Skocz do zawartości

blender i mój problem :(


aisak1012

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

 

Pierwszy raz jestem na tym forum więc jak coś nie teges to się nie złościć że nie tu post czy coś :) dziękuję.

Słuchajcie mam duży problem, mianowicie na tutorialu ucze się blendera i juz jestem przy końcu a tu ciach brak jednej opcji i stoję w miejscu, oto screen (duże okno to moje działanie a male to filmik tutka) pod Global gość ma opcję mirror editing ja juz nie ... Pomóżcie proszę.

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/1204x675q90/633/905963.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kiedyś zapewne do tego dojdzie, ale obecnie muszę wykonać animację w blenderze w odpowiedzi na animatik który zrobiłam: https://www.behance.net/gallery/17641513/bug-animatic jest to rodzaj zadania uczelnianego, jednak mały problem potrafi załamać tym bardziej jeżeli ktoś nie ogarnia jeszcze programu a mam na to miesiąc ah:) będę wdzięczna za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadz sie z projektem na wczesniejsza wersje - jesli realizujesz starszy tutek na najnowszej wersji i uzywasz tylko narzedzi w nim opisanych, to nie bedziesz miala zadnych problemow z kompatybilnoscia wsteczna.

Np. wersja 2.63 (ktora mam na laptopie) dysponuje narzedziem, ktorego potrzebujesz - tu masz odnosnik.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ta opcja dokładnie robiła, ale jest jeszcze w dolnym menu Armature, Mirror, X/Y/Z/Interactive Mirror. Spróbuj poszukać nowszych tutoriali na ten temat, na pewno będzie to jakoś sprytnie rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To link do buga, niby od którejś tam wersji Brecht naprawił. Nowsza wersja pewnie likwiduje problem. Pokazuj progress tego dzieła ;]

 

@reynevan, ty trolu

@edit, aż zobaczyłem co to za tutorial bo jakoś nie kojarze no i proszę David Ward, trzeba mieć dużżżo cierpliwości do gościa. Mam nadzieję że cie nie zrazi do blendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, chcesz mieć po obu stronach to samo lustrzane odbicie?

Musisz włączyć X-mirror, i tak jakby lekko ruszyć kością (G). Tak jakby ruszyć w miejscu. Druga strona przeskoczy.

 

Kości muszą być odpowiednio ponazywane, ze screenu nie widać czy jest dobrze, sprawdź czy każda kość ze swoim odbiciem jest dobrze ponazywana, powinna być jedna z tych opcji:

Nazwa.R - Nazwa.L

Nazwa.R.001 - Nazwa.L.001

Nazwa.001.R - Nazwa.001.L

Nazwa_R - Nazwa_L

 

Nie zadziała, jak będziesz miała np. Nazwa.R.001 - Nazwa.L.002, albo Nazwa.L - Nazwa.L.001, ale są narzędzia do zmiany nazw pod W > Auto Name albo Flip Names (dla wybranych kości).

Np. jak skopiujesz kość o nazwie Kostka.L, i potem (z wciąż wybraną tą kością) wciśniesz W > Flip names, nazwa zmieni się z Kostka.L.001 (standardowa nazwa po kopiowaniu, z numerkiem) na Kostka.R i będzie dobrze.

 

Mirror editing włącza chyba żeby kości drugiej strony się odświeżały automatycznie, ale jeśli włączysz X-mirror, będzie się odświeżało, widocznie w jakiejś wersji to rozdzielili i potem znów wrócili.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za pomoc! nowy dzień spokojne podejście i KAWA oraz nieoceniona pomoc z waszej strony i się udało! puuf! i się zrotowało :) dziękować a w razie dalszych problemów nie omieszkam zadać tu pytania znowu:) chyba że trzeba tworzyć nowy jakiś wątek żeby bylo widać że się pytanie ma...hm nie wiem dokładnie jak działa to forum :) ale tak czy siak dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności