Skocz do zawartości

Lightwave 3D 11.5


J|L

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobry update. Ja już z 10 lat niczego nie robiłem w LW. Kibicuję temu programowi ale póki nie połączą Modelera z Layoutem to ciężko będzie się przebić. A szkoda bo cena softu jest przystępna. Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w to, jak takie marketingowe prezentacje w ogólności mają się do faktów, Newtek zaczął robić w końcu wrażenie firmy, której zależy i ma pomysł na swój program. Pomysł zresztą tak stary, jak LW: wszystkiego po trochu, niekoniecznie dla wymagających, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

tak ja używam i proszę mnie nie obrażać, moj soft przynajmniej nie odpala sie 5 minut i nie wiesza sie co 5 minut dziękuję :D

pozdrawiam

Edytowane przez J|L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie poczucie wyższości i swojego rodzaju pogarda użytkowników, najczęściej MAXa, którzy wyskakują z tekstami jak choćby Pan Reanimator wyżej. Tak, ktoś jeszcze używa tego softu. Ja używam. Narzędzie jak każde inne. Jak opanujesz to zrobisz to co chcesz i tyle. A że ma naleciałości ? Który soft nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia jak slysze o tym sofocie .Pamietam go jeszcze z czasow amigi .Niby kiedys byl ok ale jednak nie byl.

Ja nie wierze w LW w sumie przestalem wierzyc przy wersji 6.0

Jak wyszla mocno opozniona i okazala sie skopana .

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazi69. Nie zaczynajmy flejma softowego, wiemy czym to się kończy. Kto jak kto, ale Reanimator na pewno nie życzy źle. Myślę, że to wynika z jego obserwacji, akurat chyba animuje w Mayce, ale to nie napisze.

 

No jest coś takiego, że jednak Autodesk trochę*pozamiatał wokół kupując wszystko co się da. Został LW, Cinema i chyba każdy, nawet użytkownik Maxa życzy im jak najlepiej. Każda konkurencja jest dobra.

 

Chociaż mam wrażenie, że NewTek sporo mocy przerobowych przerzucił na inne swoje projekty o których może dużo się nie pisze, ale wiem, że sprzedają ich troche po studiach telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był przez lata dobry program dla wolnych strzelców i numer dwa w popularności po Maxie, więc nie zdziwiłbym się, gdyby miał więcej użytkowników od Mai.

 

troche dorzuciles do pieca.mayowcow jest podobna liczba co maxowcow. nie mowie o polsce...

 

- - - Połączono posty - - -

 

lw zdycha i to soft raczej glownie dla zapalencow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no LW zdycha..? ał? tz jest mega zacofany...ale animowanie w nim i modelowanie nadal jest user frendli NT zarabia i zyje głownie Tricasterowi... lw 11.5 to tylko ubdate i to darmowy... wiedz widzac ze dziady pojeły wkoncu ze albo cos rusza z softem czego dowodem jest zatrudnienie nowych programistow... albo poprostu zrobia z niego darmowy soft "blender" za ktorym jest juz daleko z tyłu.... tak czy siak jako LW'owiec ciesze sie z tego abdejta ktory wnosi troche swiezosci w tym srodowisku i mam nadzieje ze wkoncu NT zacznei cos z nim robic... tz rob powers ktory ma go starac sie postawic na nogi albo go zwolnia i zamkna dywizje LW... i tyle... tak czy siak połowe hamerykanskich seriali w kotrych jest cg jest animowane albo w lw albo w mai i tak samo renderowane albo w lw albo w mai... nie chce tu nikogo hejtowac ani byc hejtowanym ciesze sie z nowego abdejta i mam nadzieje ze leniwce z teksasu przeznacza wiecej kasy z trikastera na LW

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w to, jak takie marketingowe prezentacje w ogólności mają się do faktów, Newtek zaczął robić w końcu wrażenie firmy, której zależy i ma pomysł na swój program. Pomysł zresztą tak stary, jak LW: wszystkiego po trochu, niekoniecznie dla wymagających, ale działa.

 

Od czasu LWCore który był nie wypałem choć pewnie część technologi przechodzi z tego projektu do obecnego LW jak choćby VPR. To w filmikach marketingowych NT o LW jest niemal sama prawda pokrywająca się z rzeczywistością a nie tylko bełkot marketingowy.

 

Oczywiście LW nie ma tylu bajerów "z palca" jak MAX i trzeba tam sporo rzeczy robić na piechotę ale wg. mnie to cały czas dobry program do tego lekki i mega stabilny - co nie oznacza, że nie potrafi się zawiesić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uo matko, odezwal sie jakis straszny kompleks, a ja tylko zapytalem, czy ktos jeszcze uzywa LW, bo nie zetknalem sie z nim cale wieki:)

 

Swego czasu afair mial mocna reprezentacje w platizu, tutoriali bylo pelno w magazynach 3d. Teraz w mainstreamie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LW mi sie zawsze podobal, ale nie moglem ogarnac tego podzialu na modeler layout... Oby ich Autodesk nie wykupil i oby skopali i tyłek! :)Ja używam mayi :D Szkoda ze nie ma wersji na linucha, mysle ze to tez by zwiekszylo sprzedaz po wiekszych studiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, pracowałem kiedyś w LW, nie było zle, potem max a teraz maya. Porownujac te softy, to jakby porownywac zbrusha i mudboxa i jeden i drugi ma swoje zalety i wady. To zależy co kto lubi, do czego się przyzwyczail. Dla mnie Maya jest dość skomplikowanym programem, ale poznaj podstawy a dalej już leci. Chodzi o czas poznawania tych podstaw. W LW mysle jest krótszy niż w maya tak jak w mudboxie i zbrushu.Nowinki techniczne, wiadomo ulatwiaja prace, ale czy zawsze?

Dla poczatkujacego wazna jest latwosc i intuicyjność obsługi.

Ten kto zaczyna od LW szuka tego samego, czego szuka artysta zaczynając od Mudboxa.

Oczywiście to co napisałem to moja subiektywna ocena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyje nie zaczynałem flamewar`u innego jak "amiga rulez" ;-) Co do pozornego braku popularności LW może on wynikać z dwóch powodów. W środowisku Lw praktycznie zanikło hobbystyczne i stricte lamerskie grono użytkowników. To oczywiście wada bo brak szerokich mas nowych początkujących źle wróży każdej aplikacji ale fakt jest taki że ferment i szum w internecie robią najczęściej początkujący. Pracujący zawodowo nie mają czasu po prostu na mieszkanie na forach czy klecenie tutoriali pod tytułem jak zrobić czajniczek. W Polsce LW popularność miał zawsze słabą i zawsze wywodziła się ona z szeroko pojętych "amigowców". Dziś natomiast popularność to samonapędzająca się machina gdzie na topie jest zawsze to samo tylko dlatego że ma łatki przypięte od lat. Coś jak Photoshop który jak mu się dobrze przyjrzeć to pewnie ma gdzieś w kodzie jeszcze obsługę magnetofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KryWol4457

W LW robione są efekty m.in. do The walking dead. Poczytać o tym można tutaj https://www.lightwave3d.com/news/article/the-engrossing-effects-of-the-walking-dead/. A zatem z cała pewnością jest używany dużych, dobrze odbieranych przez widów produkcjach - ocena serialu IMB czy filmweb. Innym przykładem może być animacja lądowania Curiosity na marsie zrobiona dla NASA https://www.lightwave3d.com/news/article/nasas-curiosity-mission-on-mars/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego softu, ale przy szukaniu pracy już kilka razy spotkałem się z informacjami na stronach i ogłoszeniach, że jest zapotrzebowanie na grafików znających ten program, więc LW jest jeszcze popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalem kiedys w LW - bardzo mi sie spodobal, niestety w tamtym czasie animacja troche kulala - albo ja sie nie znalem po prostu. Podzial modelera od layoutu bardzo mi odpowiadal akurat. I chyba ani razu mi sie nie zawiesil, przynajniej nie pamietam :)

Kibicuje bardzo temu softowi - zawsze jakas konkurencja dla Autodeska ogromnych cen jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załapałem się na lightwave'a. Jak był na topie, to ja byłem jeszcze w lesie z 3d. Potem się zaraziłem blenderem, ale jak tak patrzę na tą prezentację, to chyba bym się chyba dobrze czuł w tym interfejsie, głównie dla tego, że widzę podobieństwa z Blenderem. Szkoda, że Lightwave nie jest już tak popularny, szkoda że #1 i #2 w tej branży są w rękach jednej firmy, która konkuruje teraz sama ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy program 3d. Szkoda że wtedy stać mnie było tylko na ustawienie paru cylindrów które miały imitować statek kosmiczny. Na tym się zakończyła moja zabawa z 3d na następne parę lat. :P

Parę spoko rzeczy widać w tej prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wiele ciekawych opinii.

Myślę, że jego mniejsze zainteresowanie, przynajmniej w naszym kraju, wynika też z tego, że na przestrzeni ostatnich klikunastu lat powstało bardzo wiele pakietów 3D. Na dodatek NewTek miał problemy choćby z powodu odejścia gupy programistów. To odbiło się na jakości programu.

Teraz widać, że LW w swoim rozwoju "przyspieszył". Oczywiście dla wielu fachowców nadal jest to niewystarczające. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że taki Max ma duże zaplecze w postaci Autodeska. Myślę, że za tę cenę nie nie znajdziemy pakietu, który dawałby takie możliwości.

No i na koniec - fajnie, że coś robią i widać postęp w aktualizacjach. Ostatnie lata "posuchy" i program core dał się na pewne we znaki miłośnikom tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eXisten

Ja również używam Lightwave'a - podział na Layout'a i Modelera od zawsze mi "pasował" ;o) A zaczynałem od bodaj "czwórki" - oczywiście na poczciwej Amidze ;o) I nie zapominajmy, że najlepsze narzędzia są do kitu, jeśl zbraknie natchnionej głowy i ręki ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności