Skocz do zawartości

[Slowmotion] 60fps do 24fps


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie (lamerskie w zasadzie). Nie jestem mistrzem wideo, ale ostatnio staram się na potrzeby własne trochę to ogarniać. Problem niby banalny, ale może ktoś zna prostą sztuczkę.

 

Mam film nagrany aparatem 60 klatek. Chciałbym go przerobić na slowmotion - czyli wymaga to konwersji do 24fps, ale w taki sposób, aby czas filmy był dłuższy, nie chodzi o konwersje 60klatek do 24 bo wtedy żadnego slow motion nie będzie.

 

Którym darmowym toolem najlepiej to zrobić? Pytam celowo o darmowe rozwiązania. Odpaliłem polecany w ostatnim wątku z darmowym softem Handbrake (świetny), ale tutaj niestety mogę dokonać konwersji tracąc klatki, czy mam konwersje 60 klatek na 24 - czas ten sam. Zależałoby mi na Handbrake, ale może nie da się tego zrobić.

 

Sądziłem, że opcja tylu "zmień prędkość filmu" powinna tam być, ale nie widzę.

 

Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ogolnie musisz zmienic interpretacje importowanego clipu. Tzn oszukac nieco program, tak zeby widzial twoj klip jako nagrany w 24fps (dlaczego akurat 24 a nie 25?). Niestety nie pomoge z darmowym rozwiazaniem, w AE czy Premiere to 5 sekund roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to są te z tej strony. Celowo używam 32bitowej wersji. Poczytam jeszcze.

No mi zależy właśnie na prostocie. Ja wiem, że moge najpierw mp4->do innego formatu, pozniej VirtualDub, ale zalezy mi na tym, aby jak najmniej sie narobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menu video tam masz framerate. Filtry dodaje się tak, że wchodzisz w filtr i dajesz add - dodajesz filtry do stosu. Tu Ciebie zmyliłem przepraszam, bo framerate jest poza filtrami i zmienia plik źródłowy wiec trzebaby kilka razy obracać a nie ma sensu w sumie w tą stronę - z 60na 24. Teraz otworzylem i sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności