopniowo zagęszczałem poprawiając to i owo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Ale mam mały problem,nie wiem czy to już tak ma być ,czy jest to wina moich słabych umiejętności.

Otóż zrobiłem wloty powietrza na masce i widać jakieś babole ;) Refleksy świateł dziwnie się odbijają.

Zawsze mnie to irytuje strasznie,z daleka tego nie widać ale z bliska już tak.

 

challenger200811.jpg

 

 

 

Czym bliżej tym bardziej to widać.

scaled.php?server=208&filename=challenger200812.jpg&res=landing

challenger200814.jpg

 

A to siastka

challenger200813.jpg

 

No i bardzo bym prosił o pomoc ;)

 

Zastanawiam się nad zagęszczeniem siatki w tych miejscach przed wycięciem wlotu,ale wolałbym aby się ktoś najpierw wypowiedział :)

Edytowane przez Jaack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiktor fajnie to się*go w rhino modeluje :) przyjemny samochód trzeba przyznać*choć ma pare problematycznych miejsc

 

wyłącz pokazywanie trójkątów w viewporcie, będzie łatwiej doradzić, krzywi się*ten wlot niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wloty idealne nie są,co do słupków to chyba chodzi Ci o to że mają mniejsze zaokrąglenie tam koło przedniej szyby ? :)

Pewnie tak bo rzeczywiście tak jest :) Niestety nie wszystko poprawię ,musiałbym całą maskę od nowa robić aby te wloty wyglądały tak jak się należy :) myślę że aby zrobić dobre autko trzeba by mieć idealne blueprinty :) A tak to zawsze są jakieś błędy .Oczywiście nie zganiam tego na blueprinty bo moja wina też w tym jest.

Jeszcze jedno auto zrobię na pewno :) bo mam w planach jakąś animację ,ale to jeszcze dużo nauki przede mną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no popraw te wloty bo drażnią oko ;) Nie wiem dlaczego miałbyś maskę robić od nowa ? I nie patrz na blueprinty, tzn. dobra rzecz mieć dobre printy, ale przeważnie nie są zbyt dokładne to raz, a dwa przeglądaj zdjęcia bo czasami na printach są źle rozłożone elementy. Co do świateł to jest mnogo fot na necie (google-->Dodge Challenger 2008 oem headlight ) Działaj, działaj bo sam go kiedyś męczyłem i fajne autko ogólnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poprawiłem te wloty chociaż nadal uważam że nie są idealne :) ogólnie miałem trochę przerwę z tym modelem bo ostatnio mam strasznego lenia i zmęczony po pracy itd :)A i sam model też mnie zaczął męczyć ,musiałem obniżać cały przód , okazało się że lampy by nie pasowały, bo przecież górna ich część jest ucięta:) Uważam że model jest trochę niedokładny ,no ale cóż będę go kończył taki jaki jest , myślę że następny będzie lepszy :) I tak w miarę jestem zadowolony :)

 

 

wloty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wymodelowałem sobie felgę tarczę i zaciski ,na tył zaciski też zrobione ,parę rzeczy jeszcze do dorobienia ,ale zamierzam się zabrać teraz za oponki :) I kurcze nie za bardzo wiem jak Wy robicie te napisy na bokach opon, wiem że używa się jakichś map,jedną mapkę znalazłem ale to oponka 16 cali ,a ja potrzebuje 20 cali nałożyć na tą felgę :)

 

felgasrt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstury sidewalli często trzeba spreparować w edytorze 2d aby pasowały do wymiarów bryły opony. Co bardziej dociekliwi retuszują mapy żeby napisy zgodne były z wymiarami rzeczywistymi. Co więcej także bieżnik modeluje się specjalnie aby oddawał wygląd danego modelu opony. Bardzo rzadko się zdarza zeby tekstura z netu w 100% spełniała oczekiwania. Mam nadzieję że nie zabiłem w Tobie determinacji, poprostu musisz się wysilić.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bump mapę musiałem robić sam,sprawiło mi to trochę problemów bo photoshopa to ja obsługiwać nie umiem :)

A co do auta to naprawdę nietypowy rozmiar tych opon.

 

No i ciekawy jestem czy to jakoś wygląda ?

 

testrenderbumpmap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przy tyle ostatnio siedziałem :) za bardzo nie wiem jak te tylne światła zrobić, coś tam niby wykombinowałem .Miałem nie robić wnętrza ,ale jednak jakieś skromne trzeba zrobić,by coś było widać przez szyby :)

tyekh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest ;] Wnętrze obowiązkowo tak jak piszesz żeby pustka nie straszyło zza szyb.
Dzięki :) Ale powiem Ci szczerze że mam straszne problemy z modelowaniem tego wnętrza ,i zastanawiam się co robić.Może wymodelować tylko fotele i to co widać przez szyby ? Zresztą sam zobacz :) aż strach to pokazywać :)interiorcar.jpg

Bardzo ładnie to wygląda, mógłbyś powiedzieć ile to ma teraz poly? bo chyba sporawo.
Dzięki :)

O ile dobrze pamiętam to bez kół ok 250 tyś poly ,jedno koło z tarczą zaciskami około 100 tyś poly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę tego jest :) niestety nie dam rady wszystkiego poprawić.Tak jak pisałem powyżej ,model nie jest idealny ale jednak chce go skończyć :) Lusterka to poprawić muszę bo są do bani :) Nie chce też tego auto robić do wiosny ,bo ileż można siedzieć nad jednym autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Ale powiem Ci szczerze że mam straszne problemy z modelowaniem tego wnętrza ,i zastanawiam się co robić.Może wymodelować tylko fotele i to co widać przez szyby ? Zresztą sam zobacz :) aż strach to pokazywać :)

Nie ma żadnego strachu ;] Jak nie chce Ci się modelować wnętrza to porób jakieś bryły, tak aby coś tam było, a resztę załatw teksturami ze zdjęć czy coś w ten deseń ;) Model może i pare niedociągnięć ma, ale nadal jestem zdania, ze lepiej skończyć to co jest i jak jest niż zostawiać. A z tego co się orientuje to już masz siatkę po którymś tam ms ? Jak dasz rade poprawić co nieco z tego co opisał Thunder to będzie git, ale w sumie jak nie to i tak nie będzie aż tak źle ;] Ważne żeby skończyć ;] Mogłem coś pomotać %%%.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bubu za wsparcie ,bo powiem szczerze że to jednak motywuje :) Ale od razu mówię że we wnętrzu szału nie będzie :) porwałem się z motyką na księżyc ;) Trochę wnętrze wymodeluje ale resztę to jednak załatwię tak na odczep się hehe :)

nie mam sił już do tego auta ,a po drugie chciałem się zabrać za naukę czegoś innego :) np. rendering bo tu jeszcze nic nie umiem ;)

 

 

wntrze3.jpg

 

 

wntrze2.jpg

Edytowane przez Jaack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności