Skocz do zawartości

Renderowanie do tekstury


DrComet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu zabrałem się za tworzenie postaci do gry. Pierwsza na ogień poszła kobieta, którą teraz chciałbym oteksturować.

 

Postanowiłem zacząć od tekstur bielizny, która jest osobnym modelem. Zacząłem najpierw automacznie za pomocą Render to Texture. Jako, że to narzędzie z tego co się zdążyłem zorientować do tej pory jest bardziej odpowiednie do prostych modeli, zdecydowałem się użyć innego narzędzia, by ręcznie poustawiać rozłożenie tekstury. Powód? Biustonosz zamienił się w puzzle.

 

Użyłem modyfikator Automatic Flatten UVs, jednakże teraz mam taki problem, że nie potrafiłbym dopasować odpowiednio tych fragmentów do siebie, żeby jakoś to poskładać, by łatwiej było się połapać o co chodzi.

 

Tutaj są te puzzle:

 

rk2urad71rkh_t.jpg

 

Oraz:

 

709hu4e8hixe_t.jpg

 

Jest jeszcze inna opcja, żeby jakoś to w miarę czytelnie wyszło?

 

Tak wygląda model:

 

3otya2m54kei_t.jpg

 

Proszę o pomoc :(

 

P.S. Myślałem o narzędziu do malowania po obiekcie, ale nie wiem czy max 12 to miał, i nie za bardzo pamiętam jak się je odpalało. Wtedy bym pozaznaczał kolorami sobie, chociaż to nadal nie do końca rozwiązałoby mój problem, bo chciałbym się pozbyć tych małych, pojedynczych elementów.

 

 

Edit: Wypaliłem tekstury i pooznaczałem w otrzymanym .tga każdy z elementów. Kiedy nałożyłem zmodyfikowaną teksturę spowrotem na obiekt, to naniosło ją nie tak jak powinno... Any idea?

Edytowane przez DrComet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli dobrze rozumiem, to musisz liznąć podstawy modelowania i mapowania UV...

Render to texzture służy w gruncie rzeczy wypalaniu świateł, cieni itp. na istnejącą już teksturę. Możesz napisać, do czego jest Ci ono potrzebne?

 

Proces tworzenia i teksturowania obiektu powinien wyglądać tak:

1) modelowanie

2) mapowanie UV - ustalenie jak się ma rozkładać tekstura na obiekcie, modyfikator uv unwarp w maxie

2a) zrzucenie uv do obrazka, żeby później wg. niego malować - powinieneś uzyskać coś takiego:

 

Określającego jak układa się tekstura na modelu

 

3) malowanie tekstury np. w Photoshopie

4) tworzenie materiałów i dodawanie do nich tej tekstury/tych tekstur

 

Zrób kilka tutoriali dotyczących teksturowania i mapowania uv, nie zajmie Ci to długo a zajarzysz o co biega.

To jest imo niewairygodnie nudna czynność i strasznie jej nie lubię, ale potrzebna niestety

 

http://waylon-art.com/uvw_tutorial/uvwtut_01.html

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No tak, myślałem, że Render to Texsture polega właśnie na przełożeniu tekstury z 3D na plan 2D, by móc ją później edytować, i że program sam będzie w stanie ją sobie ułożyć, skoro sam ją konwertował. Czyli coś na zasadzie działania wstecz, tylko że wraz z przeprowadzonymi na teksturze zmianami.

 

No nic, pooglądam te tutoriale i zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności