Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'gpu' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 23 wyników

  1. Cześć wszystkim! Ostatnimi czasy miałem okazję testować nowego V-raya i muszę przyznać, że dawno nie pracowało mi się tak dobrze z żadnym softem. Efektem tych zabaw jest mała pracka, która jest raczej nietypowa w porównaniu z tym co z reguły tworzę i muszę przyznać że mi się spodobało. Jeżeli reszcie ludzi też przypadnie do gustu to może będę więcej takich rzeczy robił;) Dajcie znać co sądzicie. enjoy!
  2. Jak w temacie - no żeby liczył cpu i gpu razem, pojedynczą klatkę. mam taką grafikę: https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-dual-oc-4gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-ne5105ts18g1d-1078198/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser V-ray.3.60.03.for.3ds.max.x64.2016
  3. Cześć, chciałam przetestować render z karty graficznej. Mam kartę GeForce GTX 780 Ti Przy przełączeniu się na Vray RT oraz zmianie z CPU na CUDA w ustawieniach renderu, pojawia się problem taki jak w załączniku. Czy jest zbyt mało pamięci? Czy ta karta jest za słaba? Patrząc na jej specyfikację chyba nie... http://www.nvidia.pl/gtx-700-graphics-cards/gtx-780ti/ Zainstalowane są najnowsze sterowniki. Będę wdzięczna za szybką pomoc, ponieważ tę kartę otrzymałam na parę dni do testów. Dodam jeszcze, że wcześniej miałam inną kartę GTX 750 Ti i również był ten sam problem, więc raczej to nie wina samej karty.
  4. Witam, Posiadam procesor AMD 9370FX i zastanawiam się na przejście na rendering GPU. Rozważam zakup karty Geforce 1080 ti świeżo na rynku ale porównywalna do titana x, który jest prawie dwa razy droższy. Czy jest ktoś wstanie powiedzieć mi czy rendering będzie szybszy niż na moim procku? Czy ktoś wykonywał podobny zabieg, i czy się to tak da w ogóle porównać czy bez podmiany sprzętu nie dowiem się czy to pomoże? pozdrawiam
  5. Jak w tytule, na sprzedaż: -) Parka procesorów 2 x Xeon 5540 (łącznie 8 rdzeni, 2.53 Ghz każdy, 16 wątków) - 270 zł, od dwóch lat śpią w folijkach w szufladzie:) U mnie siedziały jako parka w EVGA SR-2. Mają moc te dwa małe wariaty :) -) Gtx 580 3 GB TwinFrozr II - kupowałem żeby robić GPU rendering. Nigdy to nie nastąpiło (poszedłem w CPU), ale w Battlefield 4 bez problemu pomyka w full hd z ustawieniami ULTRA. Karta bardzo wydajna - testowałem w Octan'ie i Blenderze (Cycles) - spokojnie można z tą kartą rozpocząć przygodę z GPU renderingiem - cena 380 zł. Karta na emeryturze u mnie od 2 miesięcy. Wyciągnięta z kompa, gotowa do sprzedaży. Jak ktoś kupi procki i kartę razem to będzie za komplecik 600 zł :) Jestem z Poznania, mogę gdzieś to wysłać, ale z odbiorem osobistym byłoby genialnie :) Serdecznie pozdrawiam Krzysztof
  6. Hej Mam kilka pytań. Korzystam z 3ds Max Design 2013, do tej pory renderowałem wszystko procesorem i5 2500K 4 x 3.3GHz (jest opcja podkręcenia do 4.7 z której myślę skorzystać), ale chciałbym sprółbować renderować na karcie GeForce GTX 560Ti. Nie znam się za bardzo na silnikach renderujcych dlatego korzystam z podstawowego Mental Ray, i zastanawiam się czy obsługuje on renderowanie GPU, bo nie potrafie znaleźć opcji w 3dsMaxie gdzie mógłbym przełączyć z cpu na gpu. Zastanawiam się też czy lepiej wyjde na renderowaniu podkręconym procesorem czy na tej karcie graficznej. Pozdrawiam
  7. Siemano! Chciałbym Wam zaprezentować scenkę, która powstała na konkurs zorganizowany przez developerów Redshifta i Nvidie (https://www.redshift3d.com/blog/create-redshifts-official-benchark-scene) Nie było ograniczeń w zakresie tematu pracy, ale musiała ona spełniać pewne wymagania techniczne. Najważniejsze to chyba max 128 mb tekstur (rozmiar na dysku) oraz nie nadużywanie displacementu czy refrakcji. Ogółem scena miała reprezentować "typowy scenariusz renderowania"... co brzmi idiotycznie przetłumaczone dosłownie na polski :D Dodatkowo, jako że scena ma się renderować na żywo w narzędziu benchmarkującym, to nie może być mowy o jakimkolwiek compo. Poniżej dodałem leciutkiego glowa, ale większość efektu halo naokoło lamp uzyskałem z renderu za pomocą volume lights. Reszta to czysty render. Tyle tytułem wstępu. Liczyło się to ~14min na tandemie GTX 780Ti + GTX 580 Softy to: 3ds max Zbrush Mari Redshift alpha troszkę Houdiniego do edycji ciężkiego mesha ścian i sufitu Zwycięzcy będą znani za 2 tygodnie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany/jest użytkownikiem to tutaj link do Artstation: https://www.artstation.com/artwork/rOa36 Dzięki!
  8. Witajcie ponieważ bardzo sympatycznie pracuje mi się z iray na GPU, chciałbym zrobić po kilku latach upgrade sprzętu i spróbować również zabawy z Vray iray w mojej obecnej konfiguracji 3xGTX560ti 2GB w miarę daje radę przy niezbyt skomplikowanych scenach, na pracę z oknem activeshade w rozdzielczości około hd i finalnym renderingiem również Przekopałem sieć i z ręką na sercu: nie mam pojęcia który parametr karty graficznej najbardziej przekłada się na wydajność mierzoną czy to w "zł/sprzęt" czy "czas/wydane zł na prąd".... Kupując parę lat temu patrzyłem na Gflops i nie zawiodłem się. Więc co? Gflops? (1/prec?, 2/prec?) CUDA cores? wpływ RAM? ...???? Chciałbym zrobić mini test na którym w 2, max 3 scenkach przeliczyłbym wydajność kart. Mam w tej chwili przy sobie: GTX 560ti x3 (w pracującym PC) czeka w kartonach: GTX 690 (przydałby się jeszcze GTX680... - może ktoś wypożyczy....? :)) GTX TITAN GTX 780ti Mój scenariusz jest taki: dla iray i vray w najmożliwiej ostatniej wersji scenka (odbicia, refrakcja, SSS....) z zadaną liczbą iteracji i pomiar czasu dla : 560ti x3 560ti x2 560ti x1 560ti x0 (tylko CPU) 690 (przydałby się 680) 790ti TITAN TUTAJ MOJA PROŚBA: ponieważ zupełnie nie ogarniam Vray a efekty widzę piękne - potrzebna mi scenka do testów w miarę skomplikowana, żeby przez godzinkę-dwie dała wycisk każdej konfiguracji, aby wyniki były w miarę obiektywne i jak najbardziej zależne od GPU Jeśli macie wersję scenki na iRay - również poproszę, wybierzemy najodpowiedniejszą Gdybyście mieli jakiekolwiek sugestie, propozycje i uwagi - poproszę :) Jeśli możecie podpowiedzieć jaki sprzęt warto byłoby przetestować w tym wątku - poproszę. Również jeśli wiecie skąd wypożyczyć na kilka dni np 680 czy TITAN Z lub X - poproszę :)) pozdrawiam gregorym
  9. Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Od jakiegoś czasu męczą mnie BSOD'y (blue screeny) podczas renderingu w 3ds Maxie 2014 z Vrayem. Wymieniłem już połowę sprzętu (zasilacz na xfx 850W, pamięć RAM, dodałem Cooler na procesorze Dark Rock Topflow firmy BeQuiet i wrzuciłem nową kartę graficzną Gigabyte Geforce GTX970) i cały czas jest to samo. Pomijając BSODy chciałem jakoś przyśpieszyć renderingi bo mam po woli za dużo na głowie. Jestem architektem i wyrenderowanie wizualizacji całego mieszkania wiąże się poświęceniem na to ok 3 dni non stop. Średnio jedno ujęcie robi się ok 1,2h. Ostatnio zakupiona karta graficnzamiała posłużyć do renderingu GPU ale nie bardzo mi to idzie. W sieci są trochę znikome instrukcje na ten temat a nie bardzo mam kogo zapytać. Teoretycznie po ustawieniu wszystkiego co trzeba wyskakuje mi komunikat "Vray Standalone przestał działać" i render wcale się nie rozpoczyna. Dodatkowo chciałem poddać dyskusji kwestię pluginu SolidRocks, ktory przyśpiesza rendering na CPU. Z dodatkowych informacji na temat mojego sprzętu: Intel COre i7-2600 3,40 GHz 8GB Ramu Windows 7 64 bit
  10. Witam, szukam jakiejś dobrej mobilnej stacji roboczej do renderignu na gpu do kwoty około 10 000zł (może być nieco ponad). Zależy mi żeby to był laptop, ponieważ często zmieniam miejsce pobytu i PC nie jest w tej sytuacji zbyt poręczny. Jeśli jeszcze ktoś mógłby mi doradzić czy nie lepiej jednak zainwestować w blaszaka (jeśli różnica w wydajności byłaby znaczna, zdecydowałbym się pewnie na PC), to byłoby cudownie! Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie! :)
  11. Czołem, zainstalowałem sobie demo octanerender (standalone), po otwarciu przykładowej sceny (i czegokolwiek innego) pod oknem gdzie ma pojawić się render mam informację na czerwono (.. no CUDA GPU's, ..). Co jest grane? wersja programu 2.16, system win7 x64 karta nvidia geforce 750i DX11
  12. Witam ponownie ! ^^, Od jakiegoś czasu planuję złożyć komputer. Zestaw mam już jako tako złożony. Problem jest jedynie z procesorem oraz kartą graficzną. W oko wpadły mi 4 różne karty graficzne. Komputer będzie używać do modelowania, animacji i renderu (V-ray lub coś innego). Programy na jakich pracuję to Autodesk Maya, Photoshop. W późniejszy czasie planuję jeszcze Zbrush. Lista kart graficznych: http://www.x-kom.pl/p/209230-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx980-4096mb-256bit.html http://www.inno3d.com/products_detail.php?refid=121 http://www.asus.com/Graphics_Cards/STRIXGTX970DC2OC4GD5/overview/ Lub coś od Quadro ale naczytałem se, że średnio se radzą.. Pozdrawiam !
  13. Jak w temacie. Kupiłem nową kartę, ta leży na półce i czeka aż ktoś ją pomęczy w BF4 (działa w full detalach, nie przycina) czy coś innego wymagającego. GTX 670 2 GB Zotac AmpEdition - cena 500 zł plus koszt wysyłki. Mogę wystawić na allegro z opcją Kup Teraz. Karta ma około 17 miechów. Nie mam pudełka ani paragonu. Przeprowadzka wyczyściła mi wszystkie opakowania i dokumenty od kompa:( w sensie przepadły:( Karta w 100% sprawna. Foty z dziś rana po wyciągnięciu z kompa: https://drive.google.com/file/d/0B2VyQtorWTFoT0NwdXM2Snp3NWM/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/0B2VyQtorWTFoWTROMEJ5MWlUTDg/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/0B2VyQtorWTFoY2NfalRsYXZTVEU/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/0B2VyQtorWTFoR3JIVU4zTXBmenM/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/0B2VyQtorWTFoZVFMT29vNHU1VWM/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/0B2VyQtorWTFoWE1SSzV1WGJucjQ/view?usp=sharing Pierwszy raz tu coś wystawiam na sprzedaż. mam nadzieję że nic nie pomyliłem i żadnego info nie brakuje. Pozdrawiam Krzysztof
  14. Cześć, jestem nowicjuszem w temacie i na forum. Mam Maxa 2015 na platformie PC. W kompie dwie karty GF GTX 780. niestety nie wiem jak je mogę wykorzystać do renderingu. Dla jasności dodam, że korzystam z mental ray'a 3.12.1.11. Jak skonfigurować ustawienia???? help meeeeee please!!!! Mam jeszcze drugi komputer też takimi kartami i potężnym procesorem i7 4790K 4GHz 32 GB ram. Czy mogę ten cały hardware sprzężyć i zagonić do renderingu mojego projektu. PS Szukałem w historii ale nie natrafiłem na taki temat. Jeśli występuje gdzieś to sorry i proszę o linka.
  15. Witam, Zakończyliśmy prace nad pierwszą publiczną wersją wtyczki ultraPlugin dla 3ds Max (wersja dla 2013 32/64 bit). Funcjonalność: Plugin pozwala na automatyczną synchronizację sceny tworzonej na lokalnym komputerze z farmą renderującą (UltraRender, bazuje na b.silnych GPU i iray). Dzięki temu możliwa jest komfortowa praca według scenariusza: instalujemy ultraClient 0.80+, zaznaczając dodatki ultraPlugin dla wszystkich wykrytych wersji 3ds Max; odpalamy 3ds Max; odpalamy ultraClient; wszystkie operacje w scenie w Maxie przesyłane są do sceny online i strumieniowane z powrotem do naszego lokalnego komputera, wyświetlanie w oknie ultraClient; synchronizowane są m.innymi: tworzenie geometrii, modyfikacja materiałów, tekstur, ruch kamery, ... W praktyce wygląda to tak, jakbyśmy mieli uruchomionego 3ds Max z fotorealistycznym, interaktywnym podglądem (liczonym na bardzo szybkim GPU), z tym że podgląd ten nie obciąża naszego komputera, w odróżnieniu od lokalnego silnika unbiased. Co więcej, przygotowana scena dostępna będzie z innego komputera (dla tego samego konta UltraRender), nawet bez zainstalowanego 3dMax. Możemy więc np. przygotować scenę na dużym komputerze, a potem pokazać klientowi interaktywną prezentację, na przykład na laptopie (wymagane tylko łącze internetowe i konto) :D Koszty: Całe oprogramowanie klienckie (wraz z pluginem) dostępne jest bez opłat. Ewentualne koszty ponosimy dopiero w momencie, kiedy chcemy mieć finalne rendery (duże rozdzielczości, ilość próbek). Wtedy dokupujemy pakiet RenderPunktów. Cały podgląd sceny, niezależnie od tego jak długo włączonego będziemy mieli ultraClient'a nie kosztuje nic :) Szczegóły tutaj http://ultrarender.com Zachęcam do wypróbowania i wyrażenia konstruktywnych opinii. Produkt/pomysł/realizacja made in Poland, głęboko pod spodem używamy 'obcego' Nvidia iray :)
  16. Gość

    VrayRT + FumeFX ?

    Witam. Mam dosyć nietypowe pytanie. Czy istnieje jakaś możliwość renderowania FumeFX'a za pomocą VrayRT ? W zwykłym Vray'u jest ok, ale RT pomimo zaznaczonej opcji "particle systems" nic nie renderuje. Fajnie by było gdyby to poszło, bo RT ma całkiem ładne rendery i jest znacznie szybsze niż zwykły na procka.
  17. Hejho! Mam problem z renderingiem w Cycles i mam nadzieję, że pomożecie mi się z nim uporać : ) Rzecz tkwi w tym, że Cycles za pomocą Experimental - CPU renderuje okej, to samo tyczy się jeśli "Feature Set" jest ustawione na Supported (wie ktoś dlaczego przy Supported nie mogę wybrać pomiędzy CPU, a GPU?). Natomiast jeśli w Experimental ustawię "OpenCL GPU" to wszystkie materiały zostają zignorowane i renderuje na biało.. ;/ CPU: GPU: @EDIT: Upss... to chyba miało być w dziale pomocy, więc lepiej będzie jak ktoś przeniesie - sorki : ) Pozdrawiam.
  18. Witam. Chciałbym złożyć komputer głównie do renderowania GPU w granicach 2500-2800zł Zastosowanie: Priorytet 1. Renderowanie 3D przez GPU - np. programem Octane Render 2. Modelowanie 3D 3. Pomocnicze renderowanie przez CPU (np Vray) 4. Grafika 2D wektorowa i rastrowa - pakiet Adobe. Po przeszukaniu Allegro i innych Komputroników zebrałem przykładowe części (modele i ceny - bardzo z grubsza - to co mi wpadło pod kursor): Płyta główna: Asus Sabertooth pod CLI - link CPU: Core i3 SandyBridge 2x3,1Ghz - link Chłodzenie też nie wiem jakie wybrać. GFX: GeForce GTS 450 1GB CUDA - link (na razie jedna sztuka z dwóch przyszłych) RAM: Kingston DDR3 1600Mhz HyperX 2x4GB Obudowa midiATX do 200zł ten zestaw (razem z obudową dyskiem i jakimś zasilaczem) wynosi teraz po cenach wcale nie najtańszych z Allegro około 2580zł Znajomy podpowiedział mi natomiast zainteresowanie się zestawem na AMD i tym zmącił mi dotychczasowy (prawdopodobnie błędny) pogląd, że AMD jest dla graczy a Intel dla grafików. zaproponował taki zestaw: MB: Gigabyte 990XA-UD3 AM3/AM3+ http://allegro.pl/plyta-gigabyte-990xa-ud3-990x-am3-am3-ddr3-wwa-i1875566820.html CPU: AMD Phenom II 956 QuadCore 3,4Ghz http://allegro.pl/oc-amd-phenom-ii-965-quad-core-3-4ghz-125w-wwa-i1860609959.html RAM: Patriot Gamer AMD BlackEdition 2x4GB http://allegro.pl/patriot-gamer2-amd-black-edt-8gb-2x4gb-1333mhz-wwa-i1857822207.html GPU: Zostaje takie jak wcześniej Komp ma być też tak skonfigurowany, żeby przy pracy powiedzmy nominalnej był maksymalnie cichy. Dopuszczam jakieś ręczne sterowanie chłodzeniem karty i procka. Proszę o podpowiedzi z jakiego zestawu osiągnę większą wydajność i co mi się po prostu bardziej opłaca, biorąc pod uwagę do czego będzie komp używany. Pozdrawiam Grzesiek.
  19. Witam , tak sie zlozylo, ze przez ostatnie kilka miesiecy nie zagladalem do swiata 3D. W zwiazku z tym mam pytanko. Mozecie mi powiedziec czy wyszla juz stabilna wersja Maya z mozliwoscia renderingu z uzyciem GPU ? Czy mental ray juz ma wsparcie ? Jak tak to prosilbym o podanie wersji Maya w ktorej mozna by bylo zobaczyc jak to dziala. pozdrawiam Dlugasx
  20. Na blogu RenderStream pojawił się bardzo interesujący artykuł. Jest on w języku angielskim, ale jeśli tylko znasz ten język - zachęcam do jego przeczytania. Jest to wpis dotyczący nadchodzącej rewolucji związanej z wykorzystanie mocy procesorów GPU. Dowiecie się również dlaczego procesory graficzne są szybsze od zwykłych procesorów. W treści znajdziecie dodatkowo wywiad z dyrektorem działu Visual Communication Solutions w firmie Autodesk Kenem Pimentelem. Przeczytaj artykuł
  21. Wygląda na to, że przyszłość renderowania leży w możliwości używania procesorów graficznych (GPU) zamiast jednostek centralnych (CPU). Kolejna firma, tym razem Refractive Software LTD zaprezentowała własny renderer całkowicie wykorzystujący moc kart graficznych. Octane Render, bo o nim mowa to silnik określany jako "unbiased", pracujący w trybie interaktywnym oferujący m.in. takie funkcje jak: -wsparcie dla wielu układów GPU -instancje -rozmycie w ruchu -głębia ostrości -wstrzymywanie/wznawianie renderowania -obsługa wielu formatów obrazów (w tym OpenEXR) -możliwość renderowania wieloprzebiegowego (render passes) -fizycznie poprawne modele materiałów -aberacja chromatyczna -bump i normalmapping -tonemapping -oświetlenie przy pomocy map HDR -import danych w formatach Wavefront oraz COLLADA -pełne wsparcie dla RenderManowego formatu RIB Octane Render to zewnętrzna aplikacja, w której reprezentacja danych oparta jest o węzły (nody). Program umożliwia także integrację z systemami kolejkowania renderowania. Cena renderera została przewidziana na 199 euro, jednakże już lutym będzie można przystąpić do programu testowego, umożliwiającego zakup wersji beta oraz jej aktualizację do wersji końcowej w cenie 99 euro za licencję. Dodać należy jeszcze, że niestety na razie program potrafi działać tylko na kartach opartych o czipsety nVidii wykorzystujących technologię CUDA. Szczegółowe informacje, galeria obrazów oraz wideo prezentujące aplikację można znaleźć na stronie producenta.
  22. Gość

    Rendering na GPU

    Firmy mental images oraz NVIDIA przedstawiły iray – pierwsze komercyjne rozwiązanie do renderingu , które w pełni wykorzystuje moc GPU jest skierowane do twórców szerokiej gamy graficznych aplikacji 3D... Technologia renderingu iray będzie włączona w skład mental ray 3.8 pod koniec listopada 2009 I dostępna bez dodatkowych kosztów dla obecnych klientów i producentów OEM. (informacje z benchmarkaPL) Mam pare pytań : Czy iray będzie dostępny w 3ds maxie w formie plugina a może w nowej wersji? Czy będzie mozliwe renderowanie na każdej karcie graficznej np. ati hd 4850?? Czy tylko nowe karty z serii gt300 będą go obsługiwać Jeżeli ma ktoś jakieś dokładniejsze informacje prosze pisać ;)
  23. NVIDIA RealityServer przyśpiesza obliczenia w chmurze z użyciem GPU Pierwsze w swoim rodzaju rozwiązanie przesyła strumieniowo fotorealistyczne, interaktywne sceny 3D do dowolnego urządzenia podłączonego do Sieci Firma NVIDIA twórca procesora graficznego (GPU) oraz firma mental images, światowy lider technologii renderingu, przedstawili platformę przetwarzania w chmurze o nazwie NVIDIA® RealityServer®, wydajne połączenie procesorów graficznych i oprogramowania, które przekazuje strumieniowo interaktywne, fotorealistyczne aplikacje 3D do komputerów PC, laptopów, netbooków i smartfonów podłączonych do Internetu. NVIDIA RealityServer to efekt niemal 40 lat pracy firm NVIDIA i mental images nad sprzętem i oprogramowaniem – pozwala twórcom oprogramowania na tworzenie konsumenckich i przemysłowych aplikacji 3D nowej generacji, charakteryzujących się nowymi poziomami fotorealizmu. Zespoły projektujące samochody będą mogły bezpiecznie dzielić się i wizualizować złożone, trójwymiarowe modele samochodów w różnych warunkach oświetleniowych i środowiskowych. Architekci wraz ze swoimi klientami będą mogli przeglądać zaawansowane modele architektoniczne, renderowane w różnych warunkach, w tym także dziennych i nocnych. Klienci sklepów internetowych będą mogli interaktywnie projektować wnętrza domów, meblować wnętrza i oglądać drapujące się tkaniny, a wszystko to przy idealnie wiernym oświetleniu. Platforma NVIDIA RealityServer składa się z wyposażonego w GPU serwera NVIDIA® Tesla™ RS, działającego pod kontrolą oprogramowania RealityServer firmy mental images. Podczas gdy tworzenie fotorealistycznych obrazów dotychczas zajmowało godziny, a nawet dni, to nowe, pierwsze tego rodzaju rozwiązanie, może strumieniować fotorealistyczne sceny z prędkością podobną do tej, którą znamy z interaktywnych gier wideo. „To gigantyczny skok naprzód, przybliżający nas do fotorealistycznej grafiki realizowanej w czasie rzeczywistym, dostępnej dla każdego”, powiedział Dan Vivoli, wiceprezes działu marketingu w firmie NVIDIA. „Firma mental images w pełni wykorzystała zasadę jednoczesnego wspólne przetwarzania danych przez GPU w celu osiągnięcia interaktywnego fotorealizmu w dowolnym miejscu i czasie - czyli czegoś, co jeszcze wczoraj należało do dziedziny science fiction”. Oprogramowanie RealityServer wykorzystuje technologię iray®, pierwszy na świecie renderer odwzorowujący rzeczywiste zachowania fizyki za pomocą raytracingu i wykorzystujący masowo równoległą architekturę CUDA™ procesorów graficznych NVIDIA do tworzenia wyjątkowo dokładnych, fotorealistycznych obrazów poprzez symulację fizyki światła i jego interakcji z materią. Ponieważ raytracing jest jednym z najbardziej wymagających obliczeniowo zadań, technologia iray zaprojektowana jest tak, by wykorzystać moc obliczeń równoległych nowego serwera Tesla RS. „Wszyscy powinniśmy mieć możliwość obcowania z Siecią w taki sposób, w jaki obcujemy ze światem rzeczywistym, czyli w trzech wymiarach”, powiedział Rolf Herken, prezes i szef działu badań firmy mental images. “RealityServer oferuje niezwykłe możliwości i dalekosiężne następstwa dla przedsiębiorstw i konsumentów, pozwalając na obcowanie z treściami 3D w takiej formie i w taki sposób, jaki spodziewa się nasz mózg”. Cytaty klientów „NVIDIA RealityServer zrewolucjonizuje sieciowy marketing i sprzedaż, pozwalając na interakcję z wirtualnymi produktami w bardziej realistyczny i bezproblemowy sposób”, powiedział David Kelly, prezes firmy mydeco.com, mieszczącej się w Wielkiej Brytanii witryny projektującej wnętrza. „Nasz interaktywny, wykorzystujący RealityServer program do planowania w 3D jest tym, co przyciąga klientów do mydeco, a realistyczna atmosfera niezmiennie wciąga każdego, kto jej doswiadczy. ” „Jednym z największych problemów, z którym stykamy się w badaniach w lotnictwie, jest zarządzanie i wizualizacja ogromnych zestawów danych przy jednoczesnym zapewnieniu ich bezpieczeństwa”, powiedział Fernando Toledo, szef Virtual Reality Center w National Institute for Aviation Research na uniwersytecie stanowym w Wichita. „Zastosowanie NVIDIA RealityServer do tworzenia wirtualnych prototypów, oceny projektów i zdalnej wizualizacji rozwiązuje te kwestie. Jesteśmy pod wrażeniem wydajności i możliwości realistycznego renderingu naszych wielkich trójwymiarowych modeli CAD za pośrednictwem Internetu bez konieczności ujawniania naszego adresu IP”. „NVIDIA RealityServer jest integralną częścią naszej aplikacji do tworzenia scen 3D wykorzystywanej w portalu Facebook”, powiedział Mark Zohar, prezes firmy SceneCaster. „To unikalne rozwiązanie, wykorzystujące model przetwarzania w chmurze i procesory graficzne oferuje niezwykłe możliwości w zakresie tworzenia realistycznych aplikacji i usług 3D”. Informacja o produkcie Platforma NVIDIA RealityServer będzie dostępna od 30 listopada 2009 roku. Konfiguracje Tesla RS rozpoczynają się od zestawu ośmiu GPU i mogą rosnąć wraz z liczbą użytkowników pracujących jednocześnie. Konfiguracje pozwalające na dostosowywanie do własnych potrzeb, dostępne będą w ofercie największych integratorów systemów i kosztować będą średnio 25000 USD. Edycję deweloperską oprogramowania RealityServer 3.0 będzie można pobrać bezpłatnie, wraz z możliwością wykorzystania w aplikacjach niekomercyjnych. W przypadku zastosowań komercyjnych, opłata licencyjna przypadajaca na jeden GPU wynosi min. 3000 USD. W celu ustalenia innych opcji licencyjnych prosimy o kontakt pod adresem [email protected] . Więcej informacji na temat NVIDIA RealityServer znaleźć można pod adresem www.nvidia.com/realityserver lub www.realityserver.com.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności