Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'oświetlenie' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Cześć wszystkim. Mam pewien problem z oświetleniem sceny i cieniami. Najpierw zapytanie, potem kontekst 🙂 Mam trzy obiekty obok siebie i światło oświetlające je wszystkie. Obecnie jest tak: - Obiekt A rzuca cień na obiekt B i C, - Obiekt B rzuca cień na obiekt C. Pożądana sytuacja: - obiekt A rzuca cień na obiekt B, ale nie rzuca cienia na obiekt C, - obiekt B rzuca cień na obiekt C. Czy da się to zrobić? A teraz po co mi to (może istnieje lepszy sposób): Mam film który potraktowałem motion trackingiem i umieściłem na nim obiekt. Dzień na filmie jest słoneczny i cienie są dość ostre. Mój obiekt stoi przy ścianie budynku i częściowo powinien na niego padać cień ściany. Dodałem więc ścianę, nie renderuję jej, ale rzuca ona cień. Sam obiekt oczywiście rzuca cień na podłoże. Problem polega na tym, że ściana rzuca cień również na podłoże i ten cień nakłada się częściowo z cieniem od prawdziwej ściany, który jest już na filmie, co nie wygląda dobrze. Sprawa byłaby rozwiązana gdyby udało się zrobić tak, żeby ściana rzucała cień tylko na obiekt, ale nie na podłoże. Jak podejść do tematu? Mam nadzieję, że nie zagmatwałem zbytnio 🙂 Pozdrawiam
  2. https://www.dropbox.com/s/lbvonuiywilnuq8/Ambrozja_3_bryla.zip?dl=0 Na model nie nakłada się tekstura nawet po wgraniu ich przy wybieraniu biblioteki tekstur. Modelu nie mogę oświetlić. Man problemy z dlls. Model powinien działać, ma wyrenderowaną miniaturkę. Proszę o pomoc i nakierowanie mnie co źle robię. Domyślne modele 3ds max działają. Powyżej znajduje się link do tego modelu.
  3. Witam Mam problem z renderem (v-ray). Wszystko widać w załączniku. Dodam tylko, ze nie mam ustawionych swiateł, kamer ani nic. Skad ten błąd? PROSZE O POMOC! :):)
  4. Cześć! Dzisiaj postanowiłem zabrać się za poprawienie sceny którą musiałem zrobić na zaliczenie. Odkopałem ją z odmętów dysku twardego, załadowałem do Maxa, trochę pobawiłem się z wartościami oświetlenia i wyrenderowałem. Oto co wyszło: (scena wydaje się uboga, gdyż w celu zmniejszenia czasu renderingu usunąłem dywan (Hair&fur), parę rzeczy z półek, stołu, i zdecydowaną większość liści z kwiatuszka. W renderze nie podoba mi się wiele rzeczy, przede wszystkim: - wygląd poduszek (nie wpływają na otoczenie) - brak cieni od roślinki i lampy w rogu) - "wyciek" światła nad oknem - brak cienia od książek - stosunkowo ciemny kąt z zegarem i pianinem - ogólna sztuczność : Scena w maxie wygląda następująco: Ustawenia Daylighta: Ustawienia SkyPortala w oknie przy pianinie: I na koniec SkyPortal niewidoczny w scenie, służący za światło dopełniające (naprzeciwko pianina): Byłbym BARDZO wdzięczny, gdybyście mogli podpowiedzieć mi, co zrobiłem nie tak, bo czuję, że takich rzeczy jest cała masa, a kombinowanie samemu z tymi światłami przypomina błądzenie we mgle...
  5. Witam. Moje pierwsze rendery wnętrza w maxie. Rendery próbne, ale mam na tym etapie kilka pytań. Poniżej pokazuję w rendery, z 2 różnych kamer, o jednakowych ustawieniach. [ATTACH=CONFIG]93333[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]93334[/ATTACH] 1) Dlaczego na 2 obrazku wyszły mi takie przepalenia? Zmieniona jest tylko kamera, wszystkie ustawienia takie same zostały, nic nie zmieniałem. 2) Jak zrobić tutuaj oświetlenie? jak zauważyliście nie ma żadnych lamp na razie. Czy rozciągnąc vray light nad całym pomieszczeniem (tak mam w tej chwili) i zrobić jakieś lampy nakładając na nie jakiś świecący materiał, taki tylko żeby pokazywał że dana lampa świeci? Czy raczej zrobić jakieś lampy i tylko faktycznie przy nich dać światła? 3) na obrazku z lewej strony, sciana z cegły wygląda nawet nieżle. Na prawym jednak, przy widoku w tak dużym skrócie już nie jest najlepiej. czy dodanie dispacement załatwi dostatecznie sprawę? 4) co mogę zrobić z żółtymi krzesełkami i kanapą, żeby wyglądały bardziej realistycznie i żeby było widać więcej szczegółów? Z góry dzięki. Pozdrawiam
  6. Proszę o pomoc, robię animację, w której obiekt ma początkowo wyłączone światło własne, po chiwili się zapala, po czym gaśnie. Mam problem z użyciem odpowiedniej opcji w 3 ds max. Próbuję zmieniać parametry w self-illumination i nie przynosi to efektu. Jeśli chodzi o ustawienie światła targetowego - to nie to. Proszę bardzo o pomoccc ;) dodam że obiekt ma nałożona teksturę.
  7. Witam, Staram się oświetlić coś w rodzaju pokoju biurowo/laboratoryjnego. Pracuje w mental ray, ale problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć tutoriala pokazującego oświetlenie sceny samym światłem sztucznym. Wszędzie ludzie używają daylight, a ja potrzebuje informacji na temat lamp górnych czy czegoś w tym klimacie. Oczywiście podjąłem się próby oświetlenia tego samemu, ale problem polega na tym, że światło nie oświetla samych lamp. Tutaj zdjęcia:
  8. Witam 3ds MAX nie jest moją mocną stroną, a oświetlenie sceny tym bardziej, dlatego zwracam się do Was o pomoc. Otóż muszę opracować temat "techniki uzyskiwania światła pośredniego na przykładzie programu 3ds Max", lecz nie mam pojęcia jak to się robi (można powiedzieć, że zostałem rzucony na głęboką wodę). Czy ktoś podzieli się wiedzą jak uzyskać to światło pośrednie w 3ds max?
  9. Witam... Od dłuższego czasu metodą prób i błędów usiłuję "ustawić" sobie ładne miękkie światło do obrazków dziennych. Motam się, bez specjalnych efektów... Czy jest może gdzies jakiś w miarę prosty tutorial do mental ray 2014? ... chyba że ładne światło dzienne da się uzyskać BEZ mr? będę wdzięczny za pomoc... Pozdrawiam.
  10. Witam, na początku chciałem się przedstawić bo jestem tu nowy :) Nazywam się Krystian i grafiką 3D zajmuję się dopiero od niedawna , soft - Maya . Robię duże postępy więc bd tu zaglądał często . A teraz do rzeczy , próbuje wykonać podobny efekt jak na zdj poniżej : http://ifotos.pl/zobacz/11a3a1005_nnwwaer.jpg/ Rozchodzi mi się tylko o sam materiał , czy jest to shader wody , szkła i z użyciem mapy HDR ? Bo próbuje to z różnymi materiałami i oświetleniem, a rezultat końcowy nawet nie jest do tego podobny :) Jak ktoś ma skilla w Majce przy użyciu Mentalrey'a niech pomoże , podpowie co i jak :) Jak kogoś interesuje skąd to zdj to wrzucam link poniżej : http://www.behance.net/gallery/Bloomber%20...%2013/9736545
  11. Czołem! Niedawno w ramach ćwiczeń zrobiłem pierwsze wnętrze pomieszczenia w firmie w której nie dawno pracowałem. Trochę z pamięci, ale chodziło mi o to by poćwiczyć oświetlenie i renderowanie wnętrz. Poproszę o doświadczonych kolegów o krytykę. 3ds max, vray i delikatna postprodukcja w PS. \
  12. Gdzieś w sieci, kiedyś znalazłem tutorial na: modelowanie, texturowanie, oświetlenie i rendering realistycznego człowieka. Teraz nie pamiętam gdzie to znalazłem. I tu jesty właśnie moja proźba. Czy ktoś z "tubylców" zna takie tutki, darmowe lub płatne.
  13. Witam,co zrobić z tym słońcem żeby było bardziej realistyczna scena?Oprócz tego że teksturę na sofę trzeba nałożyć,i na obrus.Ogólnie jak uzyskać bardziej realistyczny render.I coś z tymi cieniami należało by wymyślić. http://imageshack.us/photo/my-images/543/12782506.jpg/
  14. Cześć, mam problem z ustawieniami „nie wiem czego”. Nie wiem czy problem leży po stronie ustawień w mental ray’u, światła, materiału czy tego wszystkiego :( 1. Chciałbym by materiał lampki (abażur) był materiałowy i przepuszczał światło. By widać było gdzie jest umieszczona żarówka, czyli by było ciemniej u góry i na dole. Na „renderze” widać jakieś zaszumione coś :/ 2. Nie wiem jak wygasić oświetlenie lampki, by na ścianie nie było tego aż tak widać. 3. Czemu na lustrzanych powierzchniach pojawiają mi się takie białe kropki jak przy cyfrze „3” 4. Dlaczego pojawiają mi się tajemnicze plamy na renderze? Lampka zbudowana jest też wewnątrz normalnymi polygonami. W lampce znajduje się free light. Na screenie pokazuje jak zbudowalem abażur lampki. Walczę z tym już chyba z rok i stwierdziłem, że bez Waszej pomocy polegnę.
  15. Witam,mam problem,więc robiąc próbnego rendera i na ścianach widać takie cienie,jak się ich pozbyć?[ATTACH=CONFIG]83898[/ATTACH]
  16. Witam Robię render wnętrza, jestem nowicjuszem. Czy ktoś może rzucić jakieś uwagi żeby poprawić realizm. Wrzucam render Chodzi o to żeby był to wczesny wieczór. Nastawiłem około 20. Głównym problemem jest sufit. Moim zdaniem za ciemny.
  17. Hey! Uff w końcu się przełamałem żeby coś na forum napisać:) Jak widać na obrazku, robię swoje pierwsze przymiarki do exterirorów i w związku z tym mam kilka pytań: - jak zlikwidować czarne plamy zaznaczone strzałkami? - w jakis sposób wydobyć półcienie które powinny występować np. na załamaniach płaszczyzn ścian(wiem, że można zrobić to AO, czy to nałatwiejszy i najwłaściwszy sposób)? -jak zlikwidować ziarnistość cieni? Proszę nie komentować jeszcze kompozycji kolorystyki itp. Praca jest w powijakach. Jak już skończę, to mam nadzieje, że porozmawiamy o reszcie;)
  18. Mam w modelu lampy 2 światła, jedno jako spot skierowane w dół, i drugie omni z osadzonym widocznym źródłem światła. Jednak po wyrenderowaniu widać echo nad daszkiem lampy który wg. mnie nie powinien puszczać światła. Daję podgląd przy włączonej luminacji i bez, na tym pierwszym mniej widać ale nadal jest, da się jakoś zrobić by daszek lampy odcinał światło idące w górę?
  19. Witam! Ostatnio zacząłem robić pewną animację i potrzebny jest mi między innymi model TIE Fightera z "Gwiezdnych Wojen". Sam model jest pobrany z sieci, ponieważ nie mam czasu na zrobienie kilkunastu modeli do swojego filmu ;) Mam tylko pewien problem z oświetleniem go, oto co udało mi się osiągnąć: http://img36.imageshack.us/img36/5118/0003cg.png, a oto efekt, który chciałbym osiągnąć: http://fractalsponge.net/gallery/Starfighters/TIE%20Fighter/index.html#1. Pod tym linkiem znajduje się plik .blend: http://hotfile.com/dl/126324840/87ff713/TIE_Fighter.blend.html Nie wiem czy to wina samego oświetlenia, czy może renderingu? Bardzo prosiłbym o podpowiedzi ;)
  20. Witam, Bazując na jednym z tutoriali stworzyłem swoje pierwsze wnętrze. Poniżej zamieszczam screeny i ustawienia rendera : Scena oświetlona Vray environment i kilkoma swiatlami vray (oswietlenie obrazu, lampki przy lózku) Używam 3ds maxa 2011 i Vray 2.0 Jak ustawić światło z zewnątrz żeby lepiej się rozpraszało (screen nr 1 wyszedł ciemny... drugi to poprawka z PS'a) może użyć Vray sun? Jeśli tak to jak je ustawić? Które z ustawień rendera należy testować do dobrego ustawienia światła i co zrobić żeby wnętrze było bardziej fotorealistyczne? np. Firanka wygląda jak cerata.. ;/ Chciałbym sobie potrenować na tej scenie bo się troche przy niej napracowałem, za wszelkie porady będę wdzięczny.
  21. Gość

    Sketchup oświetlenie

    Witam. Mój problem polega na dodaniu oświetlenie coś w stylu "taśm" ledowych. Na renderu pokazałem miejsce. Chodzi o to żeby dodać na tył tego elementu zaznaczonego "X" jakies oswietlenie po calej dlugości żeby świeciło na ścianę (też zaznaczone, na tej brązowej ścianie) Sketchup 7 + Kerkythea http://img39.imageshack.us/f/tv11.jpg/
  22. BsWilku

    Oswietlenie

    Sluchajcie... oswietlenie przestalo mi dzialac to standardowe z 3dsa, i jak renderuje to na renderingu jest czarny obraz... dopiero jak dam swoje swiatlo to cos tam widac... a nie chce swojego tylko programowe... w opcjach renderingu mam zaznaczone zeby renderowal ze swiatlem. chyba ze mi sie cos myli i nie to zaznaczam pozdrawiam
  23. Witam wszystkich. W 3dmax-sie tworze od niedawna zresztą to widać :P Próbowałem modelować już autka jednak przerastaly moje mozliwości zawsze gdzieś krzywo i pełno błedów... wiec postanowiłem że zrobie kanciate auto i padło na Poloneza 1500 :) Model jest jeszcze nie skończony chodz juz troche poloneza przypomina. Problem najwiekszy mam z tym calym oswietleniem i materialami, oraz przy zblizeniach na jakąś część na rederze widac białe kropki... czy moglibyscie mi poradzić/doradzić coś w tych sprawach ?:) Na zdjeciach poniżej jest ów polonez użyłem do oświetlenia Skylighta oraz kilku mr Sky Portali co do materiałów lakier to Car paint material z mental ray. No i niestety w niczym nie przypominaja renderów tych z forum :( Z Góry dziękuje za dobrą rade duzy rozmiar: http://img121.imageshack.us/img121/11/hilgh.jpg
  24. Witam. Chodź uważam pracę za skończoną to raczej nie nadaje się do Final Works :P. Jest to raczej taka nauka oświetlenia. Część modeli nie jest moja. http://shiroi-shacho.deviantart.com/art/Room-Visualisation-Test-135651288 Nie wiem czy to dobry pomysł podawać linka z pracą na Deviancie. Najwyżej potem zmienię. Proszę o ostrą krytykę :P PS: Renderowane na V-Ray , 3Ds max 2009
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności