Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'displacement' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 17 wyników

  1. Mam przyjemność zaprezentować swoją ostatnią pracę. Zrobiłam ją z myślą o sprawdzeniu, czy uda mi się stworzyć realistyczny teren, używając głównie displacementu z mixem skanowanych map (skany śniegu, pni, drewna z textures.com). Jedynie ogólnie podrzeźbiłam powierzchnię. Jestem ciekawa Waszych opinii! Soft: 3dsMax, ZBrush, VRay, Photoshop.
  2. WitamZ przyjemnością chciałbym zaprezentować tutaj po raz pierwszy, mój najnowszy projekt. Jest to wizualizacja/wariacja projektu House O - Jun Igarashi Architects, który wybrałem do tej realizacji. Jest to kontynuacja w jakimś sensie, poprzedniej mojej "Matsubary" House in Matsubara, czyli próba pociśnięcia realistycznej wizualizacji, na bazie prostego projektu, bez szczegółów i detali. Nad całością pracowałem w sumie 3 miesiące, po godzinach, końcówkę, ze względu na ciężki rendering w Maxwellu, realizowałem w firmie. Kilka słów o samej realizacji. Modelowałem całość w Modo, scenę zestawiałem w CInema 4D, cały rendering szedł w Maxwellu 3. Tak jak przy realizacji wspomnianej Matsubary, tak i tutaj, chciałem w jakiś sposób "zbadać", co można wycisnąć z najnowszego renderera NextLimit. Wiele efektów można osiągnąć bardzo prosto w photoshopie, jednak moim celem było zasymulowanie fizycznych efektów w pełnym 3D i rendering. W 3D jest prawie wszystko poza finalnym postpro ( kolory, kontrast itp ) w photoshopie, lightroom i red giant looks, a głównie:- wszystkie obiekty scen są opracowane w 3D ( owady, krople wody na liniach energetycznych, zieleń, cały "osprzęt" leżący na terenie itp. )- ruchome obiekty jak owady pod latarnią w ujęciu nocnym, nad krzewami w panorami dziennej, jesienne liście to animowane obiekty 3D z funkcją Maxwella object motion blur- efekty dyfrakcji, wolumetryka scen, para nad klimatyzacją oraz kanałem są efektami wyrenderowanymi w Maxwellu- DOF - Maxwell- zdecydowana większość powierzchni terenu ( ziemia, chodniki, krawężniki, asfalt ) są opracowane z użyciem displacementZapraszam do obejrzenia zestawu renderów i małego filmu, któr trochę obrazuje jak to wszystko wyglądało. Dziękuję za odwiedziny! Pozdrawiam Neb
  3. Witam. Moje pierwsze rendery wnętrza w maxie. Rendery próbne, ale mam na tym etapie kilka pytań. Poniżej pokazuję w rendery, z 2 różnych kamer, o jednakowych ustawieniach. [ATTACH=CONFIG]93333[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]93334[/ATTACH] 1) Dlaczego na 2 obrazku wyszły mi takie przepalenia? Zmieniona jest tylko kamera, wszystkie ustawienia takie same zostały, nic nie zmieniałem. 2) Jak zrobić tutuaj oświetlenie? jak zauważyliście nie ma żadnych lamp na razie. Czy rozciągnąc vray light nad całym pomieszczeniem (tak mam w tej chwili) i zrobić jakieś lampy nakładając na nie jakiś świecący materiał, taki tylko żeby pokazywał że dana lampa świeci? Czy raczej zrobić jakieś lampy i tylko faktycznie przy nich dać światła? 3) na obrazku z lewej strony, sciana z cegły wygląda nawet nieżle. Na prawym jednak, przy widoku w tak dużym skrócie już nie jest najlepiej. czy dodanie dispacement załatwi dostatecznie sprawę? 4) co mogę zrobić z żółtymi krzesełkami i kanapą, żeby wyglądały bardziej realistycznie i żeby było widać więcej szczegółów? Z góry dzięki. Pozdrawiam
  4. Witam Chciałbym uzyskać efekt, by "cap" dopasowywał się do konturów cylindra po modyfikacji v-ray displacement. Dodam, że keep continuity rozciąga czapę, a nie dopasowuje do konturów. Cięcie "cap" na większą ilość polygonów nie daje efektu. [ATTACH=CONFIG]94771[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]94772[/ATTACH] Wyphotoshopowałem efekt jaki chcę uzyskać. Dziękuję za wszelką pomoc Pozdrawiam
  5. Hej, Mam problem z displacem zwykłego plane'a. Zrobiłem w PS prostą teksturę, jest cała czarna białe są tylko koła, które chciałbym, by były wypukłe. Jak widać na załączonym obrazku, coś jest nie tak.. boki wypukłych elementów są jakby poszarpane, a wg. mapy powinien tam być lagodny łuk. I teraz pytanie co robię nie tak? Z tego co wiem VraydispMap nie bierze pod uwagę ilości poly i tu się to sprawdza bo po zwiększeniu poly nie widać zadnej różnicy. Pomaga lekko tryb 2d jednak wciąż nie jest to zamierzony efekt.. Może problem jest w teksturze? Jeśli tak to jaka być powinna? Dodam, że checker i cellular wyświetlany jest poprawnie. Męczę się z tym już 3 dni i przez te wszystkie fora, tutoriale zrobił mi się tylko mętlik w głowie :) Może mi coś poradzicie :)
  6. Witam. Jestem tutuaj nowy, dopiero zaczynam swoją przygodę z maxem. Szukałem już na tym forum, szukałem w internecie ale nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Albo faktycznie nikt o tym nie pisał, albo nie potrafię tego fachowo nazwać i stąd nie mogę znaleźć rozwiązania. Robię jakąś pierwszą wizkę, na ścianach jest stara cegła. Do nałożenia tekstury użyłem modyfikatora UVW Map, box, dałem jakiś dispacement. Z samego efektu cegły jestem zadowolony jak na początek. Ale niepokoi mnie to co dzieję się w narożnikach ścian. powstają mi takie szpary w skutek użycia displacemnt'u. Widać to na obrazku poniżej. na dalszym planie oraz na pierwszym planie. W jaki sposób uniknąć takiego efektu? [ATTACH=CONFIG]92222[/ATTACH] Pozdrawiam
  7. Jak w tytule jak zrobic coś takiego http://php.scripts.psu.edu/users/j/a/jah5420/Misc/SolidWorks/SolidWorks/data/Images/textures2/rubber/texture/tire%20tread%20bump.jpg w photoshopie cs6. Domyślam się że będzie potrzebny tu color corection. Jednak nie mam pewności. Dla tego też szukam takiego tutka na którym było by to pokazane. Wiem że jest generator na scriptspot ale ja wolę najpierw się nauczyć robić to sam. Dziękuję za wszelką pomoc.
  8. Ponciusz

    Vray displace

    Witam poniżej przedstawiam screeny które pokazują mój problem: Tak wygląda mój box w zBrushu [ATTACH=CONFIG]88220[/ATTACH] A tak wychodzi w maxie (mapa displace zmniejszona na forum) [ATTACH=CONFIG]88221[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]88222[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]88223[/ATTACH] Pewnie rozwiązanie jest proste ale nie mogę do tego dojść...
  9. Szukam tutka do: displacement maping - jak zrobic w psd i zastosować w maya bump w maya jest za słaby Chcę zrobić sobie ścianę z wykorzystaniem displacement maping-u - na której będzie coś zielonego (rośliny) a sama ściana będzie z cegieł - chcę użyć tego zdjęcia: http://stockimagefree.com/wp-content/uploads/2012/02/ivygrowingonstonewall.jpg na swojej scianie ale niemam pojecia jak to zrobić
  10. Mam pewien problem i zagwozdkę z vray'owym modyfikatorem do displacementu. Polega to na tym, że gdy na zamapowany dach budynku odpowiednim materiałem i teksturą i umieszczonym na tym obiekcie modyfikatorem UVW map, nakładam modyfikator Vray displacement, po zrenderowaniu widać, że mapy od tekstury i od modyfikatora displace nie pokrywają się ze sobą, choć skala ich jest podobna ( właściwie taka sama ). Jednak rozbieżności pomiędzy materiałem i modyfikatorem są dość duże - widoczne jest duże przesuniecie mapy nierówności względem materiału ( do tego co jakiś czas na płaszczyźnie dachu zdarzają się okresowe błędy gdzie zupełnie dislacement zanika, lub występuje ze zdwojoną intensywnością ). Nie wiem skąd to się bierze, używałem tego modyfikatora od dłuższego czasu jednak nigdy coś takiego się nie zdarzało. Dach ma dość skomplikowaną geometrie, jednak do jego zmapowania wystarczył prosty modyfikator UVW map, więc i z displacementem też nie powinno być kłopotów. Zupełnie nie wiem skąd bierze się ten problem, nawet nie mam pomysłu na rozwiązanie tego błędu, może komuś zdarzył się podobny przypadek, bo moja wiedza na ten temat jest mocno ograniczona.
  11. Hej, Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić od dłuższego czasu. Po nałożeniu dispmod na prosty obiekt typu cube krawędzie zostają rozerwane. Czy jest opcja na kontynuację geometrii? Z góry dzięki za podpowiedź. Dzięki! dElay
  12. avik

    Dachówka

    Zna ktoś jakiś magiczny sposób na dachówkę. Próbowałem displacemantem, ale tak deko nie to, czego się spodziewałem. Jakiś plugin albo cuś. A może po prostu wymodelować jedną, dać ją do mr proxy i skopiować ( tylko jak to znicie pecet). Albo może jakiś dobry displacement, tylko jak zwykle ja nie umiem... Ehh... POMOCY!
  13. Wrzucam dwa tutki dla poczatkujacych jak w temacie. http://www.studiodaily.com/main/searchlist/Bump-and-Displacement-Mapping-in-Maya_9599.html "łopatologicznie" wyjasnione roznice miedzy displacement a bum mapami oraz jak ich uzywac http://eat3d.com/maya-displacement-maps troche bardziej zaawansowany tutek pokazujacy zastosowanie displacement map
  14. Witam. :) Dziś od rana męczy mnie pewna myśl, męczy i nie daje spokoju. Chodzi mi mianowicie o "konwersję" bądź przeniesienie efektu displacement do postaci zwykłego poly, aby zaoszczędzić czas na renderze. Rozumiem, że disp i mesh to dwie totalnie różne rzeczy, bo jedna to mapka mówiąca programowi jak deformować siatkę, a druga to właśnie siatka. Jednak takie rozwiazanie, gdy disp byłby obecny na scenie w formie siatki, strasznie ułatwiłby mi sprawę. Zastanawiam się właśnie jakby to uczynić, ale niewiele przychodzi mi do głowy. Być moze pokombinujęz Mudbox'em, ale równie dobrze nie wiem jak się za to zabrać... Any dobra myśl is welcome. :)
  15. Witam. Dzisiejszym moim problemem jest naprawdę parszywy displacement który zaczął mi wychodzić. Mapa jest bardzo prosta, jest to po prostu białe kółko na czarnym tle, mająca za zadanie uwypuklić coś na kształt zwykłego cylindra, bądź innego prostego kształtu. Próbowałem różnych opcji, mapa w *.jpg, *.png cylinder z antyaliasingiem jak i bez niego, ostrość mapy na 1.0 czy na 0.01, mapa displacement w materiale Vray lub też sam VrayDisplacement Mod z różną konfiguracją (mapping 3d, amount 2.0, edge length od 4.0 do 0.1, max subdivs 512 i mniej). Próbowałem również bawić się normal mapami oraz plikami *.dds, ale efekt nie jest absolutnie zadowalający - ciągle wystepują przedziwne wcięcia, ostrości, rozciagnięcia i ogólnie noise. Jeśli ktoś podjąby się pomocy, byłbym bardzo wdzieczny. :) Po prostu nie wiem co z tym fantem zrobić. :-/ Problem i jego poczwarny, okrutny wygląd -> http://img22.imageshack.us/img22/9276/mobomaterial.jpg Przykład używanej mapy -> http://img23.imageshack.us/img23/2659/mobodisplace.png
  16. Solo

    Vray displacement

    Witam, Mam pytanko o displacement vrayowy, nie wiem czy to nie powinno być w dziale o teksturowaniu, no ale ten wydał mi się odpowiedniejszy. Otóż, nakładam sobie displacement i na rogach obiektu powstaje takie oto cuś (Zamieszczam przy okazji ustawienia displacementa) Nie wiem za bardzo co mam z tym zrobić? Dlatego proszę o pomoc :) A przy okazji z góry dziękuje :) Solo
  17. Witam! Mam problem z tekstura displacement , rozrywa mi model na krawędziach w taki sposób jak na obrazku : Szukałem już na forum czy ktoś miał taki problem, ale nie znalazłem :-) może źle szukałem, może można to naprawić w banalny sposób. Sam tez próbowałem wielu rzeczy i nic z tego nie wyszło. Wiem ze takie coś powinno być możliwe bo w Cinema 4d nie rozrywa obiektu - myślę ze 3dmax nie będzie gorszy i tez potrafi to zrobić :-). Używam Vraya - jeżeli to ma znaczenie. Będę wdzięczny za pomoc :-) Pozdrawiam wszystkich graficznych maniaków :-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności