Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'realflow' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 20 wyników

  1. Cześć! Przedstawiamy Wam animacją, jaką ostatnio przygotowywaliśmy dla startupu Edrop, produkującego nasadkę na kran ograniczającą zużycie wody. Całość ogarnięta w 3DS Maxie z silnikiem renderującym Vray, natomiast symulacje wody w Phoenixie FD i Realflow. C&C mile widziane :) https://www.behance.net/gallery/87682975/EDROP Get in touch! - millarc.com/contact/ behance.net/millarc_ instagram.com/millarc_com/ linkedin.com/company/millarc/
  2. Cześć i czołem Mam pytanie, mam zrobioną symulację wody. Przeniosłem ją do 3ds maxa, stworzyłem studio. Renderuje w Vray 3.4 I chcę wyrenderować na alpha channelu po to by potem wrzucić to do aftera i tam ostatecznie dać background. W materiale wody, w Basic parameters w Reflect i Refract zmieniłem Affect Channels na Color + Alpha i to załatwiło temat samego backgroundu. Prawidłowo ? Kolejnym problem to że, woda nie jest tak wyrazista w Afterze jak w renderze w maxie... Czy jest na to jakiś sposób ? Użyłem podstawowych Render elementów Alpha, Lighting, Global ilu, reflection, refraciont, specular, zdepth. Czy o czymś zapomniałem ? A może ustawienia w Basic parameters są błędne ? Prosze o pomoc. Pozdrawiam
  3. Cześć! Przedstawiamy Wam kolejną animacją jaką ostatnio przygotowywaliśmy. Tym razem jest to spot dla marki Koło, reklamujący jeden z ich najnowszych produktów, czyli miskę toaletową Rimfree. Więcej informacji możecie znaleźć na naszym profilu na behance, gdzie serdecznie Was zapraszamy! C&C mile widziane :) Soft: 3DS Max, Realflow, Vray, After Effects
  4. Hej, Mam problem z symulacją gęstej cieczy w Reaflow. Obiekt na którym ta ciecz się rozlewa zrobiłem w Modo z replikatora, położyłem na nim butelkę, następnie wyeksportowałem (dość gęstą) siatkę w formacie abc. Poniżej wrzucam screen: https://www.dropbox.com/s/dgw6qev5k7gxymn/realflow.PNG?dl=0 Problemy i pytania: 1) Pattern jest z wielu osobnych obiektów i rozlewając ciecz, ta ucieka gdzieś pomiędzy nimi (mikroodległości, ale tylko połowa tego co się rozlewa zostaje na powierzchni. Pytanie, jak zrobić w Modo lub nawet w Realflow (jeśli taka opcja jest) jednolitą siatkę z tych obiektów? Boolean ani MeshFusion nie pomógł:/ Czy w ogóle Realflow ma jakieś opcję ujednolicania, poprawiania czy przerabiania siatek? Jakie macie sposoby na importowanie meshy do realflow? 2) Ciecz przechodzi przez butelkę, w ogóle nie ma interakcji z nią, a jest to jeden mesh. Poprawiłem już ją, zamykając siatkę butelki, ale nic to nie daje 3) Czasem po zaimportowaniu mesha do multibody, w trakcie symulacji mesh ucieka w inne miejsce. Na klatce 0 jest ok, ale po niej całość się przesuwa już od klatki 1. Co może być nie tak? 4) Czy jest możliwość, żeby ten pattern mógł być wczytany jako normal mapa albo displacement do obiektu i być uwzględniana w symulacji w realflow? Z góry dzięki za pomoc!
  5. Firma RIO de Post poszukuje artystę FX ze specjalizacją we fluidach (RF lub Houdini) do pojedynczego zlecenia. W przypadku udanej współpracy możliwość dalszej współpracy lub zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin. Forma zatrudnienia: praca zdalna lub na miejscu, umowa o dzieło Zadanie do zrealizowania: Do wykonania są symulacje fluidów - cieczy pojawiających się za postaciami, trochę jak w referencji Na samym końcu postacie łączą się w płynnym tornado tworząc puszkę napoju. Całość trwa 25 sekund. Po więcej szczegółów proszę pisać na email: [email protected]
  6. Hej, nie wiem czy dobry dział, ale chyba temat najbardziej pasuje tutaj. Krótko: chciałbym uzyskać podobny efekt: a dokładniej, mam do zrobienia scenkę gdzie łyżka nabiera kawy z pudełka i wsypuje do czajniczka. Chciałem to zrobić w RF, ale tam mam problem z zatrzymaniem cząsteczek po kolizji z obiektem, co powoduje że podczas animacji łyżki z kawą, ta zachowuje się bardziej jak galareta, a dalej zapewne podczas wsypywania do czajniczka zachowa się jak przeciętna woda ewentualnie błotko. Tak więc, chciałbym się dowiedzieć jak zasymulować efekt podobny do tego z filmiku z użyciem RF. Dzięki i pozdro!
  7. Cześć wszystkim. Jestem nowy - zarówno tu na forum jak i w świecie 3D :) Chciałbym Wam zaprezentować moje pierwsze animacje 3D Pierwsza zrobiona w maxie przy użyciu rayfire i pflow Z tą miałem trochę więcej zabawy. Proste rozbicie zrobione w rayfire, następnie symulacja particli w realflow. Mesh zrobiony we froście. Compositing robiony w AE. Wszelka krytyka i rady mile widziane :) Dodatkowo chciałbym podziękować ApaczoSowi za ogólne wsparcie, porady oraz odbieranie i komentowanie milionów screenów ode mnie :D pozdrawiam
  8. drobcio

    RealFlow Ocean

    Witam Od 2 tygodni szukam odpowiedzi,jak zrobic duza przestrzen oceanu w realflow Chce do tego wykorzystac Hybrido,ale przestrzen jest limitowana Co mi przychodzi do glowy,zrobic realwaves i hybrido i w postprodukcji hybrido nalozyc na realwaves,chodz watpie, a moze robi sie samo hybido,duza rozdzielczosc mapa displacement sie oblicza i ta mape sie wykorzystuje na zwyklym obiekcie plane juz w 3d aplikacji? Tutaj podobny filmik Prosze o pomoc i pozdrawiam
  9. Witam Szukam jakiegos rozwiazania jak zrobic aby wirujace particles zamienily sie w plyte vinilowa na adapterze Wiem jak to zrobic w druga strone,czyli napelnienie obiektu czastkami,ale jak zrobic zeby wirujace czastki i spadajace z gory zamienily sie w plyte ktora sie obraca, obrot na 2 sekundy.Nie da sie zrobic chyba Morphingu z emitera spiline na object fill,szukam dwa dni i nie moge znalezc rozwiazania Dziekuje za pomoc
  10. Witam. Mam problem z wielkością sceny. Czy da się jakoś zmienić skalę exportowanej sceny z 3ds do RF? Mam tam animację więc "ręczne" skalowanie nie wchodzi w grę.
  11. Jakby ktoś planował zakup to do jutra do 11:30 wszystkie licencje 50% taniej. Zniżka się uaktywnia po checkoucie. http://www.realflow.com/
  12. Poszukujemy osoby na stanowisko Senior Liquid simulation Artist/TD. Oferujemy pracę w siedzibie firmy w Warszawie. Zakres obowiązków: praca pod nadzorem Leada FX, symulacje cieczy (preferowany Realflow), meszowanie, rendering Wymagane umiejętności: 1) Doświadczenie w pracy z Realflow / Houdini / Naiad (zarówno FLIP jak SPH) 2) Wiedza z zakresu symulacji cieczy różnej gęstości i w różnych skalach. 3) Co najmniej 2 letnie doświadczenie udokumentowane demoreelem. 4) Doświadczenie w innych dziedzinach symulacji (cloth, hair, softbody, RBD) 5) Znajomość technik programowania będzie dodatkowym atutem CV i reel w formie linków, prosimy przesyłać na adres mailowy: [email protected] Termin zgłaszania aplikacji: 31 grudnia 2012r. Prosimy o dopisanie następującej klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133 poz. 883)". Zgłoszenia bez załączonej powyższej klauzuli nie będą rozpatrywane. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane zgłoszenia.
  13. Mam wymodelowaną łódź która leci. Chciałbym zrobić animację, w której ta łódź ląduje na wodzie. Nie do końca wiem jaka technika będzie najlepsza. Na razie próbuję z hybrido, ale nie jestem pewny, czy wszystko ustawiam odpowiednio, bo efekt nie jest powalający. Zrobiłem tak, że cząsteczki przesuwają się w Domainie w jedną stronę, co ma imitować prędkość lecącej łodzi. Macie jakiś pomysł jak można to jeszcze rozwiązać?
  14. Mam pytanie do forumowych ekspertow od Hudego. Pytanie takie jak w temacie wlasnie. Czy da sie zmeshowac jakos particle z symulacji zrobionej w RF ale bez pluginu RF do Hudego ? Jesli tak to jak :) W razie odpowiedzi twierdzacej chcialbym prosic o instrukcje krok po kroku, bo dzis dopiero zainstalowalem Hudiniego no i tyle z niego wiem :]. Dodam tez ze szukalem juz pomocy u wujaszka google ale nic nie znalazlem. Z gory dziekuje za wszelka pomoc:)
  15. Witam, Mam taki problem: w realflow, gdy wcisnę simulate, obiekt circle generuje wodę, ale generuje jej na centymertr, i potem woda tylko spada, nie jest już tworzona. Obrazek: LINK Chcę, żeby ta woda wypełniła całą butelkę.
  16. Hej! Ostatnio takie cos udalo mi sie zrobic z pomoca Realflow w Majce :) Uprzedzam odrazu pytania i komentarze - tak wiem ze karton po mleku jest straszny :D Zareczam ze z wymodelowaniem go nie mam zadnego problemu ale niestety projekt ten oddaje jako zaliczenie gdzie wymagany byl jeden element z proEngineer (chore), a wykladowca nie uwierzy ze pochodzi on z tego programu jak nie bedzie mial ostrych krawedzi (chore jeszcze bardziej). Sporo niedorobek wynikajacych z poczatkow z realflow - ale chyba nawet przyjemnie sie oglada :) Prosze o komentarze. P.S. Blagam nie bijcie za ten karton :P Mnie on rowniez strasznie boli :P
  17. Hejka! Ostatnio troche pracowalem z programem realflow. Niestety na mojej uczelni komputery nie posiadaja tego programu a co zatym idzie rowniez i Maya na nich zainstalowana nie posiada odpowiedniego pluginu. W ten sposob krotka animacja kotra zrobilem w domu nie mogla zostac wyrenderowana na pelnej mocy i7 870 mojej uczelni a u mnie w domu - co mnie troche wnerwilo. Dlatego tez aby ulatwic sobie zycie jak rowniez moze innym napisalem taki oto skrypcik: //maya_CreateSequenceOfScenes_ForRealflow created by SzakalSzaleniec (2010) int $starting_frame = 1; int $ending_frame = 5; int $counter; string $project_path = "D:/My Projects/3D/Milk Bowl"; string $root_scene = $project_path + "scenes/root.mb"; string $name_of_realflow_mesh = "realflowMesh1"; string $material_of_realflow_mesh = "mia_material_x2SG"; for ($counter = $starting_frame; $counter file -f -options "v=0" -ignoreVersion -typ "mayaBinary" -o $root_scene; currentTime $counter; setAttr "defaultRenderGlobals.startFrame" $counter; setAttr "defaultRenderGlobals.endFrame" $counter; string $frame = $counter; string $exported_model = $project_path + "/data/" + $frame + "_baked_" + $name_of_realflow_mesh; select -r $name_of_realflow_mesh; file -op "groups=1;ptgroups=0;materials=0;smoothing=1;normals=1" -typ "OBJexport" -pr -es $exported_model; select -r $name_of_realflow_mesh; doDelete; string $namespace_import = $frame + "m"; file -import -type "OBJ" -ra true -namespace $namespace_import -options "mo=1" -pr -loadReferenceDepth "all" ($exported_model + ".obj"); string $imported_model_in_maya = "m:" + $name_of_realflow_mesh; select -r $imported_model_in_maya; sets -e -forceElement $material_of_realflow_mesh; string $name_of_new_scene = $frame + "_baked_" + $name_of_realflow_mesh; file -rename $name_of_new_scene; file -save; } mam nadzieje ze zmienne nazwalem tak ze nie bedzie problemu z polapaniem sie co gdzie jest. Ogolnie program polega na tym ze importujemy sekwencje bin mesh jak rowniez sama ewentualna animacje sd do scenki w Mayce ktora ma plugin realflow. Tam sie bawimy, ustawiamy swiatla, materialy i tak dalej. Nastepnie taki gotowy plik ze scenka zapisujemy jako root.mb w katalogu scenes. Wchodzimy do script editora i odpalamy powyzszy kod (pamietac trzeba jednak aby zmienic sciezke do projektu w glownej zmiennej na gorze kodu). Zostawiamy komputer na troche (dlugo :P) i po pewnym czasie w katalogu data posiadamy zapisana sekwencje obj poszczegolnych klatek naszego plynu, a w katalogu scenes gotowe sceny z zasapionym realflow mesh czytajacym z bina, stworzonym w data odpowienikiem obj danej klatki. Oznacza to ze dostajemy ilosc plikow = ilosci klatek kotre chcemy (niestety, nie znalazlem innego obejscia). Na koniec po wszystkim mozemy skasowac pliki zawarte w data. Potem wystarcy napisac tylko szybki plik batch w kotrym bedziemy renderowac kolejne scenki :). I mamy wyrenderowana cala sekwencje plynu na komputerze ktory nie wie co to jest real flow. Testowalem to na Maya 2009 oraz na Realflow 4.3. Bardzo prosze o jakis komentarz, sugestie, oraz czy to sie wogole komukolwiek przydalo :P
  18. Ostatnio mialem okazje troche pobawic sie z RealFlow i taka "dziwna" pracka mi wyszla :). Jako ze nie jest to pracka w kotrej najwazniejsza jest siatka, to prosilbym o wszelakie odczucia z nia zwiazane :). Rowniez bym w razie mozliwosci prosil o jakies podpowiedzi odnosnie photosklepu i jak sobie pomoc z nim w lewym gornym rogu zdjecia kotre nie do konca do mnie przemawia :/ Sam render zrobiony w Mentalu z uzyciem IBL i zabawa swiatlami. Pozdrawiam
  19. napisalem maly, prosty skrypcik tworzacy spray particles na dowolnym obiekcie(animacji) fal. Hafe Fun. http://www.nextlimit.com/nlscript/news_scripts.php?id=136 http://tmdag.com/blog/?p=353 Installation: 1. Copy script file (.rfs) wherever You want 2. Open Realflow with Your scene file 3. Open menu scripts / Add 4. In Add Script window, Name field enter "CustomOceanSpray" 5. Choose Spray_Batch.rfs in script field 6. Choose Spray_icon.png for Icon 7. Press "New Folder" (bottom left) and create folder for scripts 8. Choose created Folder and press OK 9. Open Even Script (Layout/EventScript of press F11), paste(replace) text from Spray_event.rtf Usage: Choose Your desired custom ocean object, fire up CustomOceanSpray Batch script (from toolbar): Spray Type = Dumb You can choose what kind of spray type You want to create (Dumb type is usually enough) Spray rand in m = 2 Spray randomisation in meters (it depends on Your scene scale so You may want to increase or decrease it) SCENE SCALE!! Scene scale is very important in setting up 'rand in m' value!!!! You may want to add daemons like Gravity, k_age, k_Volume, Noise_field, wind etc. FAQ: Q: I get half of my ocean object covered with particles! what should I do? A: Check Your Axis setup (Realflow / Preferences), Y should be Upwards Q: My particles are flying around! A: Check If Gravity force is connected and try lowering 'rand in m' value because it depends on Your scene scale
  20. Witam wszystkich. Ostatnio pracuje na prostą sceną do szkoły typu przelewanie się cieczy z obiektu w którym ona się automatycznie pojawia do innego, mam problem ponieważ nie mogę ustawić parometrów partikli dla emitera typu Fill_Object , sami zobaczcie ustawienia filmik roboczy http://www.youtube.com/watch?v=_HYjjEo5BF4 ciecz wydaje się za lekka, lub scena jest bez grawitacji ;/ wydaje mi się że wszystko jest ustawione dobre dla płynu typu woda(wino), czy ktoś może zapodać jakieś korekty? czy to wina skali na większej nie wypełnia całego obiektu;/ aha i jeszcze pytanie czy program często się wywala po obliczeniu połowy filmu w najdziwniejszych miejscach ;/ i czy jest sposób na dobre nadanie materiału w maxie 9 bez maxa 8 XD to chyba znany błąd. Pozdro.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności