Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'blender 3d' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 5 wyników

  1. Od jakiegoś czasu pracuję nad nową (czwartą) edycją poradnika "Wirtualne modelarstwo". Właśnie ukończyłem dwa z czterech planowanych tomów, i pomyślałem, że ta para już może być użyteczna: Publikacja opisuje odp podstaw stworzenie dokładnego modelu historycznego samolotu (tego P-40 z okładki) i jego użycie w wizualizacjach. W porównaniu do poprzedniej edycji (z 2015 r) wprowadziłem istotne zmiany w proponowanych technikach pracy (workflow), korzystając z nowych funkcji, szczególnie Blendera. W związku z tym musiałem stworzyć na nowo około 80% zawartości tych dwóch tomów i zbudować opisywany model na nowo. Przygotowania opisują, gdzie znaleźć materiały referencyjne (plany, rysunki, zdjęcia). Do ich porównywania i przygotowywania wykorzystuje Inkscape (wektorowy program rysunkowy 2D, podobny do Corel Draw). Dla koneserów, dodałem tu także opis jak korzystać z oryginalnej dokumentacji samolotu (zeskanowanej z mikrofilmów). 279 stron, 408 ilustracji. Modelowanie opisuje, jak zbudować model historycznego samolotu w Blenderze 3.3, na przykładzie myśliwca Curtiss P-40B. Zakładam, że użytkownik może nic nie wiedzieć o programach do modelowania, a w szczególności nie zna Blendera. Dlatego książka zaczyna się od wprowadzenia do tego programu. 684 strony, 1170 ilustracji. W skład serii wejdą jeszcze dwa tomy: Materiały i tekstury, opisujący jak "pomalować" model (planowana publikacja - wiosna 2025. Tu jest poprzednia edycja, dla Blendera 2.7) Szczegóły, opisujący tworzenie wewnętrznych detali samolotu, animację i aranżację sceny do wizualizacji (tu jest poprzednia edycja, dla Blendera 2.7) Oczywiście, kolejne tomy będą tworzone w aktualnych wersjach LTS Blendera. W umieszczonych przy plikach towarzyszących książkom erratach będę umieszczał uwagi, co uległo zmianie od chwili publikacji. Publikacja w języku polskim jest na licencji CC 🙂. Pod wskazanymi linkami znajdziecie m.in. pliki PDF do pobrania.
  2. Siemka, Mam problem z modelowaniem a mianowicie co mam kliknąć by tworzyło mi się to samo jednocześnie po obydwu stronach. Ps: Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem mój problem jak coś to pisać spróbuje inaczej go określić :)
  3. Kłaniam się nisko. Kamil z tej strony. Interesuje się grafika 3d już jakiś czas i jakieś tam doświadczenie mam(jakie? Mi ciężko stwierdzić :/ ). W sumie dla wielu z was pewnie zabrzmi to śmiesznie, ale marzy mi się praca związana z modelowaniem brył. Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak się za to zabrać. Mieszkam w konkretnej dziurze. W sąsiednim mieście jest parę agencji reklamowych. W zasadzie to w jednej z nich pracowałem ale nie miałem styczności z grafiką... no chyba że na wydrukach Moja szefowa zgnoiła mnie za naukę trójwymiarów, bo przecież mi się to nigdy nie przyda. W sumie to wszyscy mi tak mówią co jest trochę męczące ale no cóż zrobić. Czytałem trochę tematów na forum dotyczących studiów i ich braku wpływu na sukces w dostaniu pracy jako grafik. W każdym razie proszę o z grubsza ocenę moich "umiejętności". Poniżej podaję link do behance: https://www.behance.net/Duda_Kamil Jeśli mogę się czymkolwiek pochwalić, to głownie tym co jest tam zamieszczone. O co pytam? Czy widać we mnie jakiś potencjał? Czy powinienem cisnąć w tym kierunku? Studia nawet jeśliby jakieś sensowne były to i tak byłoby to bardzo ciężkie do realizacji. Co za tym idzie pozostaje mi nauka w zaciszu domowym. Ale nikt mnie tu nie znajdzie. Od czego zacząć? Docenię jakiekolwiek rady. Proszę pomóżcie, albowiem jestem lekko zagubiony.
  4. Hej, niedawno skończyłem swoją pierwszą animację na zlecenie mojego byłego wykładowcy - Michała Larka. Jest to trailer/filmik promujący jedną z jego książek kryminalnych: Mężczyzna w białych butach. Od strony technicznej: całość wykonana w starym dobrym Blenderze, z drobną pomocą Inkscape w tworzeniu oryginalnych obiektów typu drzewa. Render: Blender Internal Podczas tworzenia animacji byłem odpowiedzialny za wszystkie jej elementy + muzykę. Enjoy. https://www.youtube.com/watch?v=t9q6A0Jz7gE&t=7s
  5. Witam wszystkich! Chciałbym dać znać, że jest już gotowe trzecie wydanie książki o Blenderze na licencji CC: Ta publikacja opisuje od początku do końca jak stworzyć szczegółowy model samolotu pokazany na okładce. Używa do tego wyłącznie oprogramowania Open Source: Blender, GIMP i Inkscape. Przypuszczam że tytuł zapewne dla wielu z Was jest już znany. Tym razem to 1338 stron i 2440 ilustracji. Adres strony z książkami do pobrania ten sam co zwykle: http://samoloty3d.pl/wm-000_p.xml W pierwszej kolejności dziękuję wszystkim donatorom tego projektu! W tym wydaniu "dogoniłem" wreszcie w opisie aktualną wersję Blendera - 2.73. (Moim celem jest, aby ten poradnik "nadążał" za oprogramowaniem, które opisuje. A szczególnie szybko zmieniał się w ostatnich latach Blender). Książka jest teraz dostępna w 3 popularnych formatach e-booków: PDF, EPUB (optymalizowany dla iPad), MOBI (dla Kindle Fire i innych tabletów z Androidem). Szczegóły jaki format najlepiej pasuje do Waszego sprzętu znajdziecie na tej stronie. Mówię wam, to co się teraz dzieje w świecie formatów i czytników e-booków przypomina "wojny przeglądarek" z połowy lat dziewięćdziesiątych zeszłego wieku! Z tego co stworzyłem, uważam że najlepiej wygląda wersja EPUB oglądana na iPadzie 9.7" (wersji z wyświetlaczem Retina, w jego standardowej aplikacji iBooks). Przy okazji chciałbym także podziękować Mikołajowi Madejskiemu za konstruktywną krytykę poprzedniego wydania (możecie ją znaleźć na tym forum). Mikołaj swoimi radami "popchnął" mnie we właściwą stronę, zwracając uwagę na to, czym jest projektowanie książki. Co prawda wersja PDF pozostała na takim samym poziomie co poprzednio, ale w przypadku formatów "ciągłych" - MOBI i EPUB - postarałem się poprawić wiele elementów typografii i ilustracji. Uważam że wyglądają całkiem porządnie! Na PDF przyjdzie jeszcze czas...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności