Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'divide' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 2 wyniki

  1. Witam serdecznie. Mam problem, a mianowicie. Stworzyłem z ZSphere prosty kształt i chciałbym go wygładzić przy pomocy narzędzia dostępnego w zakładce geometry ponieważ widoczne są na nim krawędzie. Problem w tym że kiedy używam Divide z włączoną opcją Smt to poza tym że zagęszcza mi siatkę obiekt nie zostaje wygładzony. Nie potrafię sobie poradzić z tym w żaden sposób. https://i.imgur.com/9yGHYye.png Jak na obrazku powyżej, obiekt z zagęszczoną siatką ma prawie 16 mln a efektu brak :/ Dodam że na zwykłym Sphere3D działa poprawnie... Proszę o pomoc :(
  2. Błagam o pomoc… jestem początkującym użytkownikiem Zbrusha. Przez ostatni miesiąc faszerowałem się tutorialami żeby w końcu przystąpić do pracy. Jest to mój pierwszy program 3D. Mam pewne problemy z ogarnięciem podstaw modelingu. Sprawa wygląda następująco: Zacząłem robić sobie postać z Zspherów. Już na tym etapie przy podglądzie adaptive skina zauważyłem ze gdzieniegdzie pojawiają się błędy na siatce- tzn takie wygięcia siatki których potem przy zwiększeniu ilości poly nie da się zblurować. Zrobiłem wiec drugi model wychodząc od najprostszych kształtów żeby uniknąć błędów. Wszystko szło dobrze, póki nie spróbowałem zwiększyć ilości poly na wybranych fragmentach modelu po przez zamaskowanie pozostałego obszaru. Gdzieniegdzie pojawiły mi się pajęczynki na siatce które nie pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni przy stosowaniu blura. Jak unikać takich sytuacji? Czy muszę utworzone modele z małą ilością poly przerabiać w topology żeby nie trzeba było potem dodawać geometrii na fragmentach modelu? Czy sculptingowanie za pomocą pędzli na najwyższym divide pozwoli uniknąć tego rodzaju deformacji siatki.. Mając np. 3 poziomy divide powinienem pracować zawsze na najwyższym czy mogę przerabiać w najniższym? Na jakim poziomie divide geometry należy robić ewentualne dodawanie poly we fragmentach modelu? Słyszałem gdzieniegdzie opinie że zbrush nie nadaje się do modelowania od podstaw… Czy to własnie z powodu takich sytuacji? Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie porady J
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności