Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'auto' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Od dłuższego czasu dłubie sobie przy tym projekcie. Czasami z wielomiesięcznym przerwami. Doszedłem do momentu kiedy czas już go pokazać. Założyłem sobie odświeżenie Poloneza z lat 70 i 80 w stylu jak Challenger i Camaro z 2008r, Ważne było dla mnie było zachowaniem charakteru i proporcji auta, we współczesnej stylistyce i standardach drogowych bez zbędnego detalu i przesadnie agresywnych form. Nie chciałem żeby wyglądało jak Concept Car a typowe drogowe auto średniej klasy spełniające normy homologacji. Chcę przełożyć jak najwięcej charakterystycznych elementów nadwozia jak tak aby czuć było ducha poprzednika. Wiele elementów nie podoba mi się jeszcze do końca, jak na przykład tylne lampy, zderzak i dyfuzor. Inne elementy potrzebują trochę więcej detalu. Osłona wlotu na masce, klamki i lusterka to na razie placeholdery. No zostaje jeszcze i połączyć nadkola z resztą karoserii. Model powstaje w Blenderze. Aktualnie, poza paroma miejscami, support loopy są wyłącznie przy użyciu modyfikatora bevel, a wszystko reguluje przez bevel weight krawędzi. Przy ciągłych zmianach byłoby to inaczej nie do ogarnięcia. Dlatego siatka nie wygląda tam najlepiej i na pewno nie jest optymalna. Model na razie jest jeszcze koślawy, ciągłe zmiany proporcji to nie służa płynności siatki. Końcowo zrobię nowy basemesh i naciągnę wszystko shrinkwrapem. Schadery z Master Car Creation in Blender od CG Masters Obrazki poniżej prosto z viewportu. Dajcie znać co myślicie i jak to wg was wygląda. clay felga i opona
  2. Witam. Blenderem bawie się juz jakieś 2 lata. Tym razem zacząłem tworzyć model malucha. Z uwagi na to ze w każdym projekcie popełniam jakieś błędy. Chciałbym was prosić o pomoc by wyeliminować je na początkowym etapie. Generalnie mój plan zakłada stworzenie 2 modeli. Jeden seryjny, drugi przerobiony typowo wyscigowo. Narazie tworzę jeden model seryjny, po czym zduplikuje go i będę dodawac elementy wyscigowe. Narazie stworzylem ogólny zarys karoseri. Wyciąłem drzwi, maske i zabrałem się za okna. Z tego co sam zauważyłem napewno w masce musze poprawic krawędzie bo dziwnie to wyglada po renderze. Jeśli robię coś zle proszę o jakies wskazówki. Pierwsze zdjecie: Etap w którym obecnie sie znajduje. Z włączonymi modyfikatorami. Drugie zdjecie: Model bez modyfikatora sub by lepiej było widac siatke. Pozdrawiam
  3. Opel Kapitan 1951 3dsmax, v-ray, HDRi, UVlayout, Photoshop
  4. Ford Fordor Super DeLuxe `47 3dsmax, v-ray, HDRI
  5. FSO Polonez 3dsmax, v-ray, HDRI modelling - Kirill Sidorevich
  6. Trabant 601s 1981 3dsmax, v-ray, HDRI (Berlin)
  7. Witam, jestem tutaj nowy, gdyż już sam nie mogę dociec co zrobiłem, wcisnołem czy cos.. A więc, modeluje od jakiegos czasu model BMW 2008 seria 1 i teraz mam prawie końcówke karoserii i jak to czasem się człowiek pomyli we wciskaniu klawiszy lub może coś zaznaczyłem nie tak , a więc... mam karoserie i mialem ja pomalowaną na szaro...kiedyś nie wiem co zrobiłem czy kliknolem jakis skrot czy co...ale karoseria jest teraz pomalowana na taki złoty i nie moge zmienic jej koloru przez ten mały kwadracik przy nazwie obiektu... karoseria jest ciagle złota i najgorsze to jest to ze ten plane jest widoczny od zewnętrznej strony, ale jak go obrócę to od (jakby patrześ od srodka auta) nie ma karoseri, sa tylko przezroczyste "edge"...a takze przy renderingu karoseria od wewnetrznej strony jest przezroczysta a od zewnetrzenej jest widoczna...prosze bardzo o pomoc gdyz nameczylem sie przy modelowaniu ter karoseri a nie mam zamiaru jej robic od nowa :/ A wiec przypomne złoty kolor, nie moge go zmienic...przezroczysty plane od wew. strony a od zew widoczny i złoty :/ Dziekuje za szybka odpowiedz Pozdrawiam
  8. Witam ponownie :) Chciałbym zaprezentować autko nad którym siedziałem przez ostatnie hmm... 5 miesięcy :) Starałem się odwzorować je jak najdokładniej umiem i w jak największym detalu, na tyle na ile pozwalały mi zdobyte zdjęcia. Chciałem je zaprezentować w starej stylistyce studia i klimacie. Miałem w planach zrobić jeszcze aniamcję ale niestety z braku czasu muszę ją odłożyć na pózniej. Soft 3dsmax, vray, photoshop. Mam nadzieję miłego oglądania :) I na koniec dla zainteresowanych kilka ujęć w dużej rozdziałce: http://img855.imageshack.us/img855/7274/4finy.jpg http://img43.imageshack.us/img43/9022/5fin.jpg http://img802.imageshack.us/img802/6535/10fin.jpg http://img268.imageshack.us/img268/7040/16fin.jpg
  9. praca jest wykonywana dla czasopisma 'Avtolegendy USSR" №104 3dsmax, v-ray, Ph, HDRI [ATTACH=CONFIG]89413[/ATTACH]
  10. Witam, zaczynam modelować pierwsze auto (audi tt), po przygotowaniu w ps blueprintsów i po wrzuceniu ich do 3dsa, na plane wychodzą bardzo "pixelowato", czy można jakoś poprawić ich jakość? Która metodą zaczynacie modelowanie? (ja robię, że na perspektywie robie 4 plany i wrzucam na to siatki auta i na 3 pozostałych oknach buduję plane po plane'e kopiując edge) Ja sie bawię w 2009, Waszym zdaniem lepiej zaczynać w nowszych wersjach ?
  11. Witam. Chciałbym zaprezentować efekt prac ostatniego miesiąca w współpracy z Arrinera Automotive. Niestety na rendery było bardzo mało czasu ale myślę że nie jest najgorzej :) Chciałbym pokazać jeszcze kilka renderów detalu (np. tylnych świateł) ale niestety nie mogę :P Mam nadzieję że w najbliższym czasie dojdzie jeszcze kilka ujęć, które tutaj zamieszczę. Model auta wymodelowałem na podstawowej bryle z CAD'a, bardzo ułatwiło to zachowanie wszelkich proporcji i krzywizn. Ostateczną postprodukcję wykonał Pavlo Burkatskyy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za komentarze :) Na początek Teasery: Teraz ujęcia główne i kawałki z docelowych rozdzielczości: Oraz bonus, render felgi wykonany dla siebie:
  12. Witam. Postanowiłem na nowo przerenderować mój ostatni model auta, czyli BMW. Po krótkim wipie, i poprawieniu uwag przerenderowałem wszystko na nowo, niby z lepszym AA :) Co do studia, jest bardzo proste, 3 vray plany z gradientami i vray dome ze słabym światłem. Ostatnie ujęcie sklejałem z 3 renderów, na początku włączyłem scene z trzema autami obok siebie ale masa refleksów zabiła czas renderowania.Soft 3ds max, vray i postprodukcja w szopie. Myślę jeszcze nad sceną na powietrzu, którą dodam mam nadzieję w najbliższym czasie. Z góry dziękuję za komentarze i konstruktywną krytykę :)
  13. Nie ma co Berger inspiruje :) Postanowiłem sprobowac sil przy nowym bmw, wiem ze nie bedzie latwo i nie wiem czy podolam ale probowac zawsze mozna :P Bede wzucal powoli postępy prac :) Komentarze mile widziane:p Narazie mam malutko ale wzucam:) ps. srodek maski bedzie pozniej poprawiony.
  14. Witam forumowiczów Postanowiłem w ramach podszkolenia wymodelować takie oto autko Zauważyłem, że chyba takiego na forum jeszcze nie ma więc chce być pierwszy Model co prawda nie skończony ale jest na finiszu Liczę na cenne rady co do modelu i materiałów które dopiero co poznaję.
  15. Witam. Od jakiegoś czasu dłubałem sobie nowy model BMW z 2012r. Udało mi się dokończyć modelowanie i wyrenderować go. Uczyłem się na nim nowego sposobu oświetlania tylko za pomocą hdrki, Wam zostawiam ocenę jak wyszło :) Modelowane w 3ds max, render Vray, i postpro w Photoshopie. Textury betonowych zapór i asfaltu z cgtextures, a hdrka do scenki z smcars. Ilość poly.. ehm dość duża jak na fakt że środek jest prowizoryczny, ale nie oszczędzałem, bardzo dużo pochłonął bierznik, ogółem wyszlo mniej więcej 4,5mil. Mam jeszcze zamiar dorobić ze 2 zbliżenia w studio na światła i tylną klapę, dorzucę po sesji :) Mam nadzieję miłego oglądania :)
  16. Witam. Przedstawiam moją kolejną pracke, tym razem rekonstrukcja auta które bylo produkowane w Elblągu w latach 1909. Do dziś nie ostał się żaden egzemplaż, a zachowały się jedynie ogólne plany. A więc miłego oglądania, mam nadzieję :) wieksze rozdzialki 2000pix: http://img824.imageshack.us/img824/1162/45514751.jpg http://img17.imageshack.us/img17/6127/94317133.jpg http://img200.imageshack.us/img200/263/48772117.jpg http://img695.imageshack.us/img695/2454/99183938.jpg http://img829.imageshack.us/img829/2644/84776268.jpg http://img8.imageshack.us/img8/1862/92264068.jpg http://img10.imageshack.us/img10/8427/54062476.jpg http://img220.imageshack.us/img220/8268/rzuty1.jpg
  17. Witam. A wiec i ja zakladam swoj watek :) Narazie jako taka baza caly czas cos mi nie pasuje i porawiam :) ale ile mozna robic baze... wiec zabralem sie od .... strony za felge :P materialy na feldze tak na szybko, napewno ulepsze. a i wentyl juz powiekszylem :)
  18. Witam, W zwiazku z tym, ze biore udzial w samochodowej minibitwie postanowilem, ze na rozgrzewke przerobie sobie tutorial o modelowaniu aut i naucze sie kilku technik, ktore wykorzystam przy tworzeniu modelu do mininitwy. Oczywiscie z uwaga sledze wszystkie postepy i podpatruje jak inni uzytkownicy tworza swoje modele, jednak jest to dopiero moj 3 model i chcialem nauczyc sie czegos nowego. Oczywiscie goraco zachecam do komentowania w koncu celem mojego cwiczenia jest dobre przygotowanie do bitwy :) Z gory serdecznie dziekuje za pomoc i cenne uwagi, a ponizej zamieszczam kilka screenow bazy. Pozdrawiam, xaoo Baza Side: Baza Front: Baza Back: Baza Top: Baza Perspective:
  19. Witam, po dluzszym czasie nie robienia autek pora sobie cos przypomniec :) Wzucam wypociny z wczorajszego dnia. Musialem troche przodu usunac poniewaz dziwny blad mi wyskoczyl na modelu, a mianowicie ciagnace sie czarne linie i plaszczyzny w nieskonczonosc od modelu, a jak bralem wygladzenie to model calkowicie znikal... Wie ktos co to moglo byc? Dopiero po usunieciu sporego fragmentu gdzie to wychodzilo bylo ok.
  20. Otwieram wątek zgodnie z postanowieniami mini-bitwy. Pozdrawiam, S
  21. Witam! :) To mój pierwszy post i praca na forum :) Mini został wymodelowany i wyrendererowany w Modo 501. Mile widziane komentarze i słowa krytyki :]
  22. Czesc, mala proba odtworzenia malucha :) moze nie jest perfect ale moze sie podobac ;) To byly czasy. 3d Max, Vray, Photoshop
  23. Pilnie potrzebujemy sylwetki typu lowpoly kilkunastu typowych rodzajów nadwozi samochodów osobowych i ciężarowych. Sylwetki mają być wzorowane na wyglądzie współczesnych samochodów, ale nie mogą łudząco przypominać któregoś z rzeczywistych modeli. Sylwetki mają być bez kół a nawet bez wnęk na koła (nadkoli), akceptowalny format *.obj. Lista wymaganych sylwetek: sedan hatchback kombi coupe dostawczy bus autobus/autokar MPV SUV sam. terenowy sam ciężarowy ciągnik siodłowy naczepa Sylwetki maja mieć pogrupowane części typu nadwozie, podłoga, szyby, lusterka, światła, itp. Szczegóły prześlemy zainteresowanym osobom. Prosimy o nadsyłanie propozycji z proponowaną ceną i możliwym terminem realizacji. W przypadku dobrego wywiązania się z zlecenia nie wykluczamy długoterminowej współpracy. W sprawie szczegółów: [email protected]
  24. Witam. Na ostatnim modelu duzo sie nauczylem, aby tego nie zapomniec zabieram sie za nastepny :) Autko jak w temacie maserati, dzis zaczalem je dlubac, ponizej rezultat wypocin. I mam odrazu pytanko na 3 zdjeciu zaznaczylem niebieskim okregiem... nie mam pojecia jak wyostrzyc tylni zderzak zeby nie gniotla mi sie dalsza czesc bez tego wystepku.... ma ktos moze jakis pomysl ?:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności