Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'gimp' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 10 wyników

  1. Witam serdecznie! Pracę nad wojem zacząłem w listopadzie. Zamieszczam ostateczną wersję tarczy oraz toporka. Wojownik jak narazie w postaci surowej ;). Oprogramowanie, w którym pracuję: Blender, Inkscape oraz Gimp. Czekam na wasze opinie!
  2. Fundacja "Fundusz Inicjatyw" w Lublinie W związku z realizacją projektu "Staż krokiem do pracy", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, poszukujemy osoby na stanowisko trenera/trenerki z zakresu grafiki komputerowej (grafika wektorowa, rastrowa, Inkscape, GIMP, CorelDRAW). Forma zatrudnienia: umowa zlecenie. Wymagania: wykształcenie wyższe; minimum trzyletnie doświadczenie zawodowe w zakresie odpowiednim do tematyki szkolenia (prowadzenie szkoleń/wykładów/seminariów); kwalifikacje pedagogiczne/metodyczne/trenerskie; merytoryczna oraz praktyczna wiedza w wykładanym zakresie; komunikatywność; wysoka kultura osobista. Miejsce: Ostrowiec Świętokrzyski. Planowany termin realizacji szkolenia: luty-marzec 2014 r. Kontakt: e-mail - [email protected]; nr tel. - (81) 532 10 30 Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę internetową: www.ffi.org.pl
  3. Witam, to jest moja pierwsza animacja :) Zrobiłem ją na konkurs pt. "Projekt Wiedźma". Niestety jury z niewiadomych powodów wytypowało tylko pierwsze miejsce. Myślę, że jak ktoś już robi konkurs to mógłby dać chociażby dyplom za 2 i 3 miejsce.. Mam wrażenie, że w współczesnej dobie, gdy w telewizji i kinie mamy cały czas kontakt z grafiką i animacją na wysokim poziomie- ludzie nie doceniają pracy włożonej w wykonanie. Na przykład reakcja mojego kolegi na filmik: "no fajny, ale ja nie wiem czy coś takiego jest ciężko zrobić..." Kończąc z moją refleksją :p Postacie rysowałem w programie Alchemy, tło i efekty (np.dym) w GIMPie, oraz animacja całości w Blenderze. Czas robienia całego filmu to około tygodnia :) [ATTACH=CONFIG]90968[/ATTACH] Ciekaw jestem Waszych opinii na temat tego filmu :)
  4. Witam, Ukazała się niedawno (5.II) nowa lista zmian do GIMPa - wersja 2.8.4 Overview of Changes from GIMP 2.8.2 to GIMP 2.8.4 ================================================= Core: - Move the OSX gimpdir to "~/Library/Application Support" GUI: - Better names for the default filters in save and export - Make tool drawing (esp. the brush outline) much more responsive - Remember the "maximized" state across sessions - Simplify the splash image code a lot, makes it appear immediately again - Allow the text tool to start on an image without layers - Various fixes for text style attribute handling - Set unconfigured input devices to eraser if GTK+ says they are erasers - Make language selectable in Preferences on OSX Libgimp: - Make libgimp drawable combo boxes aware of layer groups - Make sure plug-in windows appear on top on OSX - Fix item width in GimpPageSelector (used e.g. in PDF import) Plug-ins: - Better default values in the Drop Shadow script - Fix a whole bunch of bugs in the BMP plug-in - On OSX, use the system's screenshot utility Installer: - Add Brazilian-Portuguese translation to the Windows installer Source and build system: - Many improvements to the OSX bundle build system - Support automake 1.13 General: - Lots of bug fixes - Lots of translation updates Pobierz
  5. Pracuję nad drugą edycją „Wirtualnego modelarstwa” – książki na licencji CC, opisującej tworzenie modelu samolotu w Blenderze 2.6. Zdecydowałem się publikować jej fragmenty (tzw. "wyciągi") jako oddzielne książki. (Szkoda byłoby trzymać je „w szufladzie”, w oczekiwaniu na ukończenie całości). Niedawno opublikowałem "Wyciąg II - Modelowanie". Ta książka zaczyna się od wprowadzenia do Blendera, i uczy krok po kroku jak zbudować taki model, jak ten pokazany na okładce: Zawiera 431 stron i 1190 ilustracji. Jest do pobrania ze strony tego projektu: www.samoloty3d.pl. Wcześniej opublikowane wyciągi to: Tak więc obecnie na tej stronie możecie już pobrać 75% docelowej książki, opisujące: przygotowanie rysunków referencyjnych (Wyciąg I), modelowanie (Wyciąg II), nakładanie materiałów i tekstur (Wyciąg III). Czyli jest to właściwe kompletny proces tworzenia modelu za pomocą programów Open Source: Blendera, GIMP i Inkscape! Już teraz to razem około 1000 stron i 3000 ilustracji. Ostatnia część - Wyciąg IV - będzie opisywał wykonanie detali samolotu i kompozycję sceny. Przewiduję jego ukończenie w czerwcu 2013. P.S. Okładka w wersji docelowej ulegnie zmianie - ale to musi poczekać aż do ukończenia całej książki. (Samolot na obecnej okładce pochodzi jeszcze z pierwszej edycji, a teraz opisuję inny - lepszy - silnik renderujący: Cycles)
  6. Opublikowałem już zestaw 3 książek pokazujących jak krok po kroku zbudować w Blenderze taki model, jak na okładce: szczegóły - patrz ten news lub http://samoloty3d.pl/wm-000_p.xml
  7. Postać, którą pokazywałem w teczce doczekała się sceny. Krótka opowieść o życiu najemnika. Moja pierwsza gotowa praca, którą tu wrzucam :) Wszystkie modele zrobione w Blenderze, rzeźbienie w Zbrushu, Tekstury i postpro w Gimpie, render w Internalu. Pozdrawiam :)
  8. LINK DO POSTU Z FINALNYM FILMEM I MAKING OF Witam! Trzeba ozywic ten dzial zeby byl jak wip stillow:).W zwiazku z tym wrzucam wip krotkiego jingla Studia Bombel;).Ma ono na celu robic animacje 2d i 3d z naciskiem na to pierwsze docelowo razem z kolega narazie sam.Taki filmik promocyjny:).Jak juz pisalem gdzies daje sobie deadline na jakies 3-4 tyg.Wszystko to ma na celu sprawdzenie czy przy wykozystaniu otwartego softu jestem w stanie zrobic film dla siebie/komercyjnie.Docelowo GIMP(mam tez zamiar sprawdzic GAP) Blender Inkscape Audacity. Na Vimeo Testowe ujecie(sprawdzalem workflow przy skladania:) w tym ujeciu brakuje glownej postaci na pierwszym planie to co jest to tylko tlo) na Vimeo(kliknij): Dwa rekwizyty samochod i postac glowna(tylko taki testowy szkic opracowania niema nic wspolnego z ostatecznym wygladem)Jedyny gimpowy reszte mam w szkicowniku i na kartkach(postaram sie zamiescic niedlugo).Postac bedzie animowana na light boxie skanowana i wektoryzowana. Dwa nowe tla bedzie jeszcze jedno. Zestawienie tel. Zrzut z blendera jakby kogos interesowalo.Mnie zawsze cieszy takie cos;P pozdrawiam Kuba
  9. Czesc Witam. Tutaj w Palermo(Accademia di Belle Arti di Palermo) uczeszczam na zajecia z Animacji.Dogadalem sie z prowadzacym ze zrobie krotki short.Film pt. "egress" (wyjscie).Bo reszta ludzi uczy sie podstaw i to bardziej przyszlosciowo bo w pakiecie adobe;).Jesli chodzi o forme postanowilem wyjsc ze swoich obrazow olejnych i rozbudowac reszte na ich bazie(historia i design). Jako zalozenie postawilem sobie przy nim problem planowania produkcji.Ustalilem sobie plan i nomenklature workflow itd.co wyszlo mi na dobre:) pod wzgledem organizacyjnym i efetywnosci realizacji. Blender(Compositing Montaz i 3D), Gimp(Tla i "Clean Up" animacji frame by frame:)), Pencil(Szkicowa animacja), Audacity(Dzwiek), Celtx(Scenariusz i Story) Poniezej obrazek(link do vimeo) oraz troche materialow. Animatic na Vimeo pzdr. narazie tyle. Kuba
  10. Chciałbym wam przedstawić prężnie rozwijający się serwis który ma na celu zebrać wszystkie tutoriale w jedno miejsce, na chwilę obecną dysponuje bazą prawie 2tys odnośników do poradników. Serwis jest tworzony poprzez społeczność, która dodaje / ocenia / komentuje tutoriale. www.TutorialsBase.com / www.TutorialsBase.pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności