Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'octane' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 12 wyników

  1. Czołgiem! Niedawno wydaliśmy z kolekcję scen 3d do renderingu produktów. Powstały wersje na Maxa, Cinemę i Blendera.Generalnie sporo renderingów, tych samych scenę w różnych softach. Jako że nigdy nie używałam Blendera a zawsze kojarzył mi się z hobbystycznym softem to bardzo zaskoczyła mnie jakość konwersji na Blendera. I właśnie dlatego przygotowałem mały quiz. Napiszcie jak Wam poszło 🙂 https://www.blog.viz-people.com/blog/pro-or-blender-can-you-guess/
  2. Nasz wewnętrzny projekt Rio de Post zrobiony w wolnej chwili ;) Całość 3d + lekka korekcja. Soft: Cinema 4d, Houdini, Octane. - render time: 15min per frame (2x980ti) - 6k sampling. - grapes simulation: FEM solver - 1,5h simulation time - water simulation: 5 mln particles - 4h simulation time - custom crown splash force - custom surface tension - meshed using VDB's - 1,5h - custom water droplets wet map Breakdown z warstwami. https://vimeo.com/200655426
  3. Hej :) Poniżej moje eksperymenty z Octanem do c4d. Trochę ciemno i ziarniście, ale cel był taki żeby nauczyć się wielu rzeczy w krótkim czasie (trawa, oświetlenie nocne - w nowym silniku). Myślę, że w detalach jest dużo do poprawy, ale szczerze mówiąc straciłem dystans do obrazu i chętnie zobaczę, co powiedziałby o tym ktoś bardziej doświadczony.
  4. Hej :) Powolutku zabieram się za wnętrza i zastanawia mnie, co by na ten temat powiedzieli bardziej doswiadczeni. Jako trening założyłem, że stworzę wnętrze na bazie istniejącego domu, który znalazłem na Archdaily. W trakcie modelowania okazało się, że plany na Archdaily są raczej "szkicowe" dlatego wnętrze w oryginale różni się zauważalnie od tego, które wymodelowałem, pod względem geometrii (ale chyba nie na tyle, żeby wpływało to na ogólny odbiór pomieszczenia). Używam Cinemy 4D i Octane'a V03, GPU GeForce 1070 8gb RAM Naturalnie wnętrze nie jest skończone, zostawiam je gołe do testów, kiedy już zdecyduję co zrobić ze światłem i materiałami, zabiorę się za detale. Zastanawiam się, co byście doradzili w takiej sytuacji. Jestem ogólnie zadowolony z materiałów i ogólnego "odczucia" obrazu. Pozostają jednak dwa wyraźnia niedopracowane elementy - łóżko i dominujący materiał sufitu. Nie mam pomysłu, jak technicznie "ugryźć" zwłaszcza ten ostatni. Nie mogę osiągnąć materiału o takiej ilości blików i połysków, mój wydaje się płaski. Wiem, że pewnie większość z Was korzysta z innego środowiska, ale nawet wskazówka, jak uzyskalibyście porządany efekt w innym silniku byłaby pomocna. Dla porównania załączam zdjęcie wnętrza, nad którym pracuję (prawie identyczne ujęcie, może byłoby bardziej podobne gdybym od razu zauważył rozbieżności między zjęciami a planami ^^) Dzięki za każdy ewentualny komentarz :)
  5. Czołem, zainstalowałem sobie demo octanerender (standalone), po otwarciu przykładowej sceny (i czegokolwiek innego) pod oknem gdzie ma pojawić się render mam informację na czerwono (.. no CUDA GPU's, ..). Co jest grane? wersja programu 2.16, system win7 x64 karta nvidia geforce 750i DX11
  6. Długo oczekiwany w pełni zintegrowany plug-in OctaneRender dla Blendera w końcu został wydany! Plug-in jest ściśle zintegrowany z Blenderem oferując prędkość, jakość i łatwość obsługi jaką daje Octane Render bezpośrednio w środowisku Blendera. Jest to ogromne usprawnienie workflow opartego na tych dwóch programach. Nareszcie koniec z długimi czasami eksportowania. OctaneRender jest obecnie uznawany przez wielu specjalistów z branży i artystów grafików 3D jak najbardziej zaawansowany i najszybszy silnik renderujący wykorzystujący do obliczeń moc kart graficznych. Jest poprawnym fizycznie silnikiem z zaawansowanym i elastycznym interfejsem użytkownika opartym o przejrzysty systemem nodów. Nowy plug-in zoptymalizowany jest pod interaktywną edycję świateł, kamer i materiałów z poziomu Blendera zapewniając jednocześnie bardzo szybki rendering końcowy zarówno dla animacji jak i statycznych obrazków. Jest to jak na razie wersja BETA działająca pod systemami z rodziny Windows. Demo oraz wersje na Mac'a i Linuxa są w planach. Link do wątku na forum Otoy
  7. Witam, Prezentuje swoja ostatnią realizacje. Wykonane w Cinema 4d , rendering Octane
  8. Witam, Mam możliwość zakupu Tesli C1060 za jakieś grosze (w stosunku do oryginalnej ceny) i zastanawiam się czy warto w nią cokolwiek inwestować. Zależy mi głównie na renderingu na GPU i zastanawiam się czy lepiej kupić nową kartę z serii GTX 500, czy lepiej tą teslę i jechać dalej na starym 9800GT. Nie obrabiam jakichś wielkich scen i 9800 dawał spokojnie radę, tak więc nie potrzeba mi karty jako takiej jedynie po to żeby lepiej ciągnęło w viewportach. Chodzi mi jedynie o GPU rendering przy użyciu Octane albo Cycles. Technologia SPPM zrobiła na mnie naprawdę niezłe wrażenie i myślę że warto by było zainwestować w sprzęt który dawałby sobie z tym radę. Jedyne co mnie zastanawia to szybkość wykonywania operacji zmiennoprzecinkowych. C1060 ma jakieś 900Gflopsów, a GTX590 ma aż 2500 Gflopsów! Jednak w tesli magistrala jest znacznie lepsza, podobnie jak szyna danych (512bit). Ramu też jest więcej - aż 4 giga! Zastanawiam się więc co dawałoby sobie lepiej radę, bo flopsy to nie wszystko. To są tylko syntetyczne testy i może się np okazać że Tesla będzie śmigać kilka razy szybciej bo w 590 mimo tych flopsów zapcha się po prostu bufor i karta będzie mulić xD Równie dobrze może być na opak. Nie wiem nawet czy Tesla w ogóle nadaje się do renderowania i będzie współpracować, dlatego prosiłbym bardzo o pomoc. EDIT: Dowiedziałem się że wydajność tej karty jest bardzo porównywalna do GTX295 (przynajmniej jeśli chodzi o FLOPS). Mogę ją zdobyć za jakieś 200-300 zł, a GTX używany to minimum 400-500 nie mówiąc już o 590 który kosztuje koło 2k. Pewnie lepiej by wyciągnęły te 2 tesle od 590 :P
  9. Pojawił się plugin integrujący Octane z Maya. http://www.youtube.com/watch?v=gGhPWJ7qACg&feature=player_embedded Więcej na: http://render.otoy.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=22245
  10. Praca na konkurs Octana, Apokalipsa, Dzień Sądu, Koniec Świata 2012... i tym podobne. Ponury posłaniec zwieszczający nadejście nieuniknionego... Praca wydłubana w Zbrushu, tekstury Zbrush/PS, pod wplywem Daft Punk, Manowar, Rammstein, Korn, Eluveitie i duzej ilosci kawy. Inspiracje armoru: Skyrim. Czysty render +dodany podpis. Dzięki. k.
  11. Mimo wystepujacych problemow ze smoothingiem - wrzucam ! Concept - Lexus Model - XSI (Autodesk Softimage 2010 ) Render - Octane ( beta1) zero post-produkcji ( tylko text i logo ) Projekt powstal z mysla o konkursie. Jutro ogloszenie wynikow i rozdanie nagrod. Enjoy!
  12. Hej,, Zawsze sie wstydzilem cos tu wrzucac, bo poziomem chyba nie dorastam polowie osob tutaj. Wrzucam w WIPa , jak sie spodobaja to dodam oddzielnie do "Finished works" a jak nie to do kosza :) Widzialem ze platige tam kogos szuka, mieszkam na Woronicza mialbym blisko ;) Najpierw puszczam serie renderowane z Octane Render , wieczorem dodam Mental ray'a :) komentarze, szugestie, dissy mieszanie z blotem mile widzanie. Caly czas sie ucze wiec chetnie poczytam. Pozdro art
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności