Skocz do zawartości

właściwa praca z opcją Dynamesh w Zbrushu


RickDeckard

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze że nadal nie mam pojęcia jak pracować z ta opcja. Jak wiadomo jest to super rozwiązanie w utrzymania równomiernego zagęszczenia siatki, ale w momencie gdy przeskakuje na kolejny poziom zagęszczenia siatki używając opcji divide musze ponownie aktywować Dynamesh w wyniku czego model przy wysokiej liczbie polyogonów potwornie traci detal i go nieco deformuje. Pomijam już fakt że wyskakuje widoczna siatka, przy teoretycznie dosyć duzej ilości polygonów.

 

Będe wdzięczny za jakies wskazówki, juz mi ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A widzisz Reanimator, a może to jest po prostu kwestia doświadczenia ? Twój workflow jest taki że nie pozwalasz sobie na to aby przy późniejszym etapie pracy rozciągnąć jakiś element z głównego bazowego obiektu. Co jednak wtedy kiedy przykładowo coś mi się przypomniało i mam chęć wyciągnąć coś przy dużym etapie zagęszczenia modelu ? Czy zostaje mi wtedy tylko dodać osobno element ? I zasadnicze pytanie czy Dynamesh zawsze działa w ten sposób że pozniej deformuje model. Myślałem że to jest opcja której można użyć w każdym momencie, a wniosek z tego taki że użyć go można tylko na poczatku pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamesh nie nadaje sie do niczego innego niz zrobienia podstawowego ksztaltu. Przy rzezbieniu twarzy, uzywam go momentu w ktorym uzywam symetrii, a potem robie retopo ---> project detail.

 

Detal przy na dynameshu zawsze wyglada kiepsko, o wiele lepszy efekt detali uzyskuje na twarzy, ktora ma 4mln polygonow(retopo + subdiv) niz przy 16mln poly na dynameshu. Dlaczego tak jest ? Nie mam pojecia, pewnie chodzi o siatke, ale to juz jakies spece na pewno Ci powiedza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Reanimator, a może to jest po prostu kwestia doświadczenia ? Twój workflow jest taki że nie pozwalasz sobie na to aby przy późniejszym etapie pracy rozciągnąć jakiś element z głównego bazowego obiektu. Co jednak wtedy kiedy przykładowo coś mi się przypomniało i mam chęć wyciągnąć coś przy dużym etapie zagęszczenia modelu ?

 

To masz pecha, zdobywasz doswiadczenie i nastepnym razem upewniasz sie, ze zanim wejdziesz w detal masz klepniete proporcje i ogolna forme;)

 

 

Jezeli w momencie dlubania detalu tak bardzo drastycznie chcesz cos rozciagnac, ze nie wystarczy zwykly subdiv (siatka juz powinna byc bardzo gesta przeciez) tylko dynamesh, to winien jest pipeline, a nie narzedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności