Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie i brawo za całkiem czysty render, natomiast co do światła to odrobinę przytłumione, przepal mocniej obrazek za oknem, czy przed oknami masz wstawione sky portale brakuje rozswietlenia na suficie, zmieniłbym położenie kamery jak masz ja prostopadle do okna nie będziesz miała widocznych odbić w szybie, fajniejszy efekt uzyskasz jeśli słonce będzie wpadać do wnętrze pod mocniejszym skosem a nie tak prostopadle dostaniesz więcej cieni od obiektów, daj większy rozmiar emitera słońca cienie zrobią się łagodniejsze. Nie jestem przekonany do pokazywania kuchni z perspektywy klęczek dobra wysokość jak byś chciał jakieś makra robić, lepiej by się prezentowało z wysokości ciut nad blatem albo ludzkiego wzroku 12-15 cm poniżej czubka głowy :) Ewidentnie należy tą kuchnie zagracić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Obraz za oknem zmieniłam, Sky portali nie mam bo używam Vray Sun, a z tego co wyczytałam mr sp nie współpracuje z tym światłem. Dałam inne położenie kamery i kierunek padania światła, dodałam trochę bibelotów. Zastanawia mnie, czemu materiał w oknie nie odbija, reflect i refract mam ustawione na najjaśniejsze, fresnel włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opcje w vraylight sky portal i simple, co do odbić to pokaz jak masz zbudowany materiał dwa wyrenderuj w render element vrayreflection zobaczysz jak wyglądają odbicia i czy w ogóle są. Co do obrazu za oknam poprzedni był fajniejszy wystarczyło umieścić go w materiale typu vrylightmtl masz wtedy pełna kontrole nad jego jasnością

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy okien trochę za delikatne. No i mapowanie nieprawidłowe. Słoje drewna powinny się układać wzdłuż "długich" krawędzi (czyli inaczej na poziomych i pionowych elementach ramy).

Szyba nie odbija właśnie dla tego, że masz włączony fresnell. Ogólnie rzecz biorąc, jest to efekt dosyć naturalny i odbicia zaczynają pojawiać się dopiero gdy płaszczyzna znajduje się pod pewnym kątem do kierunku patrzenia (upraszczając: kąt 90 stopni, mniej więcej jak na Twoim renderze - 0 odbicia; kąt zbliżony do 90 stopni 100 procent odbicia). Wypróbuj na oknie w swoim domu. Możesz regulować ten efekt zmieniając wartość IOR z sekcji ustawień "reflection". Albo wyłączyć fresnell i regulować odbicie materiału szkła kolorem "odbicia" uzyskując efekt jaki Ciebie zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu szyb w oknach mam "dziury", nie ma tam żadnego materiału. Mam problem z mapowaniem, pomieszczenie tworzę z boxa i gdy np dodam do jednego poligonu map scaler, to po kliknięciu na edit poly modyfikator znika. Można to zauważyć na moim renderze na teksturze podłogi, która jest źle zeskalowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności