Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'dof' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 7 wyników

  1. Hej, 3ds max'14 + Corona 1.4, Photoshop. DOF z Corony, żadnego zdepth'a. Chciałem, żeby wyszło fotograficznie, a wyszło tak sobie. Świecone corona light.
  2. Witam, Mam dwa osobne pytania odnośnie szumu i głębi ostrości w Blendrze (oba w Cycles). Mam nadzieję, że pomożecie:) 1. Gdy ustawiam jako źródło światła mapę HDRI, to strasznie, ale to strasznie zwiększa się szum w renderingu. Rozumiem, że mogę zwiększyć ilość próbek (sampling), ale czasem trzeba naprawdę dać niezwykle wysoką wartość aby to zatrybiło. Z polskiego tutoriala się dowiedziałem, że tak się dzieje, gdy źródło światła jest poza "kamerowaną" sceną, no ale światło z HDRI to nie jest jakiś specjalny wymysł. Macie jakieś sposoby, pomysł, jak redukować ów szum przy rozsądnym czasie renderingu? 2. Głębia ostrości jest prosta do wygenerowania w Cycles. Ale mam wrażenie, że ona jest średnio realistyczna bo wydaje mi się, że jest kompletnie liniowa. To znaczy brak jej głębi. W rzeczywistości, gdy powiedzmy ustawiam przysłonę 5.6, ostrość mam na głębokość kilku centymetrów (no to zależy od odległości punktu ostrości, ale na razie daję sobie z tym spokój) i dopiero od pewnych wartości zaczyna się obraz rozmywać. W Blenderze natomiast ostrość jest jakby ustawiona punkt i od razu się rozmywa. Czy jest jakiś sensowny sposób na ustawienie głębokości głębi ostrości? Dodam, że nie udało mi się zmusić Blendera do korzystania z głębi przy użyciu przysłony, niezależenie od ustawień wielkości sensora, odległości itd...
  3. Witam, Zwracam się z następującym pytaniem. Mam w maxie scenę którą chcę wyrenderować z funkcją DOF w Vrayphysical camera i wszystko jest ok jak ją włączam z wyjątkiem tego że pojawia się straszne ziarno. Próbowałem już działać i manipulować wartościami f-number, shutter i ISO ale to nic nie daje a potrzebuję ten efekt DOF. Zamieszczam plik przedstawiający scene i wspomniane ziarno. Chcę to ziarno wyeliminować. Jeśli jesteście w stanie to pomóżcie!! Z góry dziękuję.[ATTACH=CONFIG]87080[/ATTACH]
  4. Witam, potrzebowałem czegoś do prezentacji nowego dofa dodanego w mitsubie: [ATTACH=CONFIG]84707[/ATTACH] Mam nadzieję, że się podoba. Nowy plugin można ściągnąć stąd.
  5. Witam, jestem w trakcie pisania pewnej pracki o MentalRayu na uczelnie i aktualnie pracuje nad rozdzialem poswieconym depth of field. I mam pewien problem. Natywnie w majce jest mozliwosc ustawienia depth of field gdzie wystepuje pozycja f stop aperture'a. Niestety w bokeh shaderze MR do kamerki nie moge znalezc takiej pozycji a jedynie circle of confusion kryjace sie pod pozycja "Radius" jak przypszuczam (wnioskuje to na podstawie manuala). W helpie tez jest wspomniane ze radius wspolgra razem z fstopem - jednak nie bardzo wiem jak go ustawic w tym shaderze. Porobwalem zrobic pewne combo - czyli wlaczyc zarowno depth of field na samej kamerze w natywny sposob jak rowniez jednoczesnie dodac bokeh. Wowczas jednak nie bardzo rozumiem w jaki spsob mental sobie liczy point of focus bo zadna z wartosci (ani ta natwyna ani ta z bokeh) nie jest overridowana przez druga i wychodza mi kosmosy. Chyba ze oba ustawie na ta sama wartosc wtedy jest ok. Wiem ze moje pytanie jest dosyc dziwne i wiem jak sie bawic DOFem w renderach - ale podczas pisanai mojej pracy jestem zmuszony udowodnic ze MR liczy sobie rozne zjawiska nie z palca, a z ogolnie znanych wzorow - zaleznosci. I na tym dofie troche sie zatrzymalem bo mi brakuje zmiennych do wzorów z wiki/ksiazek :P. Co smieszniejsze autorzy sami napisali w manualu ze trzeba ustawic "rozwartosc" migawki :D. Sytuacja ma sie podobnie dla XSI gdzie rowniez aby meic dostep do fstopa musze dodac natywnego DOF shadera - a w bokeh leca oczywisice te asme ustawienia co w Mayce. Przypuszczam ze w maxie jest podobnie... Jak ktos uzywa bokeh a nie leci w poscie z DOFem i chcialby mi pomoc to bylbym wielce wdzieczny:P. Wystarczy ze ktos wyjasnilby mi jak dziala polaczenie natwynego dofa z bokhem a ja to juz jakos ubiore w slowa, ze mr czesc parametrow bierze z mayki setttingsow a czesc od siebie :P Recenzent, recenzentem ale sam tez chcialbym to skumac :)
  6. Zdecydowałem się wrzucić to do Finished, nie przepadnie tak szybko w czeluściach testowych, tym bardziej, że doszły mi rendery, których nie planowałem:) Poprawiłem też co nieco od strony PS . . . I link do sceny: http://www.sendspace.com/file/kvq8d5 Scena w wersji max 7.o. Wszystkie modele własne, więc jak ktoś potrzebuje, nie krępować się. To samo dotyczy materiałów. Bazy z serwisów www.cgtextures.com oraz www.sxc.hu Po modele bez meshsmooth pisać na priv:) Scena niestety może posiadać bug najbardziej widoczny nad oknem, który pojawił się niestety prawdopodobnie po użyciu opcji VRay scene converter. Pozdr
  7. avik

    Depth Of Field

    Ludzie, pomóżcie. Mam nie mały problem z Depth of Field. Niespecjalnie wyszukany ale dość problemowy. Krótko mówiąc... Nie działa. Deczko już czytałem ale zabawa z "Sampling Radius", Focal Depth itp., nie przyniosła. Znajdzie się ktoś, kto się zna na rzeczy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności