Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'mental ray' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Hej, przekopałam forum, Oglądałam mnóstwo tutoriali ale nie potrafię znaleźć rozwiązania swojego problemu. Moje wizualacje nie posiadają cieni. Mam daylight system, skyportale, sztuczne oświetlenie. I nic. Poniżej zamieszczam swoje wizki, może ktoś z Was będzie wiedział co zrobiłam źle A poniżej wizka gdzie mam dopiero próbny render by zobaczyć rozkład światła, bez tekstur ( model sketchup) i tu też jest już dramat
  2. Witajcie, renderuję scenę wnętrza, oświetloną daylightSystem, I trzema skyportalami. Final Gather: initial FG points: 0,5 Rays per FG: 500 interpolation: 100 noise filtering na very high reszta ustawień bez zmian Włączyłem GI i jedyne co zmieniłem to podniosłem Max. numb Photons do 10000 Słońce i Skyportale w domyślnych ustawieniach (tylko z kolorem się bawiłem) i w zakładce indirect illumination zmieniłem z auto na manual i dla każdego ustawiłem liczbę GI Photons na 300000 Renderuję w rozdzielczości HD1080, software 3dsMax+Mental Ray, sampling ustawiłem na: quality: 2, min: 1 i max 16 - Mitchell (5,5) idzie to strasznie wolno, ale komp już nie ten. Materiał, z którym mam problem powstał na presecie Arch&Design - Satin Wood, troszkę pozmniejszałem reflection i glossines i wczytałem mapy diffuse, refl, i bump i takie coś dzieje mi się na renderze? Potrafi mi ktoś wyjaśnić dlaczego? Model jest w porządku, nie ma żadnych "szpar" ani pojedynczych polygonów, które przepuszczały by światło. Problem powstał kiedy włączyłem GI. Pod spodem, render przed włączeniem GI (ok. 4-5 h), i po włączeniu GI (trwa już 12h i mam render na 35%) nie przerywam, bo mam nadzieję uratowąć to w Photoshopie i Render testowy z FG+GI. Ale jak uniknąć tego na przyszłość?
  3. Hej Mam kilka pytań. Korzystam z 3ds Max Design 2013, do tej pory renderowałem wszystko procesorem i5 2500K 4 x 3.3GHz (jest opcja podkręcenia do 4.7 z której myślę skorzystać), ale chciałbym sprółbować renderować na karcie GeForce GTX 560Ti. Nie znam się za bardzo na silnikach renderujcych dlatego korzystam z podstawowego Mental Ray, i zastanawiam się czy obsługuje on renderowanie GPU, bo nie potrafie znaleźć opcji w 3dsMaxie gdzie mógłbym przełączyć z cpu na gpu. Zastanawiam się też czy lepiej wyjde na renderowaniu podkręconym procesorem czy na tej karcie graficznej. Pozdrawiam
  4. Cześć, mam nietypowy problem z mentalem, pierwszy raz się z tym spotkałem. Renderuję animację, w której oprócz systemu Daylight mam porozrzucane po scenie Omni oraz obiekty z materiałami Mental Ray z nodem Glow. Fragment sceny wydał mi się zbyt ciemny, więc dodałem w pobliżu jeszcze jedno Omni. Nie zależnie od tego, w której klatce zacznę render, ten mieli 3-4 klatki ze światłem, a następna jest już bez. Teraz mi jeszcze przyszło do głowy, że może źle ustawiłem coś w dodanym świetle, skopiuję i przerobię jedno z tych które mam, może tak zadziała.
  5. Cześć, czasem komputer potrafi mi się zwiesić i wyświetlić kolorowe pasy, wydawało mi się że może mieć to związek z kartą graficzną, ale równolegle podczas renderowania w 3ds Max zaczął pojawiać mi się błąd: Mental ray has encountered a fatal error. The error is: Mem 0.0 77mb fatal 031008: cant allocate 8641904 bytes Po przejrzeniu sieci, doszedłem do wniosku że większość ludzi u których ten błąd się pojawił miało problem z pamięcią RAM, dlatego zrobiłem test u siebie za pomocą MemTesta86 i okazało się że faktycznie znalazło jakiś błąd, ale nie potrafię go zinterpretować. Mógłby ktoś mi pomóc? Nie wiem czy jest potrzeba, ale podaję specyfikację komputera: Płyta główna: Gigabyte EX580DS4 Procesor: Intel Core i7 920 2.67GHz Grafika: ATI Radeon HD 5700 Pamięć: 18 GB (z czego aż 6 GB niedostępne, w monitorze zasobów jest napisane że zarezerwowane sprzętowo) Z takich zwierzeń, muszę przyznać że bardzo dawno nie zmieniałem systemu, ale nie wiem czy może to mieć wpływ na sprzętowe błędy. To tyle. Pozdrawiam i proszę o wskazówki :)
  6. Cześć! Dzisiaj postanowiłem zabrać się za poprawienie sceny którą musiałem zrobić na zaliczenie. Odkopałem ją z odmętów dysku twardego, załadowałem do Maxa, trochę pobawiłem się z wartościami oświetlenia i wyrenderowałem. Oto co wyszło: (scena wydaje się uboga, gdyż w celu zmniejszenia czasu renderingu usunąłem dywan (Hair&fur), parę rzeczy z półek, stołu, i zdecydowaną większość liści z kwiatuszka. W renderze nie podoba mi się wiele rzeczy, przede wszystkim: - wygląd poduszek (nie wpływają na otoczenie) - brak cieni od roślinki i lampy w rogu) - "wyciek" światła nad oknem - brak cienia od książek - stosunkowo ciemny kąt z zegarem i pianinem - ogólna sztuczność : Scena w maxie wygląda następująco: Ustawenia Daylighta: Ustawienia SkyPortala w oknie przy pianinie: I na koniec SkyPortal niewidoczny w scenie, służący za światło dopełniające (naprzeciwko pianina): Byłbym BARDZO wdzięczny, gdybyście mogli podpowiedzieć mi, co zrobiłem nie tak, bo czuję, że takich rzeczy jest cała masa, a kombinowanie samemu z tymi światłami przypomina błądzenie we mgle...
  7. Witam, Tak jak napisałem w temacie, mam problem z wykonaniem renderingu za pomocą Mental Raya. Nistety, pomimo tego, że w view porcie wszystko jest na swoim miejscu, podczas renderowania importowane pliki (format z maxa) są tak jakby interpretowane jako tło. Wszystko co znajduję się za tym elementem wychodzi na przód zasłaniająć drzewo- dzięki czemu daje efekt, jakby plik w całości nie byl odczytywany przez maxa lub też zmienial polożonenie przenosząc sie na dalszy plan. Plik ten jest śćiągniety z interentu dlatego nie wiem do końca jakie są tam ustawienia. Czy jest taka opcja, aby element był integracyjny z tłem czy coś podobnego? bo tak własnie zachowuje się to drzewko. Widzialem już podobny wątek na tym forum, gdzie jeden z użytkowników zalecił zmienić "Samples for pixels" np. na 64/256 lub trochę mniejsze, natomiast nie przyniosło to żadnego efektu. Jak zwykle czas goni, ze względu na jutrzejsze oddanie na studiach, dlatego liczę na Waszą pomoc :)) Pozdrawiam! dla zilustrowania problemu załączam screeny z view portu i render
  8. Używam partcle flow żeby rozprowadzić geometrię po modelu drzewa, w podglądzie w viewporcie wszystko wygląda dobrze, ale przy renderze jest ich bardzo mało, kiedy zmienię operator z shape instance na shape i rozprowadzę np sześciany to wszystko jest dobrze też w renderze, sprawdzałem wszystkie limity w particle flow i za bardzo nie mam pomysłu od czego to może zależeć, wrzucam w załącznikach porównanie podglądu z renderm i ustawienia particle flow. Używam mental ray i maxa 2015 ,w 2014 jest to samo.
  9. Cześć, jestem nowicjuszem w temacie i na forum. Mam Maxa 2015 na platformie PC. W kompie dwie karty GF GTX 780. niestety nie wiem jak je mogę wykorzystać do renderingu. Dla jasności dodam, że korzystam z mental ray'a 3.12.1.11. Jak skonfigurować ustawienia???? help meeeeee please!!!! Mam jeszcze drugi komputer też takimi kartami i potężnym procesorem i7 4790K 4GHz 32 GB ram. Czy mogę ten cały hardware sprzężyć i zagonić do renderingu mojego projektu. PS Szukałem w historii ale nie natrafiłem na taki temat. Jeśli występuje gdzieś to sorry i proszę o linka.
  10. antczi

    Potrzebna pomoc

    Męczę się od 2 dni podwyższając parametry i bez znacznego skutku. Co zrobić z tymi plamami na suficie ? myśłąlam ze mam za mało fotonów, zwiększałam znacząco sukcesywnie, ale nic nie pomogło. Nigdy wcześniej nie miałam tego problemu. Jeżeli chodzi o ustawienia to tak Rendering setup --- Global Ilumination FG Point Interpolation-- Use radius interpolation method radius 15.3 Photon maping GI załącznik Ustawienia światła złacznik Plus 2 słabe światełka mr w środku pomieszczenia jeżeli ma ktoś ogóle uwagi to chętnie wysłucham. intesywnosc mutipille 1.35
  11. Męczę się od 2 dni podwyższając parametry i bez znacznego skutku. Co zrobić z tymi plamami na suficie ? myśłąlam ze mam za mało fotonów, zwiększałam znacząco sukcesywnie, ale nic nie pomogło. Nigdy wcześniej nie miałam tego problemu. Jeżeli chodzi o ustawienia to tak Rendering setup --- Global Ilumination FG Point Interpolation-- Use radius interpolation method radius 15.3 Photon maping GI załącznik Ustawienia światła złacznik Plus 2 słabe światełka mr w środku pomieszczenia jeżeli ma ktoś ogóle uwagi to chętnie wysłucham. intesywnosc mutipille 1.35
  12. Witam, Co tu więcej pisać ?, po prostu szybka wizka łazienki. Projekt & wykonanie moje. Software: 3ds max Mental ray Photoshop
  13. Witam, Dawno się nie udzielałem na forum, ale postanowiłem, że należy to zmienić i coś zacząć pokazywać. Jako, że jakiś czas temu zostałem pechowym bezrobotnym, to miałem troszkę czasu na to, a żeby coś sobie dłubać w grafice. Więc wybór padł na Astona Martina Ulster, którego już kiedyś próbowałem zrobić, ale wtedy brakło cierpliwości i czasu. Parę rzeczy się nie zgadza z oryginałem, a to spowodowane brakiem dobrych referencji bądź moim świadomym wyborem (np. skrzela (?) na masce, które wszystkie powinny być wklęsłe). Wymodelowany też jest silnik, ale zabrakło mi już pomysłu na zaprezentowanie go. Chciałem, też poćwiczyć trochę Vray'a tak więc jeden render stworzony właśnie w nim. Soft: Max, Photoshop Render: Mental Ray (studio), V-ray (otoczenie) I ostatni robiony w V-ray, wiem, że nie jest to jakiś szał, ale jak pisałem wcześniej, to było w ramach nauki vraya No i Clay
  14. Jedna z pierwszych moich wizualizacji. Została wykonana na zajęcia na uczelnię. Użyte programy to 3ds max (mental ray) i Photoshop. [ATTACH=CONFIG]94475[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]94476[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]94477[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]94478[/ATTACH]
  15. Hejka, zacząłem jakiś czas temu męczyć 3D, i dorwał mnie ostatnio pewien problem. Otóż robiłem sobie takie autko (screen poniżej) i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że opony renderują się w jakiś dziwny sposób - robią się przezroczyste od zewnątrz. Wewnętrzne face'y są widoczne. Nie mam pojęcia o co chodzi - myślałem najpierw, że to kłopot z materiałem mental ray'a (używam presetu z Rubber) ale jednak problem objawia się z każdym materiałem, tylko na oponach... Zamieszczam screen z edytora (czyli mniej-więcej taki efekt, jaki bym chciał uzyskać) oraz z rendera:
  16. Witam wszystkich, Chciałem wam przedstawić moją wizkę za którą się zabrałem kilka dni temu ;), ktoś mi ostatnio zarzucił że jak nie mam wizki z trawą w portfolio to nie potrafię robić wizualizacji. Projekt takiego domu miałem już od jakiegoś czasu, chciałem zrobić dom oparty o konstrukcje metalową w której cały dom będzie zawieszony i nie będzie potrzeba stawiać ścian, dzięki temu mogłem przeszklić cały dom. Nie jest to jakaś skomplikowana wizka głównie chodziło mi o stworzenie czegoś co jest przyzwoite do pokazania dla potencjalnego klienta który potrzebuje dowodu że potrafię zrobić wezkę z trawą :D. Aaaaa i nie ma w środku domu żadnych przedmiotów, taki stan do wprowadzenia się :), ale są ręczniki w łazience :D. Projekt wisi również na Behance http://www.behance.net/PiotrCz Soft: 3ds Max Mental Ray Photoshop Zapraszam do oglądania i komentowania.
  17. Witam... Od dłuższego czasu metodą prób i błędów usiłuję "ustawić" sobie ładne miękkie światło do obrazków dziennych. Motam się, bez specjalnych efektów... Czy jest może gdzies jakiś w miarę prosty tutorial do mental ray 2014? ... chyba że ładne światło dzienne da się uzyskać BEZ mr? będę wdzięczny za pomoc... Pozdrawiam.
  18. Witam, oto mój ostatni projekt, integracja Mayi i Vue. Domek wymodelowany w Mayi, śnieg na i dookoła domku zrobiony w zBrushu, background w Vue, całość wyrenderowana w Mental Ray'u. 360 sceny:
  19. Gość

    Pierwszy kontakt z 3ds Maxem

    Witam jako żółtodziób na tym forum mam do was drodzy użytkownicy parę pytań odnośnie 3ds Max-a. Może zacznę od początku żeby przybliżyć każdemu moje wątpliwości. Otóż ostatnio wzięła mnie chęć aby pobawić się trochę grafiką 3d więc zapożyczyłem od kolegi książkę " 3ds Max 2010 BIBLIA " po przekartkowaniu paru stron stwierdziłem " Tak to coś czym bym chciał się zająć w najbliższym czasie " więc zacząłem szperać po necie w poszukiwaniu darmowej wersji Maxa, "Jest znalazłem !!! " udało mi się pobrać z głównej strony Autodesk, 3ds Max 2014 Design. Po długiej i żmudnej instalacji chciałem od razu przejść do pracy i zrobić coś z czego był bym zadowolony. Jako że jestem bardzo świeży w ty temacie postanowiłem przestudiować BIBLIE od samego początku. niestety już w połowie pierwszego ćwiczenia natknąłem się na problem z którym nie mogłem sobie poradzić przez kolejne kilka godzin. Chodzi głównie o moduł MENTAL RAY może zacytuję fragment z książki żeby każdy wiedział o co mi dokładnie chodzi: " Ważną czynnością jaką musisz wykonać, jest zmiana domyślnego modułu renderującego o nazwie Scanline na bardziej zaawansowany moduł mental ray, To zapewni ci dostęp do szerszej gamy materiałów i pozwoli odtworzyć subtelne szczegóły odbić i złamać światła. Przy użyciu modułu mental ray można także wygenerować znacznie lepsze światło ". I tu kieruje do was moje pytania: 1. Czy książka "3ds Max Biblia" jest dobrym fundamentem do nauki czy jednak polecacie wybrać się na jakiś płatny kurs? 2. Czym różni się 3ds Max 2014 Design od zwykłego 3ds Max 2014 ? Czy chodzi tu o możliwości programu ? Czy będę mógł tworzyć na obydwu postacie, animacje itp.? 3. Jak uruchomić moduł Mental Ray o którym wspominałem w mojej krótkiej historii ? Liczę na was ! Z góry dzięki za zainteresowanie Pozdrawiam Dawid
  20. Witam wszystkich, Jest to mój pierwszy post na tym forum, co wiąże się z tym, że dopiero zaczynam uczyć się modelowania w 3ds max. Stąd prosiłbym bardzo o wyrozumiałość i posługiwanie się możliwe przystępnym słownictwem :) Moim zadaniem jest wykonanie modelu wnętrza gabinetu stomatologicznego, zastosowanie realistycznego światła sztucznego (fotometryczne) oraz pomiar natężenia oświetlenia we wnętrzu. Wynikiem dodatkowym projektu, (aczkolwiek pożądanym) jest wykonanie fotorealistycznej wizualizacji wnętrza. Gabinet, który posłużył za pierwowzór istnieje w rzeczywistości. W miarę możliwości, przy użyciu darmowych i prostych sposobów musiałem odtworzyć jego wnętrze. Wnętrze gabinetu: Przesyłam wstępny render, do którego wszelkie wskazówki i zastrzeżenia byłby dla mnie bardzo pomocne. Według mnie jest w tym momencie bardzo "plastikowy" i nierealistyczny. Ze względu na brak doświadczenia nie umiem stwierdzić, czy wina leży po stronie ustawień renderu, siatki, czy materiałów. Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc byłbym niesamowicie wdzięczny. Na wizualizacji widać artefakty, niedopasowaną teksturę z logo pojemnika oraz dziwne zjawiska przy lampie fotela, ale z tym mam zamiar sobie sam poradzić. Silnik renderujacy to Mental ray, materiały - Arch design, źródła światła - Photometric uniform diffuse, rectagle Clay: Render z mnożonym AO: Renderer: Wszystkim życzliwym forumowiczom z góry dziękuję za pomoc. [ATTACH=CONFIG]91478[/ATTACH]
  21. Witajcie! Przeszukałem pół internetu i nic nie mogę znaleźć na ten temat. Mam zrobiony dość duży (ale bez przesady) model w maxie 2014. Renderuję w mental rayu. Model ma 187170 polygonów. materiały: sporo szkła, woda... I wyskakują mi ciągle błędy krytyczne w połowie renderingu. próbowałem dla testów wyłączać niektóre elementy, ukrywać je tak, że scena miała nawet połowę polygonów mniej i ciągle to samo. Odinstalowałem nawet windowsa i zainstalowalem na nowo i nic... wyskakuje zazwyczaj taki błąd: RCMP 0.10 149 MB fatal 821109: runtime exception 0xc0000005: access violation RCMP 0.10 149 MB fatal 821109: runtime exception 0xc0000005: access violation MSG 0.0 146 MB error: A Fatal error occured while rendering with NVIDIA mental ray. This render will abort. NVIDIA mental ray is now in an unstable state and cannot be used any more for this session. To render again with NVIDIA mental ray, please restart 3ds Max. The error is : RCMP 0.10 149 MB fatal 821109: runtime exception 0xc0000005: access violation Nie wiem co robić... W czym tkwi błąd... czy w sprzęcie, czy w scenie, czy w programie? Ten błąd wyskakuje również przy zupełnie innych scenach... Mam (myślę, że) dobry komputer, dotychczas sobie dobrze radził: [TABLE=width: 100%] [TR] [TD]System[/TD] [TD=width: 100%] [/TD] [/TR] [TR] [TD=colspan: 2][TABLE=width: 100%] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Producent[/TD] [TD=class: SubText]MSI[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Model[/TD] [TD=class: SubText]MS-7751[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Całkowita ilość pamięci systemowej[/TD] [TD=class: SubText]8,00 GB pamięci RAM[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Typ systemu[/TD] [TD=class: SubText]64-bitowy system operacyjny I7 3770k 3,5GHz[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Liczba rdzeni procesora procesor:[/TD] [TD=class: SubText]4[/TD] [/TR] [/TABLE] [/TD] [/TR] [/TABLE] [TABLE=width: 100%] [TR] [TD]Magazyn[/TD] [TD=width: 100%] [/TD] [/TR] [TR] [TD=colspan: 2][TABLE=width: 100%] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Całkowity rozmiar dysków twardych[/TD] [TD=class: SubText]823 GB[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Partycja dysku (C:) SSD[/TD] [TD=class: SubText]Wolne: 14 GB (ogółem: 60 GB)[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Partycja dysku (D:)[/TD] [TD=class: SubText]Wolne: 104 GB (ogółem: 173 GB)[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Partycja dysku (E:)[/TD] [TD=class: SubText]Wolne: 97 GB (ogółem: 166 GB)[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Partycja dysku (F:)[/TD] [TD=class: SubText]Wolne: 71 GB (ogółem: 127 GB)[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Dysk nośnika (G:)[/TD] [TD=class: SubText]Dysk CD/DVD[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Partycja dysku (I:)[/TD] [TD=class: SubText]Wolne: 118 GB (ogółem: 298 GB)[/TD] [/TR] [/TABLE] [/TD] [/TR] [/TABLE] [TABLE=width: 100%] [TR] [TD]Grafika[/TD] [TD=width: 100%] [/TD] [/TR] [TR] [TD=colspan: 2][TABLE=width: 100%] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Typ karty wideo[/TD] [TD=class: SubText]NVIDIA GeForce GTX 560 Ti[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Całkowita dostępna pamięć grafiki[/TD] [TD=class: SubText]4095 MB[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260] Dedykowana pamięć grafiki[/TD] [TD=class: SubText]1024 MB[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260] Dedykowana pamięć systemowa[/TD] [TD=class: SubText]0 MB[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260] Współużytkowana pamięć systemowa[/TD] [TD=class: SubText]3071 MB[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Wersja sterownika karty wideo[/TD] [TD=class: SubText]9.18.13.1106[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Rozdzielczość monitora podstawowego[/TD] [TD=class: SubText]1920x1080[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Wersja programu DirectX[/TD] [TD=class: SubText]DirectX 10[/TD] [/TR] [/TABLE] [/TD] [/TR] [/TABLE] [TABLE=width: 100%] [TR] [TD]Sieć[/TD] [TD=width: 100%] [/TD] [/TR] [TR] [TD=colspan: 2][TABLE=width: 100%] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Karta sieciowa[/TD] [TD=class: SubText]802.11n USB Wireless LAN Card[/TD] [/TR] [TR] [TD=width: 10][/TD] [TD=class: SubText, width: 260]Karta sieciowa[/TD] [TD=class: SubText]Intel® 82579V Gigabit Network Connection[/TD] [/TR] [/TABLE] [/TD] [/TR] [/TABLE]
  22. Witam, przedstawiam jeden z ostatnich projektow jaki mialem przyjemnosc wykonac. Przyjemnosc wyjatkowa bo temat bardzo mi "siedzial" ;) Do tego scena dawala mozliwosc pobawienia sie troche oswietleniem co dla mnie jest juz wystarczajaca zacheta do pracy ;) Renderki przedstawiaja salon firmowy Orange ktory powstaje w Abidjan na Wybrzezu Kosci Sloniowej. Praca nad tym salonem byla tez poligonem doswiadczalnym dla maxa 2014 i nowego mentala. Moze troche szalone robic szybki projekt komercyjny na swiezej edycji maxa ale zaryzykowalem (wczesniejsze testy wykazaly ze z grubsza jest ok ;) No i... okazalo sie ze soft dzialal bez zarzutu. Drobne bledy ktore czesto mocno irytowaly przy poprzednich wydaniach tutaj jakos sie nie udzielily. Pewnie tym razem sa w innych obszarach :) Moze animatorzy albo spece od efektow maja wiekszy bol glowy z nowa wersja. Tak czy siak wieksza szybkosc viewportu, MOZLIWOSC WYLACZENIA CADDIES!!!, nowa wersja MR ze zintegrowanym juz unified sampling mocno poprawila komfort pracy. Jak dla mnie jedna z lepszych aktualizacji maxa w ostatnich latach. Oczywiscie to moje zdanie - kazdy cos inengo wymaga od softu i co innego mu do 3d potrzebne. Dla mnie duzy bonus za ficzery do mentala ktorego uwielbiam i ktorego teraz duzo czesciej bede uzywal przy projektach komercyjnych. Cieszy tez fakt ze adsk skupil sie wreszie na podstawach a nowe usprawnienia wydaja sie byc calkiem przemyslane i moga sie podobac. Z gory dzieki za komentarze i krytyke Pozdrawiam Zed
  23. Witam, zdecydowałem ostatnio, że chce zająć się grafiką 3D na poważnie i mam nadzieję, że wasza krytyka okaże się pomocna. Sztaluga: I teraz próbuje zanimować ruchome elementy. Jak ruch elementów do podtrzymywania podobrazia/rysownicy udało mi się zrobić bez problemów (za pomocą slidersów i wire parameters), to nie potrafię sobie poradzić z ruchem pochyłym sztalugi tak aby było to na 1 suwaku. Wie ktoś jak to rozwiązać? soft: 3ds max + mental.
  24. bede tu zamieszczac moje ptania odnosnie mentala. 1. korzystam z mental raya zawartego w 3ds max 9. jak bardzo jest on do tylu w stosunku do najnowszej wersji? czego nie ma co ma nowa wesja? 2. Chciałbym sie dowiedziec cos wiecej Exposure control... co mozna tym osiagnac... 3. czy mozna uzywac tych materialow(Arch & Design Materials) w projektach komercyjnych?
  25. Witam . Szukałem tutoriali na lakier samochodowy, ale nic konkretnego nie znalazłem . Czy ma ktoś dobre porady jak zrobić dobry lakier ?> Realistyczny i z ładnymi odbiciami . Fajnie by było też zdobyć informacje odnośnie innych materiałów, np chromów na felgi, plastiku na różne elementy i świateł które się świecą . No i ogólnie jak przygotować dobrą scenę do samochodu . Widziałem , że na tym forum jest dużo świetnych renderów samochodów :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności