Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'hdri' .

Trwa przebudowanie indeksu wyszukiwania. Prezentowane wyniki mogą być niekompletne.
  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 5 wyników

  1. Cześć, pomyślałem, że podzielę się z Wami moim ostatnim projektem. Moim zadaniem było wymodelowania pickupa dla klienta (Squir), jednak auto na tyle mi się spodobało, że zdecydowałem się je wyrenderować, szczególnie, że uzbierało mi się kilka fajnych mapek HDRI i głupio by było, żeby się marnowały. Zmieniłem kilka rzeczy, tj. wstawiłem bardziej współczesne i szersze opony, usunąłem zderzaki oraz zmodyfikowałem lekko tylne zawieszenie i wydech, a efekt tych zabiegów możecie zobaczyć poniżej :) "Sunny Day" "Industrial" Modeling, shading, oświetlenie i rendering: Piotr Luziński Model (w wersji klasycznej) można kupić na: Squir.com HDRI oraz tła: Onur Dursun ("Sunny Day"*) & CGI Plates ("Industrial") *mapka nazywała się "Duron Automotive Essentials 1", ale z jakiegoś powodu zniknęła ze sklepu Pozdrawiam.
  2. Witam, mam problem z jasnymi pixelami typu ziarno. Render Vray, dome light +hdri. Próbowałam: HSph, subdivs (50-80), interp. samples, brute force, retrace treshold, vray lught> sub 2000 + samples size 0,002 oraz vray>environment > color mapping > sub-pixel mapping. Przyznam, że brakuje mi pomysłów na dalsze próby pozbycia się przejaśnień takich jak tu: https://ibb.co/k5Zm7k https://ibb.co/diNpSk
  3. Witam, czy możliwe jest żeby przy renderze widoku ortogonalnego była widoczna mapa HDRI? Z góry dzięki
  4. Witam. (3ds max2012 - vray adv 2.20.02) Nie wiem czy w 3dsmax jest to w ogóle możliwe. Ale zależy mi na wymianie nieba (HDRI) które widzimy przez cos transparentnego po finalnym renderze. Czy jest możliwe wymienić niebo, które znajduje się za przeszkleniem, po prostu widzimy niebo znajdujące się za szybą, chce wymienić tylko niebo znajdujące się za nią zachowując przy tym szybę i jej odbicia. Wymiana reszty nieba (część którą widzimy bezpośrednio) nie stanowi żadnego problemu. Czyli czy jest np możliwe wyrenderowanie sceny z totalnie wycietym backgroundem? (nie czarnym tylko wyciętym) Albo czy istnieje jakies inne rozwiązanie?
  5. Witam, Mam dwa osobne pytania odnośnie szumu i głębi ostrości w Blendrze (oba w Cycles). Mam nadzieję, że pomożecie:) 1. Gdy ustawiam jako źródło światła mapę HDRI, to strasznie, ale to strasznie zwiększa się szum w renderingu. Rozumiem, że mogę zwiększyć ilość próbek (sampling), ale czasem trzeba naprawdę dać niezwykle wysoką wartość aby to zatrybiło. Z polskiego tutoriala się dowiedziałem, że tak się dzieje, gdy źródło światła jest poza "kamerowaną" sceną, no ale światło z HDRI to nie jest jakiś specjalny wymysł. Macie jakieś sposoby, pomysł, jak redukować ów szum przy rozsądnym czasie renderingu? 2. Głębia ostrości jest prosta do wygenerowania w Cycles. Ale mam wrażenie, że ona jest średnio realistyczna bo wydaje mi się, że jest kompletnie liniowa. To znaczy brak jej głębi. W rzeczywistości, gdy powiedzmy ustawiam przysłonę 5.6, ostrość mam na głębokość kilku centymetrów (no to zależy od odległości punktu ostrości, ale na razie daję sobie z tym spokój) i dopiero od pewnych wartości zaczyna się obraz rozmywać. W Blenderze natomiast ostrość jest jakby ustawiona punkt i od razu się rozmywa. Czy jest jakiś sensowny sposób na ustawienie głębokości głębi ostrości? Dodam, że nie udało mi się zmusić Blendera do korzystania z głębi przy użyciu przysłony, niezależenie od ustawień wielkości sensora, odległości itd...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności