Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'export' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 19 wyników

  1. Treq

    Export UV 3ds max

    Witam mam pytanie. Czy jest możliwość exportu informacji o UV? Nie mam tutaj na myśli render UVW template jako png czy inny pliczek graficzny, ale o export informacji o rozłożeniu uv na modelu. Pytam, bo zrobiłem pewien model ale skopałem uv, a teraz potrzebuje ją zmienić bez konieczności importowania nowego modelu do silnika (unity). Zauważyłem że jest jakaś opcja w zakładce ,,chanel" i ,,save..." ale po zapisaniu pliku i wczytaniu go za pomocą opcji ,,load..." w drugim modelu uv sie nie zmienia. Mam nadzieje że w miare zrozumiale napisałem ...
  2. Jak wyexportować z 3D Maxa model do Blendera tak żeby miał Smoothing Group i potem ten sam model wyexportować z Blendera do 3D Maxa, tak zeby dalej miał prawidłowe Smooth Grupy? Jak prawidłowo ustawić export i import w 3D Maxie i Blenderze ?
  3. Jak wyexportować z 3D Maxa model do Blendera tak żeby miał Smoothing Group i potem ten sam model wyexportować z Blendera do 3D Maxa, tak zeby dalej miał prawidłowe Smooth Grupy? Jak prawidłowo ustawić export i import w 3D Maxie i Blenderze ?
  4. Witam! Zamierzam kupić Affiniti Designera. Jest świetnym softem, ale napotkałem poważny problem z exportem i importem pomiędzy maxem a AD. Chodzi mi o zwykłe krzywe które zachowują krzywe beziera i wymiary. Mimo kilku dniowych prób ze skryptami itp nie znalazłem rozwiązania. Żadne programy pośredniczące nie wchodzą w grę, ponieważ robię to często. Czy ktoś z was poradził se z tym problemem? Trochę mi się spieszy bo AD mam jeszcze na 5 dni, a chciałbym sobie to trochę potestować. Z góry dzięki za pomoc.
  5. Cześć! Czeka mnie niedługo proces eksportowania modelu (do maya), który posiada ~27 subtooli. Nigdy jeszcze wcześniej nie eksportowałem tak złożonego modelu, zazwyczaj eksportowałem max 2-3 subtoole, każdy miał swoje mapy i było ok! Zastanawiam się jak powinien wyglądać poprawny proces... Wstępnie wyobrażam sobie dwie sytuacje: 1. Połączenie wszystkich subtooli w jeden, unwrap, generowanie map (rodzielczość pewnie 8k, aby wszystko zmieścić?) 2. Indiwidualny unwrap każdej części, generowanie map (prawdopodobnie po 1k na jedną część, co daje 27x1K), przenoszenie każdej części z osobna. Co myślicie, moglibyście mi rozjaśnić jak to powinno wyglądać? Bo szczerze mówiąc to tylko moje wstępne domysły. Zdjęcie modelu niżej. Dzięki!
  6. deshu

    OBJ import/export

    Od dawna jestem uzytkownikiem tego pluga. polecam go wszystkim ktorzy maja problemy z importowaniem do maxa wielomilionowych modeli w formacie obj (np z zbrusha). Daje tez mozliwosc exportu jako obj, posiada kilka presetow pod rozne softy (tu znowu np. pod ww zbrush) http://www.guruware.at/main/objio/index.html daje link na forum bo nie ejst tak latwy do znalezienia w necie gdy sie nie pamieta dokladnej nazwy.
  7. Mam problem z exportem materiału z maxa 2014 vray 2.0 do maya 2014 vray 2.0. Robie wszystko pokoliei według tej instrukcji http://www.fxfx.net/how-to-use-3d-studio-max-v-ray-material-in-maya-v-ray/ i przy imporcie materiału (w mayce) wyskakuje mi błąd o treści: Fatal error - oraz ściężka docelowa do materiału. Poczym oba programy się wyłączają. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, i mam prośbę czy ktoś mógł by mi przeknwertować z maxa 2014 vray 2.0 do maya 2014 vray 2.0?
  8. Nie mogę rozgryźć jak wyexportować scenę do maya 2014. Próbowałem przez fbx - nie przenoszą się materiały i textury Próbowałem przez obj - jak wyżej Z maxa 2014 vray 2.0 do maya 2014 vray 2.0 send to - też nie dzaiała Konwerowałem do mesza i nic, bez konwersji i nic. Już mi się pomysły kończą, a jest mi to potrzebne.
  9. Do jakiego formatu zapisać model z maxa 2010 (samochód który ma rig tylko do jazdy + materiały vrayowe vray 2.0) do maya 2014 vray 2.0 oraz czy jak zrobię proxy z tego samego modelu to czy rig też będzie? Nawet jak przeniosę do innego programu czytającego proxy z maxa?
  10. Jak zaimportować vray-ową scenę z maxa 2010 do maya 2014? Jako test zrobiłem sobie kulkę z jakimś tam vray-owym materiałem i zrobiłem vrayscene exporter i teraz otworzyć to w maya 2014 jednak nie mogę nigdzie znaleźć żadnego info o vray scene importer - jak ja mam zaimportować to co wyeksportowałem?
  11. Witam. Mam problem z wielkością sceny. Czy da się jakoś zmienić skalę exportowanej sceny z 3ds do RF? Mam tam animację więc "ręczne" skalowanie nie wchodzi w grę.
  12. Witam,mam taki problem,w Mudboxie po skończonym użyciu narzędzia smooth,pojawiła się taka łata,ani to tekstura,ani to trójwymiarowe wgniecenie,model był exportowany z 3ds maxa do Mudboxa,po czym kilkukrotnie ponownie importowany do 3ds maxa za pomocą opcji send to 3ds max.W 3ds maxie za pomocą opcji flip,łata zmienia jedynie kolor na jaśniejszy,co z tym zrobić?A i używałem FBX jak exportowałem z 3ds do mudboxa. http://imageshack.us/f/12/errorih.png/
  13. Witam serdecznie. Temat nie dotyczy renderowania,dla tego założyłem nowy. Oto opis kłoptu: Tworzę projekt w Blenderze i exportuję jako .obj do 3dsmax 2009(z materiałami i texturami),wszystko idzie ok. Przy exporcie z 3ds max 2009,do .mdl (FSX,FS10),otrzymuję komunikat "the application has run out of memory..." 3ds zabiera wtedy 1.3GB RAM (pokazuje wtedy około 60 procent wykonania zadania)...i się wysypuje. Plik .max ma 5.45MB Exportowałem ten projekt w Blenderze (zabierał około 200MB RAM,niestety nie ma możliwości dołączenia w nim animacji), oraz w Gmaxie(po exporcie z 3ds max jako .3ds),około 300MB RAM(problemy z teksturami i materiałami)...bez najmniejszych kłopotów. Projekt(samolot) wyglądał ok,a z blendera wręcz znakomicie. Eksprtuję za pomocą fabrycznych,dedykowanych pluginów,próbowałem również pluginów PREPAR3D. Wszystko na nic... Mam tylko 2GB RAM,jednak nie w tym chyba problem,skoro Blender i Gmax wyeksportowały ten sam projekt bez zająknięcia. Tym bardziej że pluginy tych programów konwertują pliki żródłowe tym samym konwerterem "XtoMDL"... Co jest nie tak??? Czy 3ds max nie używa w ogóle pamięci wirtualnej?
  14. Gość

    problem z exportem do .3ds .dwg

    Witam.... jestem nieco początkująca w 3d maxie. Mam pytanie dotyczące exportu do plików .3ds lub .dwg - dlaczego po exporcie do tych formatów - otwierane w innych programach 3D /np. rhino czy cinema 4D/ pliki zachowują proporcję, ale mają supełnie inną skalę! Czy jest jakaś opcja...sposób, by zachowywały swoją skalę w jakiej zostały wykonane? Z góry serdecznie dziękuję! Pytanie nurtuje od ponad tygodnia :(
  15. Siema, ktoś ma mi podesłać model z solidworksa i nie wiem jakie są tam formaty exportu które dało by się zaimportować do maxa. Chodzi o model 3d. Może ktoś tu używa solidworksa w połączeniu z innymi programami i będzie coś wiedział :) Nie musi to być bezpośrednio z solidworksa do maxa, może być z jakimiś pośrednimi programami. Będę wdzięczny za jakiekolwiek info. Pozdrawiam.
  16. kuro

    OBJ export crash

    Witam. W dzisiejszym odcinku programu Max Gone Crazy! chciałbym poprosić o pomoc z następującym problemem. :) Opis problemu: 1. Przy eksporcie obiektu (Editable Poly, plane -> editable poly -> przekształcenie go w pewien rodzaj zjeżdżalni -> UVW Map -> TurboSmooth -> collapse, 376 polys (STL Check pokazuje 752), 432 verts) 3ds Max 2009 wykonuje CRASH. Brak komunikatu. 2. Przy przekształcenu Editable Poly do Editable Mesh, to samo. 3. Po nałożeniu STL Check wykazuje 108 błędów typu Open Edge. Próbowałem to naprawić, jednak wszystkie próby spełzają na niczym. Wygląda na to, że krawędzie płatają tego w miarę prostego obiektu mi figla. Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł gdzie się zaczepić (odbudowa tej siatki od zera byłaby lekko trudna, z powodu tego, że wszystko inne na scenie jest już do niej dopasowane). Dodam, ze potrzebuję wyeksportować ten kłopotliwy mesh w celu edycji w Mudboxie. Pozdrawiam!
  17. Witam! Mam wielki problem związany z przeniesieniem mojego modelu do 3ds max. Mój model zrobiny w Zbrashu i ma za dużo poligonów, a włożenie go na scene w 3ds maxsie powoduje wielkie lagi wyświetlania i bardzo mocne spowolnienie pracy programu. Większe problemy pojawiają się jak inne modele dojdę na scene. Wtedy program poprostu się zacina i wyłącza. Wiem, że można tego problemu się łatwo pozbyć kupując nowy sprzęt, lecz ja potrzebuje rozwiązania bardziej "praktycznego". Chciałbym wiedzieć czy jest jakaś możliwość w Zbrashu zmnieszenia liczby poligonów danego obiektu ( bo opcja zwiększenia istnieje :)) lub chciałbym aby ktoś podsunął mi inne wyjście z tego problemu.
  18. Witam, Czy w Zbrushu można eksportować turntable jako serię bitmap? Jak robione są turntable z oficjalnej strony Zbrusha? Mają świetną jakość i wyglądają właśnie tak jakby ktoś wyeksportował film klatka po klatce jako grafikę. Chciał bym zrobić coś podobnego ale w wyższej rozdzielczości... Jak zmienić (zwiększyć) rozdzielczość wyjściowego filmu? W zakładce movie znalazłem jakąś funkcję "frame size" ale opcja i suwak są nieaktywne.... Pomocy!
  19. Czy ktoś przerabiał teamt jak sprytnie wyeksportować z maxa i zaimportowac do cinemy żeby zachować scieżki do tekstur i właściwości materiałów. Jak robię via 3ds lub obj to nawet jak mam osobne materiały w cinemie to nie ścieżek/nazw bitmap. Jeżeli ten temat już był wałkowany to proszę o linka bo nie znalazłem nic ciekawego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności