Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'motor' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 9 wyników

  1. Hej. Motocykl nad którym pracuje w wolnych chwilach - 3d model inspirowany grą Days gone. Głównym założeniem projektu jest wykorzystanie programów w których wcześniej nie pracowałem, pomijając 3d studio max Model: 3d max tekstury: Substance painter tkaniny - Marvelous Designer rendering - Maya / Arnold. Obecnie jestem na etapie poznawania Mayki - Tworzę enviro oraz poprawiam niektóre materiały tekstury. Wstępny render Więcej prac na: https://www.instagram.com/blackbird.vfx/
  2. robiąc ten projekt wzorowałem się trochę na pracach Daniela Simon'a chciałem połączyć ramę ducati monster z czystym designem. https://www.behance.net/gallery/55051583/Ducati-monster-Custom-bike-BIG-FOOT
  3. Witam wszystkich, Tak słowem wstępu bo jestem świeży w tym dziale :) .. Przygode z 2d rozpocząlem stosunkowo niedawno bo jakies 3 miesiące temu. Wcześniej tylko i wyłącznie 3d i CAD. Przyznam ze nigdy jakoś mnie rysowanie nie kręciło ale czym więcej ćwicze tym bardziej mi się to podoba. Dużo pracuję w 3d i zawsze brakowało mi tej umiejętnosci zrobienia sobie szybkiego rysunku w 2d do zweryfikowania różnych załozeń projektowych/kolorystycznych itp. Tego własnie chciałbymsię nauczyć :) Wrzucam pierwszą pracę która jako tako wygląda. Jest to koncept motocykla który docelowo będzie cały robiony w 3d. Do ustawienia perspektywy wykonałem uproszczony model (rama, makiety kół i kilka duzych detali ). Reszta rysowana juz w 2d w Sketchbook Pro rysikiem na tablecie Lenovo X61T. Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę. Co jest w miare ok a nad czym trzeba sie pochylić. Pozdrawiam
  4. Witam jestem świeżak tutaj na forum , chciałbym się pochwalić moją 3 kopletną sceną w życiu jeśli chodzi o 3d Maxa, bardzo mnie wciągnęło 3d wiec coraz bardziej zagłębiam sie w tą dziedzine grafiki, a wcześniej zajmowałem sie grafiką 2d i malarstwem artystycznym. Wiem że dużo tu jeszcze brakuje i można bardziej wycisnąć.. ale się uczę.. Przedstawiam wam mój własny projekt na motocykl..
  5. Witam wszystkich :) Jako, że mój ostatni post na tym forum miał miejsce jakieś 5-6 lat temu to napiszę co nieco słowem wstępu i jakiegoś zagajenia;). Te kilka lat temu interesowałem się grafiką 3d. Było to głównie modelowanie aut w 3ds max (głównie Lambo). Tak się życie potoczyło, że ukończyłem wydział mechaniczny na politechnice zamiast asp i siłą rzeczy przeszedłem od pracy z 3ds Max do Catii V5 jako żem konstruktor ;). W międzyczasie zaraziłem się pasję do motocykli, przerabianiem, dłubaniem itd itp.. Jakiś czas temu zrodził mi się jednak w głowie pomysł zaprojektowania motocykla od podstaw. ------------------------------------------------- Bazą motocykla został silnik HD Evo 1200 od Sportstera. Model silnika powstał w oparciu o dokumentację z książek serwisowych, oraz o różne materiały i zdjęcia znalezione w sieci. Poza silnikiem cały motor został zaprojektowany wg mojego pomysłu. Silnik: HD Evo 1200 + Gaźnik MIkuni HSR 42 Sztywna rama Widelec przedni w stylu springera z amortyzatorem Ohlins Koła 17" o szerokości 200 mm tył / 120 mm przód Opony Metzeler Sportec M3 Prześwit 60mm Baza kół 1700mm Kąt główki 40 stopni Podupek amortyzowany (też Ohlins) Kilka szczegółów technicznych... Projekt wykonany w Catia V5. Rendering w 3ds max/Brazil RS ------------------------------------------------- Wszystkich fanów motocykli i nie tylko zapraszam na swój profil na FB. Znaleźć tam można kilka dodatkowych ujęć a w przyszłosci napewno kolejne projekty.. Zarówno projektowe jak i te warsztatowe :) Za pozostawienie komentarza/krytykę będę bardzo wdzięczny :) -------------------------------------------------- http://www.facebook.com/AdrenalinerDesign -------------------------------------------------- Poniżej szkic koncepcyjny od którego właściwie zaczął się cały projekt: I na koniec,jako że to jednak projekt techniczny .. :) Raz jeszcze zapaszam na fb:) Każdy komentarz i krytyka są mile widziane ..
  6. Witam, wreszcie udało się coś wyskrobać po nic nie robieniu na wakacjach, wrzucam efekt. Jest to, a przynajmniej ma byc Honda Shadow Slasher 400. Dojdą jeszcze wytłoczenia na oponach, silniku, skóra na siedzeniu, kierunkowskazy oraz lampy. Proszę o porady co można by poprawić w renderze. Nie wiem też co zrobić z tłem bo cienie wyglądają nieestetycznie, photoshop? Proszę o wyrozumiałość bo to pierszy wiekszy projekt w Mayi i mentalrayu pomijając tutoriale:P pozdrawiam
  7. Witam, mam mały problem, nad którym siedzę już (aż wstyd się przyznać) kilka godzin. Chodzi o sytuację podobną do tej z poniższego filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=Uw7vlbdn6Z0 z tą różnicą, że ok 2 minuty autor tłumaczy, że pivot musi być idealnie po środku bo inaczej będzie kaszanka, ale ja właśnie chciałbym się dowiedzieć jak zmusić Reactora do uniknięcia takiej kaszanki i sprawienia, żeby mimo przesuniętego pivota obiekt kręcił się równo. Kombinowałem z różnymi constraints w point-to-point, testowałem też point-to-path ale w dalszym ciągu nie potrafię zrobić sztywnej osi obrotu śmigła, zamiast tego jest jakby przyczepione tylko w jednym punkcie przez co oczywiście zaczyna opadać w dół. Jak dotąd jedyne skuteczne rozwiązanie jakie znalazłem to zupełne wyłączenie grawitacji w panelu Reactora, ale o ile to możliwe to wolałbym wyłączyć grawitację jedynie dla śmigła, lub jeszcze lepiej, nie zmieniać jej wcale tylko usztywnić mu oś obrotu (limited constraints byłoby genialne, gdyby tylko nie zmuszało do blokowania wszystkich osi na raz a jedynie wybrane). Będe bardzo wdzięczny za pomoc, zwłaszcza że pewnie to co dla mnie jest w tym momencie wielką zagadką, dla wielu wyjadaczy jest błahostką :) Pozdrawiam.
  8. Dawno nic nie robiłem, więc postanowiłem coś zrobić :] Jako, że wielki ze mnie maniak jednośladu zabrałem się za coś co stoi w garażu (nie należy do mnie, tylko do taty) . Na razie nie ma tu dużo do pokazania ale cóż. Lepiej mieć rady na samym początku, niż później wszystko poprawiać. Więc słucham waszych uwag :D P.S Max 2010 to trial :]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności