Skocz do zawartości

Maya LT 2014 dla twórców gier


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie wiem, jak to się nazywa w handlu... "zasada kontrastu" czy coś. Pewnie Autodesk od początku chciał wprowadzić te 65tys., ale gdyby to zrobił, klienci chcieli by 128tys... więc zaniżył na starcie i teraz mamy 65tys, myśląc, że się przełamali dla nas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja do końca nie rozumiem. To jest nadal mało? Może to ma jakieś uzasadnienie. To nie jest tak, że to jest już granica krytyczna dla silników?

 

aj ty ty widzisz sprzedają wam papkę jako to służy do tego a to do tego use it in that way! No właśnie chodzi o to że 65k to już jest takie polly pod które można wpakować naprawdę solidnę Animacje postaci itp... niekoniecznie do gry. Ale do filmu animacji. I tak dalej. :>

 

 

A po co?

Po to żeby maya była popularna i miała dalej pozycje praktycznie nie do ruszenia. większość teamu od softimage poszłą do mayi cały autodesk siedzi i tylko pracuje nad mayką głównie :D Bo tylko to im zostało.

 

3dsmax ma już tylko konkurentów i zamienników na rynku że jego pozycja jest naprawdę pod kreską. Może jakby zbili z ceny to by to zmieniło sytuację.

 

Maya z drugiej strony. nie ma konkurenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby maya była popularna i miała dalej pozycje praktycznie nie do ruszenia. większość teamu od softimage poszłą do mayi cały autodesk siedzi i tylko pracuje nad mayką głównie :D Bo tylko to im zostało.

 

Nie chce mi się tłumaczyć znów. Pierdolisz głupoty, które poprawiała z 10 osób z Au i z poza Au po Siggraphie na Si-communicaty, fxguide, maxunderground masz opisane jak to jest z devteamem Maya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tłumaczyć znów. Pierdolisz głupoty, które poprawiała z 10 osób z Au i z poza Au po Siggraphie na Si-communicaty, fxguide, maxunderground masz opisane jak to jest z devteamem Maya.

 

już jak tam jest to dokładnie to jest nie istotne. Wystarczy spojrzeć na najnowsze wersje i polityke autodesku. Robią co mogą żeby maykę wypchnąć jak najbardziej a na reszte już nie patrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya w 2011 dostała nowy interfejs i przez 3 edycje poprawiano głównie jej stabilność oraz dodano HIK/integracje z SI/Maxem/Modo/Motionbuiderem oraz nHairs/nowy viev(z integracją Dx11) z dużych rzeczy to jest wszystko teraz gdy przywrócono już stabilność zbierają się owoce(chociaż zobaczymy jak to będzie z M15), dev team Maxa obecnie ma sie skupic na poprawnieniu stabilności, Si powoli umiera i to już widzą wszyscy od dawna, Mudbox zrobił jakiś krok do przodu ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja do końca nie rozumiem. To jest nadal mało? Może to ma jakieś uzasadnienie. To nie jest tak, że to jest już granica krytyczna dla silników?

Nie chodzi o granicę krytyczną silników (na scenie w grze może być miliony poly). Ogólnie do gier te poprzednie 25k było już wystarczające - modele do gier zazwyczaj więcej nie mają. OFC można było pracować z więcej poly (importować/otwierać siatki nawet z milionami poly) i wypiekać normalne/textury na siatkę do gry. Export ograniczony do 25k był po prostu ograniczeniem do innych zadań. Do gier nie potrzeba więcej niż 25k na model, a skutecznie blokowało to eksport do zewnętrznych rendererów i korzystanie z tej wersji do innych celów. 65k to odpowiedź na społeczność ("macie więcej, ale i tak nie na tyle, aby nadawało się to do większości innych zastosowań").

 

 

No właśnie chodzi o to że 65k to już jest takie polly pod które można wpakować naprawdę solidnę Animacje postaci itp...

Możesz mi wytłumaczyć co ma do ilości eksportowanych wielokątów, do animacji postaci? Ograniczenie to 65k na siatkę postaci, ale animacja (zarówno kości jak i morphing) nie jest w żaden sposób ograniczana i nie była. 65k nie jest wielkim ograniczeniem dla jednego modelu, ale już dla całej sceny owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności