Skocz do zawartości

ID from ZBrush


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie trochę przyśpieszyć robotę i zastanawiam się w jaki sposób wyeksportować dużą liczbę subtooli jako obj. do xNormala aby wypalić sobie ID map.

 

Do tej pory robiłem tak że każdy subtool exportowałem ręcznie jako obj. uprzednio optymalizując sobie go decimation masterem.

Czy da się to przyśpieszyć?

 

A może użyć tej funkcji w zakładce decimation mastera "export all subtools as obj". W xNormalu renderuje mi dalej jako jeden kolor ID. Chyba że by te wszystkie części przed exportem pokolorować polypaintingiem na jakieś kolory jednolite?

 

A wy jak to robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

robisz na kazdym subtoolu jakas uv uv masterem, laczysz subtule z zachowaniem uvalek, znowu uv master z wlaczona opcja "island cos tam" (w poly grupach mozesz sobie kliknac zeby zrobil poligrupy z uv) robisz decym z zachowaniem uvalek i borderow exportujesz do maxa przypisujesz kolory czy tam juz co chcesz

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polipejnt mozesz przeniesc odrazu na uv, nie znam innego sposobu na wyrzucenie polipejntu nawet na niezdecymowanym obiekcie (jezeli chce przepalic polipejnt na inny model)

Co do tych grup id wydaje mi sie ze jeszcze da sie to zrobic na inny sposob, ale chwilowo mam dziure w glowie, a tylko cos mi swita :D

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności