Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'viewport' .

Trwa przebudowanie indeksu wyszukiwania. Prezentowane wyniki mogą być niekompletne.
  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 6 wyników

  1. Czy ktoś z Was importował filmy w postaci plików IFL do 3ds maxa? Bardzo mocno spowolniło mi to viewport. Opisuje poniżej szczegóły. Potrzebuję pokazać w animacji kilka (~około 10) ekranów wyświetlających różne filmy. Filmy rozbiłem na klatki przez maxowy RAM player i za pomocą managera IFL stworzyłem pliki .ifl, które podczytują poszczególne klatki podczas odtwarzania animacji. Klatki są zapisane w JPG i PNG - maksymalna rozdzielczość fullHD. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykluczamy, że 3ds max będzie miał problem z kodekiem importowanego wideo. Taki plik wstawiamy jako bitmapa do kanału diffuse w materiale i ruszając suwakiem animacji powinniśmy widzieć przeskakujący film. Mój problem polega na tym, że viewport bardzo mocno spowolnił - w zasadzie nie można płynnie poruszać suwakiem. Dodam, że po ukryciu elementów z wideo, viewport nadal się zacina. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak zooptymalizować wyświetlanie takich filmów w viewporcie? Pracuje na: Max 2015 Design + Vray, 2x Xeon i GTX 980
  2. Hej,z racji zmiany sprzętu na amd ryzen 1950x musiałem przesiąść sie również na windowsa 10. Jak narazie dostrzegam same minusy tej przesiadki. Mam problem z wydajnością viewportu a w zasadzie całego programu(gtx 1070 - palit jeatstrem) analogiczny problem pojawia się w autocadzie też 2015.Otóż problem dotyczy wolnego wczytywania właściwości i jakichkolwiek innych okienek (przypuszczam ze to coś z frameworkiem). tzn jesli w maxie mam wyświetlany panel modify i klikam miedzy różnymi obiektami w scenie to strasznie długo przeładowuje się cały panel z właściwościami. Wcześniej ten sam max na win7 i core i7 chodził idealnie.Czasami udaje się uruchomić maxa tak zę chodzi całkiem w porządku a czasem tragicznie - analogicznie z cadem - szukałem jakiś zależności z programami uruchomionymi w tle czy sposobem uruchamiania - z pliku lub z exe. i w sumie żadnej reguły nie znalazłem.Mam tez doinstalowane dość sporo pluginów - ale w zasadzie te same miałem pod win 7. - niestety w tym momencie nie mam czasu na czystą instalacje i testowanie po kolei każdej modyfikacji. Mozę ktoś miał podobny prolem i zna rozwiązanie - będę wdzięczny.PS. na próbę zainstalowałem max 2017 trail i problem jest podobny wiec to chyba nie do końca kwestia kompatybilności win10 i Autodesk 2015.
  3. Czołgiem!Mega irytująca sprawa, jak wrzucam model z makehuman, to wokół obiektu, po pierwszej transformacji, pojawia sie kwadrylion bounding boxów, które nie znikają nawet po odznaczeniu obiektu i powiększają się wraz z odsuwaniem kamery od obiektu. Czym to wyłączyć?Dodam jeszcze że te "boxy" pojawiają się tylko przy narzędziu "SELECT AND ROTATE".Często korzystam z pozowania postaci w ten sposób i męczą mnie te śmieci.
  4. Cześć, czy ma ktoś sposób na mój problem z 3DSMaxem? W momencie gdy modeluje jakiś obiekt w EditPoly, przykładowo zaznaczam jedną krawędź, klikam "F" (taki mam skrót na zoom extents) i mi centruje viewport na tej krawędzi. Mogę teraz orbitować wokół tej krawędzi za pomocą Arc Rotate. Klikam inną krawędź i wciąż albo centrum orbitowania jest na tej starej krawędzi albo w ogóle gdzieś daleko (albo w centrum grida lub obiektu). Jest jakiś sposób, skrót, ustawienie, żeby mi ten Arc Rotate zawsze skupiał się na zaznaczeni żebym ciągle nie musiał tego "F" klikać?
  5. Witam szanownych specjalistów! Mam problem z zaznaczaniem obiektów w Perspektywie. Mogę obiekt zaznaczać w widoku z góry i w widokach z boku. Absolutnie nie mogę w żaden sposób zaznaczyć obiektu w Vieporcie Perspective. Dlaczego tak się dzieje? i jak to naprawić?
  6. Witam! Mam jakiś dziwny problem z maxem. Po wrzuceniu podkładu z CADa viewport zaczął wariowac. Są jakies nagłe zmiany widoku, samoczynne, prolemy z przesuwaniem vertexów, edgy itd. Próbowałem wyeksportowac scenę (z i bez podkładu) do innej wersji maxa (korzystam z 2016), do formatu fbx, 3ds, obj. Nic. Czysty nowy plik lub jakiś inny projekt działa bez zarzutu. Zwróćcie uwagę na zachowanie tego kwadracika w prawym górnym rogu przy obracaniu. W filmiku poniżej raz tylko użyłem skrótu "top view" i "extent zoom". Wszystkie inne skoki widoku zrobił max sam. Ktoś miał taki problem? Nie da się pracować...:/ Sorry za muzykę, ale na szybko nagrywałem jakimś programem:P https://www.youtube.com/watch?v=QsrPz0OABWk&feature=youtu.be
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności