Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'cpu' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 10 wyników

  1. Cześć Czy komuś udało się już przetestować jak ta akcja zarzynania procesorów (Intel, ARM, ale i AMD podobno też) wpływa na rendering CPU? Pozdrawiam PS: To jest k*rwa skandal...
  2. Jak w temacie - no żeby liczył cpu i gpu razem, pojedynczą klatkę. mam taką grafikę: https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-dual-oc-4gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-ne5105ts18g1d-1078198/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser V-ray.3.60.03.for.3ds.max.x64.2016
  3. Witam, Mam problem taki, że vray 3.50 nie wykorzystuje mi caej mocy obliczeniowej procesora podczas renderingu. Jak liczy light cach i iradiance map to wykorzystuje 100% podczas renderingu spada do 80%. Spotkałem się gdzieś na forum, że należy wpisać w maxscript komendę: render.current.system_numThreads = "liczba rdzeni" ale nie wiem zabradzo gdzie należy to wpisać i czy podać ilość słownie czy liczbą. Proszę o wskazówki jeśli ktoś umie pomóc. Dzięki z góry i pozdrawiam
  4. Witam, Posiadam procesor AMD 9370FX i zastanawiam się na przejście na rendering GPU. Rozważam zakup karty Geforce 1080 ti świeżo na rynku ale porównywalna do titana x, który jest prawie dwa razy droższy. Czy jest ktoś wstanie powiedzieć mi czy rendering będzie szybszy niż na moim procku? Czy ktoś wykonywał podobny zabieg, i czy się to tak da w ogóle porównać czy bez podmiany sprzętu nie dowiem się czy to pomoże? pozdrawiam
  5. Hej Mam kilka pytań. Korzystam z 3ds Max Design 2013, do tej pory renderowałem wszystko procesorem i5 2500K 4 x 3.3GHz (jest opcja podkręcenia do 4.7 z której myślę skorzystać), ale chciałbym sprółbować renderować na karcie GeForce GTX 560Ti. Nie znam się za bardzo na silnikach renderujcych dlatego korzystam z podstawowego Mental Ray, i zastanawiam się czy obsługuje on renderowanie GPU, bo nie potrafie znaleźć opcji w 3dsMaxie gdzie mógłbym przełączyć z cpu na gpu. Zastanawiam się też czy lepiej wyjde na renderowaniu podkręconym procesorem czy na tej karcie graficznej. Pozdrawiam
  6. Cześć, jestem nowicjuszem w temacie i na forum. Mam Maxa 2015 na platformie PC. W kompie dwie karty GF GTX 780. niestety nie wiem jak je mogę wykorzystać do renderingu. Dla jasności dodam, że korzystam z mental ray'a 3.12.1.11. Jak skonfigurować ustawienia???? help meeeeee please!!!! Mam jeszcze drugi komputer też takimi kartami i potężnym procesorem i7 4790K 4GHz 32 GB ram. Czy mogę ten cały hardware sprzężyć i zagonić do renderingu mojego projektu. PS Szukałem w historii ale nie natrafiłem na taki temat. Jeśli występuje gdzieś to sorry i proszę o linka.
  7. Witam serdecznie, Mam do "zużycia" 8 tyś. i postanowiłem go zainwestować w nowy sprzęt bo aktualny jest już tak stary, że nie pamiętam jak bardzo. Przeglądnąłem wcześniej forum, ale z racji faktu, że hardware zmienia się w tempie zabójczym, postanowiłem zbytnio nie bazować na wcześniej zamieszczonych postach. Ogólnie, sprzęt miałby służyć do 2D/3D - 3dsmax, (distributed) rendering, ZBrush, PS, AI, AE, jak również, pod dev gier/symulacji/real-time (CUDA/OpenCL, PhysX). Mogę lekko wyjść "poza" te 8 tyś. max. +500. Takie rzeczy jak mysz, klawiatura, nagrywarki CD/DVD/Blu-ray/..., czytniki kart SD itp, oprogramowanie, karta dźwiękowa oraz inne elementy które nie są bezpośrednio związane z ogólnym w/w przeznaczeniem zupełnie pomijam i wykluczam z zakupu. To co na pewno bym zmienił to monitor (co najmniej jeden bo obawiam się, że od razu 2 mocno zawęziły by możliwość manewrowania pozostałymi elementami). Interesowałby mnie EIZO (tylko nie piszcie, że te pro zaczynają się od 5 tyś., budżet wynosi 8 tyś. +500 więc w miarę dobry, możliwie jak najlepiej "wpasowujący" się w przedział cenowy). Jeśli jednak uważacie, że np. monitor mógłby mnie mocno ograniczyć przy pozostałych elementach, to go sobie na razie odpuszczę. Aktualnie posiadam kilkanaście hdd (ok. 11) - są różnej maści i jakości, więc zakupiłbym również co najmniej 3 (np. Seagate Barracuda ST500DM002); na pewno nie większych jak 500GB lub też RAID0 z WD Caviar Blue WD3200AAKS i na pewno co najmniej jednym SSD (np. Samsung SSD 840 PRO MZ-7PD512BW). Procesor, no cóż im "szybszy" tym lepszy, jak na razie nie mam faworyta, ale "-rdzeniowy" na pewno (a może 2x?, nie wiem...) W tym wszystkim płyta główna, ram-y, obudowa, zasilacz i wszystko inne co potrzebne do działania ustrojstwa. Zanim zacznę "budować" listę części, chciałbym się spytać Was, co moglibyście mi polecić w tym przedziale cenowym? Na czym się bardziej skupić, a co może być zupełnie pominięte? (np. zakupione w przyszłości). Może macie jakiś faworytów, albo sami posiadacie dobry sprawdzony zestaw w tym przedziale cenowym? Zdaję sobie sprawę, że za te pieniądze "potwora" nie stworzę, ale zawsze będzie to lepsze od tego co jest teraz. Będę wdzięczny za wszelkie rady i porady, sugestie i ostrzeżenia - muszę jak najlepiej rozłożyć ów kwotę bo druga taka (albo i inna), na razie się nie kroi w niedalekiej przyszłości. Dziękuję Pozdrawiam
  8. Witam, Rozważam takie dwa zestawy do pracy w 3ds max i Vray : Zestaw nr 1: 2x procesor Xeon E5-2689 ( 8 core/16HT) 2600-3300 Mhz płyta główna Asus Z9PE-D8 WS (dwuprocesorowa ) Pamięć RAM -32 GB DDR3 Kingston 1600 Mhz Karta grafiki GTX 760 2 GB Gainward 2 GB chłodzenie procesora Zalman CNPS 10X Performa Dysk SSD 250GB Evo840 Samsung Zasilacz 750 W modularny be quiet! Obudowa Fractal Design Define XL R2 Zestaw nr 2: 2x Intel Xeon E5 2650v2 ( 8 core/16HT) 2600 Mhz Płyta ASUS Z9PE D8 WS 32GB DDR3 Kingston HyperX 1600 Black Karta nVidia ASUS GTX760 2GB chłodzenie DirectCUII 2x Chłodzenie Fortis Dysk SSD 250GB Samsung EVO Zasilacz 850W BeQuiet Modular Obudowa Fractal XL R2 USB3 Black Droższy o ok. 3000PLN. Niestety nie znalazłem bezpośredniego porównania poza tym z :http://www.cpubenchmark.net/multi_cpu.html gdzie oba procesory wypadają prawie tak samo. Z kolei spotkałem się z opinią że ten benchmark nie jest miarodajny w stosunku do wydajności w np. Vray? Czy warto inwestować w E5 2650v2, czy będzie odczuwalna różnica w wydajności między Ivy a Sandy Bridge? Nie wiem na ile porównanie w Cinebench oddaje proporcje wydajności w Vray ale E5 2689 osiągał 24,5, a E5 2650v2 23 pkt. w Cinebench (czy można przełożyć to liniowo?). Z tego co wiem to 2689 nie będzie już produkowany (ale v2 za rok pewnie też wycofają skoro teras wchodzą procesory oparte na Haswell, a niedługo wprowadzone zostaną Broadwell), ale czy jest to istotne kryterium kiedy jest to platforma dwuprocesorowa, która nie będzie miała możliwości rozbudowy w CPU?
  9. Witam. Pytanie dokładnie takie jak temat: o ile zintegrowany kontroler USB na mobo obciąża CPU, to czy jedo odpowiednik zamontowany na dodatkowej karcie USB (trzy, cztery wejścia) również będzie działał w ten sposób, czy przejmie część zadań na siebie? Chodzi mi o zamontowanie na stałe kamerki USB, lecz odciążeniem samego procesora na tyle ile się da. Jeśli ktoś miałby informacje na ten temat, z góry dziękuję! :)
  10. Na blogu RenderStream pojawił się bardzo interesujący artykuł. Jest on w języku angielskim, ale jeśli tylko znasz ten język - zachęcam do jego przeczytania. Jest to wpis dotyczący nadchodzącej rewolucji związanej z wykorzystanie mocy procesorów GPU. Dowiecie się również dlaczego procesory graficzne są szybsze od zwykłych procesorów. W treści znajdziecie dodatkowo wywiad z dyrektorem działu Visual Communication Solutions w firmie Autodesk Kenem Pimentelem. Przeczytaj artykuł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności