Skocz do zawartości

Interior: Kuchnia początkujący


michalm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem początkującym jeśli chodzi o tworzenie wizualizacji. Przedstawiam pierwszy render mojej ostatniej pracy.

Sporo trudności sprawiło mi ustawienie odpowiednich opcji renderu oraz światła. Jak widać z czymś pewnie przesadziłem i mam plamy światła.

Wszystko oprócz baterii zrobiłem sam. Jest to czysty render bez photoshopa.

 

Wszelka krytyka oraz podpowiedzi mile widziane.

 

Widok1.jpg

Edytowane przez michalm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Udało mi się pozbyć białych plam światła. Usunięcie szyb nie pomagało i po wielu próbach wyłączyłem opcję maximum sampling radius w GI i w końcu zniknęły, ale teraz jest sporo jaśniej.

Wprowadziłem kilka delikatnych zmian do modelu, zmieniłem ustawienie kamery.

 

Teraz tak się to prezentuje

w1clay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to tak widział - przede wszystkim wyprostować widok (żeby krawędzie pionowe np. od okna nie pochylały się) i nieco podrasować oświetlenie (no tu akurat w photoshopie działałem). Cały render jest zielonkawo- zółty. Ustal może co ma być białe (chyba płytki?) a resztę materiałów (Szczególnie tych mocno intensywnych kolorystycznie) używaj może z VrayOverrideMtl (to jest materiał który pozwala widzieć Vray'owi co innego w kamerze, a co innego będzie liczone przez Globalną Illuminację - czyli dla GI ustawisz jasno szary materiał a dla kamery jako widoczny będzie po prostu kolor ściany). W ten sposób ja ratuję swoje sceny gdy mam podłogi z drewna w którym mocno czerwienie są osadzone - wtedy też używam wyżej wymienionej metody.

A za oknem możesz nieco bardziej rozjaśnić widok i może troszkę zdesaturyzować kolory tej zieleni. Może też wstawić coś innego za oknami (mniej zielonego) bo wszystko jest teraz mooooocno zlewające się w zielenie i żółcie.

Ale generalnie ciśniesz dobrze i nie poddajesz się - szacun!

 

 

o rany teraz sposrzegłem że w Mentalu pracujesz. Może tam jest też materiał który oszukuje kamerę i co innego widzisz a co innego GI liczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

 

Pracuję w Mentalu, bo dopiero zaczynam i metodą prób i błędów ustawiam opcje renderu i światła.

 

Poprzednie widoki obrabiałem w photoshopie i przesadziłem z filtrem, dlatego białe kolory wyszły zółto-zielone.

 

Teraz wrzucam trochę poprawione rendery bez photoshopa.

 

widok1.jpgwidok2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmmmm - a czy sufit ma być taki turkusowy ? bo on też myślę ,że może Ci trochę narozrabiać w kolorach - widać , że rzuca wszędzie swój turkus. Zmień na biały-no chyba, że ma zostać. Ogólnie sprawdź czy w scenie nie masz jeszcze jakichś ścian albo elementów z dziwnymi kolorami. Co do konstrukcji - czy płyta od piekarnika nie powinna się licować z blatem ? Czy blat ma być nałożony na zlew ? Mi osobiście się z tą żółcią bardziej podoba. Proponuję też wyrenderować bez widoku za oknem , a później sobie dołożysz w PSie bo tutaj to nie współgra. Przy tylu oknach i takim świetle za oknem powinno być dużo jaśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sufit nie miał materiału, nie zwróciłem na to uwagi. Dzięki :)

 

Piekarnik powinien być równo z blatem, ale wymiary pomieszczenia wziąłem z inwentaryzacji i akurat okna są wyżej niż standard więc wysokość szafek dostosowałem tak żeby blat wychodził na wysokośc parapetu. Zlew można nałożyć na zlew, ale może być też pod blatem, kwestia kaprysu. Mi się wydaje, że lepiej włozyć go pod blat bo jest dość mały w porównaniu z innymi ceramicznymi i nie ma go co eksponować.

 

Spróbuje jeszcze popracować na światłem, kolorystyką i widokiem za oknem.

 

Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności