Skocz do zawartości

HMS Ajax


RK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba to moja największa słabość- "ogarnianie" całej sceny. Nie mam problemów z modelowaniem, teksturami, ba, ze światłem, ale utrzymanie równowagi w kompozycji- tu jest bida. W każdym razie- dzięki za dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Nie zgodzę się jeśli chodzi o załogę- z kilku powodów. Raz- kiedy żagle były ustawione a pogoda nie zachęcała do plażowania, na pokładzie nie zostawało zbyt wiele dusz. Dwa- tu masz podobną fregatę, w DUŻO lepszym oświetleniu (dzienne światło). Matrosów ledwie widać. Załogę mam wymodelowaną (robiłem wcześniej, do innego projektu) ale po prostu jej umieszczenie byłoby nierealistyczne.

 

http://4.bp.blogspot.com/-uN6o_3YK6M4/TdBO8skKdeI/AAAAAAAABAg/dRJhvp0Laec/s1600/frigateLG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim pokładzie nie ma ani jednej duszy i to się rzuca w oczy. Wątpię by cała załoga zeszła pod pokład przy rowzwiniętych żaglach. To po prostu wygląda na opuszczony statek wpływający na granicę świata, w tym przypadku - wodospad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne, szczegolnie przenikanie swiatla przez warstwy żagla. hehehehe rzeznik, ja dmuchalem kazdy zagielek osobno na specjalnie spreparowanej scenie.

Calosc wyszla bardzo malarsko, przez co ucieka chyba sporo detalu,,,.. no ale coz zrobic ;]

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że chyba nikt z was nie żeglował po oceanie, jeśli czepiacie się horyzontu. Można przyjąć że statek jest u szczytu fali a ujęcie jest zrobione z dołu fali (fale na oceanie są bardzo długie) więc wszystko jest w porządku, a nawet lepiej, bo nie sztampowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to fotmanipulacja ;d Woda jest za płaska, jak na środek oceanu we mgle, pokombinuj coś z wodą, tak samo chmury są brzydkie. Woda i cała góra psuje efekt końcowy, Statek fajny sam miałem modelować ale nie chciało mi się już robić bo nie miałem dobry zdjęć a projekt był wielki. Potax, ja nie widzę żeby to było renderowane z kamery "od dołu" ? Kamera jest dość wysoko i powinny być fale, po między mgłą a wodą jest za słabe przejście, powinna być przezroczystość w mgle aby jeszcze ciupke było widać tą wodę. Flagi, clothem robiłeś ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze- ja pewnych rzeczy nie widzę bo po prostu nie mam dystansu, jak się człowiek wgapia kilka miesięcy to przestaje zauważać, także komentarze przyjmuję, ale tego modelu nie ruszę już nawet długim kijem. Wszystkie płótna to dynamiczny cloth, woda to ocean sim (też dynamiczna, "pod wiatr").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze- ja pewnych rzeczy nie widzę bo po prostu nie mam dystansu, jak się człowiek wgapia kilka miesięcy to przestaje zauważać, także komentarze przyjmuję, ale tego modelu nie ruszę już nawet długim kijem. Wszystkie płótna to dynamiczny cloth, woda to ocean sim (też dynamiczna, "pod wiatr").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności