Skocz do zawartości

Xeon czy Xeon czy Xeon ? :)


mariusz_maciag

Rekomendowane odpowiedzi

Alo.

 

Ponieważ ostatnie kilka lat dane mi było pracować prawie wyłącznie na laptopach, a teraz przyszło mi złożyć

kompa z 2x xeon - a mało jestem ze sprzętem "na czasie" wiec pytanie mam takie:

Czy się różni to

E5 2630 v3 - http://www.morele.net/procesor-serwerowy-lenovo-intel-xeon-e5-2630-v3-00fk643-772344/

od

E5 2630 v3 - http://www.morele.net/procesor-serwerowy-lenovo-intel-xeon-e5-2630-v3-00ka068-772342/

poza ceną ?

Płyta do tego zestawu to będzie najprawdopodobniej Asus Z10PE-D16 WS.

Wracając do proca zastanawiałem się też nad 2640 - ale przy cenie na morelach prawie 4.5k to nie wiem... :)

bo biorąc pod uwage cenę (o ile tak się da i jest po 8 rdzeni tylko 2,4 do 2,6 ghz) tego tańszego 2630, to są dwa w cenie tego 2640.. ale jak pisałem - nie ogarniam :)

Ew. proszę o jakieś inne możliwości konfiguracji (płytę wolałbym zostawić) by za płytę plus 2x xeon wyszło poniżej 10 k - oczywiście mniej = lepiej.

Komp głównie pod Houdiniego, symulacje itd, trochę Zbrush itp.

 

EDIT: heh... dziwności jakieś - jak pisałem posta jeden Xeon kosztował 3300 a drugi 2000 - teraz oba są za odrobine mniej niż 2000.. :) Magia Świąt :)

 

zdrówka,

M.

Edytowane przez mariusz_maciag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj.

Dasz radę zadzwonić jutro powiedzmy ok. 10 rano?

procesory to temat rzeka i łatwiej będzie mi cokolwiek podpowiedzieć podczas interaktywnej ( :D ) rozmowy aniżeli wymieniając maile.

podaję umer : 883109779 ( to numer osoby bardzo dobrze zorientowanej we wszystkich technicznych sprawach ( mojego Ojca ;) , uprzedzę go o sprawie.

pozdrawiam

mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dasz radę zadzwonić jutro powiedzmy ok. 10 rano?

procesory to temat rzeka i łatwiej będzie mi cokolwiek podpowiedzieć podczas interaktywnej ( :D ) rozmowy aniżeli wymieniając maile.

podaję umer : 883109779 ( to numer osoby bardzo dobrze zorientowanej we wszystkich technicznych sprawach ( mojego Ojca ;) , uprzedzę go o sprawie.

pozdrawiam

mateusz

 

Ok... ale to jutro :) w niedziele nie będę gitary zawracał :)

 

pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności