Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'procesor' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 13 wyników

  1. Cześć, zakupiłam niedawno sprzęt do renderingu, ale potrzebuję mocniejszy procesor, z racji tego, że jest to całkiem nowy komputer, nie chcę wymieniać wszystkich podzespołów. Mam obecnie procesor: Intel Core i7 - 5820K płyta główna MSI X99S SLI PLUS https://pl.msi.com/Motherboard/X99S-SLI-PLUS.html#hero-overview chciałabym wymienić tylko procesor na: Intel Core i7 - 6950X Głównie chodzi mi aby zmniejszyć czas renderu minimum do 50-60%, czy jest to możliwe przy tym nowszym procesorze? Biorąc to na logikę, to przerzucając się z 6 rdzeni na 10 to może być to niepewne, ale nie wiem czy w taki sposób się to przelicza... Raczej różnią się GHz. To jest chyba jedyny z edycji Extreme najmocniejszy procesor jak do tej pory, na pewno jakiś z 12 rdzeniami dałby spokojnie radę, ale chyba takie nie występują pod moją płytę?
  2. O sprzęcie nigdy za wiele. Borykam się z problemem, no, może nie z problemem ale chciałbym uzyskać kilka dodatkowych opinii w tym temacie. Plan jest taki. Obecnie mam procka i7 3820(socket 2011), płyta Asusa PX79, ram Corsair 1600Mhz 32gb(8x4gb). To wszystko jest do wymiany. Tylko chcę to zrobić tak, żeby mieć przyrost wydajności 100% do 120% za cenę która nie zabije. Nie mówimy o kwotach powyżej 10k bo w ten sposób można w nieskończoność, a cena ramów jest śmieszna teraz. Nie wiem czy się pchać w ddr4 i jeśli już czy pchać się w nowe nadchodzące proce, to jest mój dylemat. Oraz przy 2011-3 jeśli ddr4 to 2400 czy szybsze? co to da w praktyce? Czy może opcja dwuprockowa? Buda pomieści taką płytę w razie czego, Corsair Graphite series 760T. Co do użytkowania to głównie simy i comp. Hudy, after i Nuke. W przyszłości mała faremka ale nie o tym teraz chciałem. Pomożecie? :)
  3. Witajcie, Potrzebuję nowej maszyny do pracy nad grafiką 3D. Na co dzień korzystam z takich programów jak ZBrush, dla którego kluczowym elementem jest wydajny CPU I całkiem duża pojemność RAMu (więcej szczegółów tutaj: https://pixologic.com/zbrush/system/). Oprócz tego zajmuję się również renderowaniem animacji oraz VFX, a zatem niezbędne byłoby mi raczej takie GPU, dzięki któremu sam proces renderowania byłby jak najkrótszy. Myślałem o jakimś układzie Quadro, jednak mój budżet nie może przekroczyć bowiem 6000 zł. Co do pamięci to z uwagi na ZBrusha liczyłbym na min 16 GB. Moja wiedza na temat hardware'u jest jednak tak ograniczona iż nie wiem jakie byłyby różnice między wyborem DDR3, a DDR4. Po to też zakładam ten temat na tym forum. ;) Pojemność dyskowa ma małe znaczenie, wystarczy mi tak naprawdę jakiś SSD na system i HDD lub 2 takie o łącznej pojemności 4 TB. Priorytetem jest tutaj dobór jak najlepszego procesora i grafiki. Nie planuję się bawić w jakieś OC, gdyż nie jestem w tej dziedzinie amatorem. Interesuje mnie sprzęt, który spełniłby moje oczekiwania na kilka lat. Niewykluczone iż będzie on częścią przyszłej renderfarmy, składającej się z 3 takich lub podobnych zestawów (ten jako master + 2 slave'y). Jeśli chodzi o producentów, to na ten moment bardziej bym się skłonił w stronę Intel/Nvidia niż AMD. Posiadam ogromny wstręt do GIGABYTE, słyszałem że ponoć ich płyty w ogóle nie trzymają się proporcji jakości do ceny. Oczywiście mogę się mylić. Dodam jeszcze, że nie potrzebuję żadnego monitora czy innych akcesoriów. Sama maszyna ;) Na zakończenie wspomnę jeszcze o rendererach, z jakich zamierzam skorzystać w przyszłości. Będą to z pewnością VRay, RenderMan, Unreal Engine do wizualizacji dużych scen, KeyShot oraz pomniejsze software'y do symulacji włosów, cieczy, ubrań itd. Dziękuję z góry za pomoc
  4. Witam wszystkich! Zakupiłem używany dell T3500 z procesorem Xeon w3690. W specyfikacji posiada 6 rdzeni, 12 wątków. Jednak w menadżerze zadań widać tylko 6 wątków. Czy tak powinno być? Posiadam starszy komputer z i7 860, jest on 4 rdzeniowy, 8 wątkowy i w menadżerze widoczne są wszystkie 8 wątków. Nie znam się na tym, ale kupując liczyłem, że będę miał większą wydajność niż obecnie, pomijając oczywiście prędkość procesora. Czy w czymś się mylę? Niewłaściwie to czytam? Dziękuję za podpowiedzi.
  5. Cześć, Chyba mam problem z taktowaniem procka. Jest to 6-rdzeniowy i7 3930K. Podstawowa częstotliwośc zegarów to 3200MHz, a wkreća się do max 3800MHz. Problem w tym, że teraz wygląda na to, że on cały czas chodzi w trybie turbo... Sprawdziłem taktowanie w hwmonitorze, everescie - 3800MHz, w menadzerze zadań jest ciągle 108-110% max częstotliwości. Zauwazyłem to dopiero monitorując temperaturę w ostatnich dniach, jakw stanie normalnego użytkowania (bez renderowania, odpalonych 100 programów itp) temp na rdzeniach to 68-78 stopni. Jak wejdę do biosa temp od razu spada do standardowych 50. Tak było jeszcze niedawno podczas normalnej pracy. W stresie przy renderowaniu jest to około 90 stopni, tak też było na początku i to normalne dla tych procesorów, z tego co wiem. Tak jest też i teraz (nie jest to wina pasty termo, jakiejś awarii samych rdzeni lub chłodzenia, bo wtedy i w stresie, tak jak w idle, temp by wzrosła o te 20 stopni). Jak można sprawdzić co powoduje wkręcanie sie rdzeni na wyzsze taktowanie? Co jest przyczyną problemu? Da się jakoś ustalić, które programy/procesy mają możliwość zwiększania częstotliwości, a które nie? edit: po jakiejś aktualizacji sterowników (do karty graficznej, do czegos tam jeszcze) uruchomiłem komputer ponownie. bez odpalania jakiegokolwiek programu sprawdzilem temp i taktowanie hwmonitorem - 1200MHz na prockach, 45 stopni temp. Po uruchomieniu chrome'a - 3800, temp rośnie. Obecnie sie troche uspokoiło, ale ciągle skacze 1200-2400-3800. O co chodzi, kurde? Chrome jest przyczyną? Przeglądarka internetowa (wiem, że jest zasobożerna, ale aż tak)?!
  6. Witam ! Od jakiegoś czasu planuję złożyć komputer. Zestaw mam już jako tako złożony. Problem jest jedynie z procesorem. W oko wpadły mi 3 różne procesory od Intela. Komputer będzie używać do modelowania, animacji i renderu (V-ray lub coś innego). Programy na jakich pracuję to Autodesk Maya, Photoshop. W późniejszy czasie planuję jeszcze Zbrush. Lista procesorów: ntel Core i7-4790k 4,00GHz (Turbo 4,4) 4 rdzenie http://ark.intel.com/pl/products/80807/Intel-Core-i7-4790K-Processor-8M-Cache-up-to-4_40-GHz Intel Core i7-4930K 3,4GHz (Turbo 3,9) 6 rdzeni http://ark.intel.com/pl/products/77780/Intel-Core-i7-4930K-Processor-12M-Cache-up-to-3_90-GHz Intel Core i7-4960X Extreme Edition 3,6GHz (Turbo 4GhHz) http://ark.intel.com/pl/products/77779/Intel-Core-i7-4960X-Processor-Extreme-Edition-15M-Cache-up-to-4_00-GHz Który się najbardziej nada ? Czy może jednak jest coś lepszego z po za listy ? Pozdrawiam !
  7. Witam. Zastanawia mnie dziwna sytuacja. Może Wy pomożecie znaleźć odpowiedź. Mam lapka w którym siedzi i7-2630QM 8gb ramu. Znajoma ma laptopa z i7-4700HQ również 8gb ramu. Chodzi o to, że czasy renderów tej samej sceny są praktycznie takie same, a nawet szybsze w przypadku i7-2630QM co jest co najmniej dziwne i zastanawiające. (scena z kubikami z materiałem disp + cienie + światła) Oba laptopy na high performance. Renderowane w Cinemie 4d oraz w v-rayu. Moim zdaniem różnica w czasach powinna być dość zauważalna. Czy może da się jakoś rozwiązać ten problem, czy po prostu tak jest? Jeżeli będzie potrzebna obszerniejsza specyfikacja to oczywiście napiszę. Tak czy siak laptop znajomej ma dopiero parę dni, jest z nowej serii asusa z i7 czwartej generacji i chyba powinien zostawić w tyle mojego N73. Pozdrawiam. Robert.
  8. Witam, renderuję dość złożone sceny arch. wnętrz. Gdy ustawienia renderowania były standardowe wszystko było ok i obraz 3700x2080 renderował się 3-4 godziny, zużycie procesora sięgało 100%. Gdy zwiększyłem ilość pamięci w ustawieniach renderowania na 10gb to obraz renderuje się jakieś 20h, przy czym zużycie pamięci to jakieś 13gb, a zużycie procesora to jakieś 12-16%. Gdy wracam do ustawień standardowych co do pamięci (czyli 400mb) to obraz renderuje się jeszcze wolniej. Co zrobić, by obraz renderował się szybciej, lub tak jak wcześniej przy zachowaniu jakości i wielkości sceny? Komp: proc i7, 16gb ram, karta 2gb.
  9. Jak w temacie. Przedmiot otrzymałem z wymiany. wersja w pudełku. nigdy nie używany, rozpakowany prze mnie w celu sprawdzenia, czy wszystko w środku.. jak ktoś chciałby więcej informacji, to dopiszę. cena: 2.200zł.
  10. Zmieniam sprzęt. Zdecydowałam się procesor ITELA i7-3820, teraz zastanawiam się jaką dobrać do tego grafikę i płytę. Grafika na pewno któraś nVidia, w sklepie zaproponowali mi PCIex HP nVidia Quadro 4000 2048 MB DDR5 za ok 3tys a do tego płytę główną , X79 - w sumie za 4300zl. Mam wrażenie, że chciał mnie oszkapić ^_^ Kompa wykorzystuje głównie do renderingu wnętrz w v-ray'u pod 3dmaxem. Czy możecie mi doradzić coś bardziej ekonomicznego?
  11. Witam, Mam taki problemik, otóż max na dzień dobry, połyka mi 500ramu i 50% procesora. Nie wierzę, że jest to normalne, tym bardziej na pustej scenie. Wersja maxa 2011. Specyfikacja kompa: Athlon x2 2.53GHZ, Ge-Force 9500GS, 3GB RAM. W porównaniu Maya 2011 i scena z 2 postaciami zabiera ~50MB Ram i ~0% procesora. Być może to jest normalne, ale jestem świeżak w maxie i nie znam się na jego humorach. Pozdrawiam!
  12. Gość

    Core2 Q9400 plus....hmmm...

    Witam! Kupuję sobie nowego kompa. Mój budżet to około 3k. Sprzęt będzie służył do pracy w 3ds plus programy do postprodukcji. Proszę o rady i komentarze odnośnie mojego zestawu: proc Core2 Q9400 płyta Asus P5QC lub Gigabyte GA-EP45-DS3LR DES dysk Seagate 500GB SATAII 32MB Cache 7200 obr./min. (ST3500320AS) RAM PDP Patriot 4 lub 8 GB DDRII 1066 Viper CL% ELK grafa Gigabyte 9600GT 512MB 256bit PCI-e Zalman zasilacz Chieftec 450W GPS-450AA-101A Do tego obudowa, dvd jakiś wiatraczek i wychodzi około 3k. Karta graficzna to niemal strzał w ciemno, nie wiem też czy zasilacz 450 wystarczy. A może coś jest tu niekompatybilne? Wielkie dzięki za pomoc! Pozdro.
  13. Witam serdecznie. Mam na sprzedaż całego kompa. Oto konfiguracja: Płyta główna: ASUS P5E chipset X38 Pamięć RAM: 8 GB DDR2 800 OCZ VISTA UPGRADE CL 5-5-5-15 Procesor: INTEL Quad Core Q6600 2.4GHz Chłodenie na procesor: NOCTUA NH-U12 + dwa wiatraki 120mm (Fander FX120-B) Obudowa: Chieftec Bravo LBX-01B-B-B (czarny grafit) Zasilacz: Corsair CMPSU-550VXEU (550W) Karta Graficzna: GAINWARD GTX 285 Stacja dyskietek 1.44Mb :) Wiekszość części kupiona w zeszłym roku. W gry nie gram bo używałem sprzętu do robienia wizualizacji (zarabiam tym na życie). Ostatnio coś mnie podkusiłu i na początku lutego kupiłem tego GTX-a. Nawet nie zdażyłęm żadnej gry odpalić bo ciągle wizualizacje robie. Całość ma jeszcze gwarancji minimum 2 lata na płyte i procka a na inne części będzie pewno więcej. Grafika też ma dwa lata gwarancji. Procesor w lato spkojnie na 3.2 GHz daje rade (8*400MHz). Noctua działa w systemie push - pull razem z Fanderem i dodatkowo jeden Fander wydmuchuje z tyłu obudowy. Jak kupowałem kompa to z myślą o CrossFire ale mi przeszlo wiec takie połączenie X38+GTX wyszlo. Całość cichutka jest i stabilna jak skała (sprawdzone podczas renderingu wizualki). Celowo nie dorzucam do kompletu dysku ani DVD bo to indywidualna sprawa kupującego i jego preferencji. Wszystko śmiga pod kontrolą Windows XP 64. Sprzedaje bo zmieniam za niewielką dopłata na core i7 który z racji mojego zawodu lepiej bedzie sie spisywał w 3D Studio Max i więcej ramu nowa platforma obsłuży. Na wszystkie części mam papiery. Kupowałem w gralu, znak-u i w komputroniku. Sprawdziłem na allegro i nie znalazlem podobnej konfiguracji w takiej cenie. Nie sprzedaje na części. Odbiór najlepiej osobisty. Na terenie Trójmiasta i Elbląga mogę dowieźć sprzęt osobiście. Fotki na życzenie w sobote/niedziele najwcześniej. CENA 3300zł taka sama konfiguracja w sklepie około 4600zł Mógłbym sie skusić na oddzielną sprzedaż:Buda bez grafiki (na wypadek gdyby ktoś miał już swoją) i oddzielnie grafika. Wtedy za bude 2000zl +ew. gratis niespodzianka a za grafe 1250zł. Myśle jednak, że w komplecie chyba lepiej Kontakt [email protected] GG: 820108
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności