Skocz do zawartości

Teczka animacji Vd


Vdirectcor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zająłem się na poważnie animacją, chciałbym się z wami podzielić tym co do tej pory zrobiłem.

Swoje ćwiczenia animacji robię według tych z Animation Mentor.

Zrobiłem kilka ćwiczeń z kulkami (ciężar).

To animacja squash pilki.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ezwCzJkLcEg

To "wahadło" które odbija piłkę jest niedopracowane-wiem o tym. Skupiłem się tutaj tylko na piłce.

 

Następna animacja to ball&tail.

https://www.youtube.com/watch?v=w5s2MT3u_vo

Tutaj nie całkiem mi wyszło overlapping action, niestety dopiero po skończeniu tej animacji zobaczyłem Keith Lango.

Wiem ze ball rusza się dosyć głupio, ale tutaj skupiłem się tylko na ogonie.

 

I ostatnia animacja to Wiewiór. Z tą animacją trochę walczyłem,dlatego dla mnie jest znośna.

Ogon animowałem klatka po klatce.

[video=youtube;iT-WUywTDxU]https://www.youtube.com/watch?v=iT-WUywTDxU

 

Napiszcie co o tym sądzicie.

Nie ukrywam, że chciałbym abyście to Wy Ludzie z forum przejęli rolę "Mentora".

Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę na krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te ćwiczenia które zrobiłeś w animation mentorze mają za zadanie nauczyć określonych pryncypiów animacji. Są zaprojektowane tak aby były krótkie proste z fokusem na konkretnym pryncypium. Chodzi w nich o to aby perfekcyjnie zastosować dane pryncypium, nie przedstawiać jakąkolwiek historię czy udziwniać żeby było ciekawiej - te rzeczy robi się później. W swoich pracach zgubiłeś sens tychże ćwiczeń.

Pozdro

Gaspar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ćwiczenia które zrobiłeś w animation mentorze mają za zadanie nauczyć określonych pryncypiów animacji. Są zaprojektowane tak aby były krótkie proste z fokusem na konkretnym pryncypium. Chodzi w nich o to aby perfekcyjnie zastosować dane pryncypium, nie przedstawiać jakąkolwiek historię czy udziwniać żeby było ciekawiej - te rzeczy robi się później. W swoich pracach zgubiłeś sens tychże ćwiczeń.

Pozdro

Gaspar

Te ćwiczenia nie robiłem w Animation Mentor,tylko według reel`i wypuszczanych przez ludzi którzy pokazywali co robili w danej klasie.( To tak gwoli ścisłości :D)

Zgadzam się z tobą, że w tych ćwiczenia niepotrzebna jest historia.

 

Kolejne ćwiczenie, tym razem walk cycle.

https://www.youtube.com/watch?v=unnCCYLVh4c

 

https://www.youtube.com/watch?v=s3DVOeCTS_E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli swoją gramatykę ;) Chciałem napisać: Te ćwiczenia które zrobiłeś( przecinek albo kropka) W animation mentorze.... blablabla ;) O samych animacjach moge powiedzieć tyle, że nie spełniają założeń jakie miały w AMie. W techniczne szczegóły na prawdę nie chce mi się wchodzić bo zabiera to dużo czasu i zabrał bym pracę nauczycielom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samych animacjach moge powiedzieć tyle, że nie spełniają założeń jakie miały w AMie.

Dzięki, to "tyle" zadziałało jak impuls do dalszej pracy :D.

 

 

W techniczne szczegóły na prawdę nie chce mi się wchodzić bo zabiera to dużo czasu i zabrał bym pracę nauczycielom ;)

Trochę inaczej sobie to wyobrażałem,tzn. wrzucę pracę i Ooo na pewno ktoś mi napisze klatka po klatce co jest nie tak. Z drugie strony każdy ma życie i marnowanie czasu na "techniczne szczegóły" nie należy do najciekawszych zajęć po pracy.

Dzięki gaspar, że odpisałeś. Twój post bardzo mnie zmotywował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Jestem strasznie zarobiony, więc tym razem nie będzie analizowania szczegółowo animacji.

Krótkie rzeczy, które rzuciły mi się od razu w oko przy biegu:

- Bieg zdecydowanie za wolny. Nie ma wybić, nie ma dynamiki.

- Nogi za szybko lądują. Wybijamy je daleko przed siebie

- Pamiętamy o overlapie na stopach przed lądowaniem

- Miednica właściwie jest w tym samym miejscu. Jakby kijkiem przybita do ziemi

- Pochyl ciało. Bieg to kontrowanie nogami upadku do przodu.

- Dłuższe odstępy pomiędzy odbiciem, a lądowaniem. Czyli niech 2-3 klatki dłużej będzie w powietrzu.

- Głowa też za statycznie

 

Tradycyjnie odsyłam do Animator's Survival Kit:

5221077_orig.jpg

 

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo fajnie że zaczynasz przygodę z animacją tak jak Ja :)

Chciałbym Ci pomóc ale nie mam zbyt dużo doświadczenia - sam mam problemy przy animacji teraz :( Mogę jedynie powiedzieć że miednica coś mi nie leży nie ma tego wybicia w górę, troszeczkę za duża rotacja na boki(miednica) oraz rotacja stóp - one nie powinny być lekko obrócone do zewnątrz?

Trzymaj 2 filmiki może się przydadzą :P

 

Fajnie że mam rywala przez Ciebie czuje że zostaje w tyle hehe

Powodzenia i zapraszam do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tylko jeszcze dam ci linka do dobrych nauczycieli.

https://www.digitaltutors.com/promotion/autodesk-30days

 

Masz tam 30 dni triala, tyle, że musisz podać dane karty kredytowej/debetowej, ale wystarczy, że przed końcem tych 30 dni anulujesz subskrypcje i nie poniesiesz żadnych kosztów.

 

Tu masz spis tutoriali o animacji:

http://www.digitaltutors.com/11/training.php?tid=12&cid=5

 

Co prawda tutoriale są do Mayi, ale myślę, że bez problemu ogarniesz o co chodzi. Sam ćwiczę w Mayi bo jest więcej gotowych rigów itp. a projekty/shorty robię w Blenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skleiłem sobie swojego pierwszego reel`a i chciałbym zacząć pracę w gamedevie. Jednak nie wiem czy jestem gotów na stanowisko juniora i chcę żebyście mi doradzili czy wysyłać reela czy lepszym rozwiązaniem jest siedzieć i ćwiczyć? Co warto pokazac w reelu do gamedevu?

Reel: ̶h̶t̶t̶p̶s̶:̶/̶/̶v̶i̶m̶e̶o̶.̶c̶o̶m̶/̶1̶7̶1̶6̶0̶8̶5̶6̶3̶ ̶

Edytowane przez Vdirectcor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gamedev - prędzej reel z loopami typowymi dla gier.

 

w reelu pokazujesz najlepsze prace, najczęściej w kolejności od najlepszej do prawie najlepszej bo jak rekruter dostaje tysiąc animacji, oglądając każdą po kolei i w jakiejś początek jest średni to nie chce mu się oglądać dalej i wyłącza albo przewija omijając niechcący ciekawe/lepsze sekwencje.

 

u ciebie paradoksalnie ten pierwszy steward jest najsłabszy w całym reelu - akcja nie wpada w oko, zapowiada się obiecująco, a on jak mrówka po ścianie, bez efektownego pokonania przeszkody.

rekruter ogląda 1 raz, ważne jest pierwsze wrażenie, albo wpada w oko albo nie. nie analizuje reela w kółko klatka po klatce jak mentorzy. gdyby analizował to ten steward był by dobry, ma wykończoną animację, zasady zachowane, jedynie akcja nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze musisz trochę popracować.

W chodzie dużo elementarnych błędów (lądowanie na palcach, stopa zwalnia przed uderzeniem w grunt, brak wybić), a w biegu po ścianie to niewidzialny wiatrak popycha ciało, a nogi przylepiają się do ściany. Musisz poćwiczyć timing i spacing.

I naucz się animować z referencji. Tutaj chyba jej brakowało.

 

Jeżeli masz możliwość - to ćwicz całymi dniami. Ja swój pierwszy reel (który dał mi pracę) robiłem pół roku. Robiłem ćwiczenia, dopóki jak byłem pewien swoich możliwości (nie tak jak wcześniej, że ambicja przerosła umiejętności) zabrałem się za animacje, które lądowały w reelu. Niestety animacja to ciężki kawałek chleba. Trzeba włożyć dużo serca, czasu i pieniędzy. W takiej kolejności.

Przykładem będzie lukasz3467 (kilka postów wyżej). Zaczynał od niskiego poziomu. Teraz jego prace spokojnie można wysyłać na rekrutacje.

 

Ale na pocieszenie - jak na pierwsze animacje... ja widzę potencjał. Brakuje sporo teorii i praktyki, ale idziesz w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała rada odnośnie reela w animacji. Jak robisz reela to staraj się pokazywać prace w których widać ze umiesz, nie takie gdzie widać, że dopiero się uczysz. Wierz mi, że reeli ludzi którzy się uczą jest na pęczki ludzi którzy już umieją nie tak dużo. Po obejrzeniu twojego pierwszego shotu w którym widać, że się uczysz większość rekruterów nie będzie oglądała reszty, bo to dla nich strata czasu. Dlatego jak już wrzucasz jakiś walk czy run cycle to niech to nie będzie pierwszy który zrobiłeś ale 5 czy dziesiąty, bo walk cycle sam w sobie to jest co najwyżej ćwiczenie a nie pełnoprawny shot w którym pokazujesz skila.

 

Pozdrowienia

Gaspar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności