Skocz do zawartości

Hanswell czy Skylake?


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z racji ze w najbliższych latach będę sporo jezdzil to zakupuje laptopa.

 

Postanowiłem zaszaleć i tym razem kupuje maszynę gamingowa. Czemu? Bo "mobilne stacje robocze" to narazie nie są sprzety które by mnie powalaly na kolana, a ich ceny to nieraz kilkanaście tysięcy. A za taka kasę można złożyć potwora 2x Xeon.

 

Mam tylko problem z wyborem procesora. Czyli i7-4700hq albo i7-6700hq.

 

Jak patrzę na roznice miedzy tymi dwoma generacjami to oprócz zamiany ddr3 na ddr4 nie widzę niczego co by mnie zachecilo w zakupieniu Skylake'a... A naprawde nie sadze by ddr4 jakos specjalnie poprawilo mi jakość pracy..

 

Czy ktos jest w stanie mnie oświecić dlaczego Skylake ma być lepszy od Hanswella?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i76700k_do_10_szybszy_od_ukladu_core_i74790k

 

Owe kilka kilkanaście % względem najlepszego 4C/8T Haswell'a. W Multi-Core wyniki są poprawne. W Single-Core to trzeba dodać % trochę Skylake, bo tam brakuje 200Mhz. Co masz na myśli od kilku lat, różnica względem już i7-920, nawet i7-2600K jest wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są takie same rdzenie, mobilne czy nie, różnice są w czym innym, natomiast i7-6700hq jest wydajniejszy od i7-4700hq o te kilka, kilkanaście % tj. do 10%, czyli mniej więcej tak jak w przypadku stacj.

 

Ale co ważniejsze w przypadku mobilniaków to Skylake mają lepsze iGPU, o większych możliwościach, bo na mobilniaku dość często pracuje się na IntelHD. W przypadku mobilniaka lepszym wyborem jest zdecydowanie Skylake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie kupuje laptopa z takim procesorem, to zwykle siedzi tam dodatkowa karta.

Tu masz wykresy - rendering i prace czysto procesorowe w sumie działają lepiej na 4980

http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-4980HQ-Notebook-Processor.122665.0.html

http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-6700HQ-Notebook-Processor.149420.0.html

 

mozesz pokazać gdzie on będzie wydajniejszy, bo z tego co widze to i pojedynczy wątek i wszystkie razem są zauważalnie lepsze na serii 4. Oczywiscie to nie jest 6920hq i moze wtedy będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz pokazać gdzie on będzie wydajniejszy, bo z tego co widze to i pojedynczy wątek i wszystkie razem są zauważalnie lepsze na serii 4.

 

nie są, to tylko skutek wyższego zegara i7-4980hq względem i7-6700hq, nic poza tym, akurat te kilka kilkanaście % tj. do 10% to nadrobić można na 4th gen dodatkowymi MHz. Najwyżej taktowany model 4th gen. porównujesz do najniżej taktowanego 6th gen., zauważam jakbyś nie zauważył :) . Przy takim samym zegarku to 4th gen będzie mniej wydajny, zarówno w jednym i wielu wątkach. Wystarczy model i7-6820HK, a nie jest najwyższy z zapowiadanych 6th.gen.

 

jak sie kupuje laptopa z takim procesorem, to zwykle siedzi tam dodatkowa karta.

 

nie na aku, albo zje baterie moment, albo throttling. Zresztą Intel HD530 to już nie jest złe, a Intel IrisPro 580 to już dość dobre GPU.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze porownuje najszybszy z czyms gorszym, po prostu sam mam lapka z 4ta generacja i nie widze powodu by zaprzatac sobie glowe smieciami z kolejnych generacji, bo placilbym tylko za to, ze ktos mi da model bez kurzu na wiatrakach. To pewnie bedzie ten caly skok wydajnosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze powodu by zaprzatac sobie glowe smieciami z kolejnych generacji

 

to jest raczej słowne nadużycie z tymi "śmieciami kolejnych generacji". Jak ktoś kupuje w tej chwili laptopa to powinien raczej mierzyć w 6th gen, a nie 4th gen., jeżeli ceny są w miarę zbliżone. Natomiast jak ktoś ma 4th gen to rzeczywiście, wielkiego skoku nie ma co oczekiwać, bo taki jest od iluś tam lat progress u Intela, czyli małymi kroczkami. Wymiana 4th gen to zapewne będzie miała sens dopiero przy następnej generacji po 6th gen., bo wtedy będzie nie 10%, a 30% na CPU. W GPU wypada to i tak nieco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiecie, bo rownie dobrze mogli podniesc napiecie w jakims starym modelu i zmienic jego nazwe. Jak dwie generacje daly lacznie moze z 10% postepu, to kolejna dolozy do tego mniej niz 5. Osobiscie wolalbym kupic uzywke z 4ta gen, odkurzyc i wymienic dysk, bo one mialy czas sie sprawdzic i sa swietne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to już lepiej 3th generacji Ivy Bridge, proces ten sam tj. 22nm, co Haswell, ceny, nawet poniżej 2000 zł :) lub w okolicach, wydajność niemalże taka sama co Haswell. 2th gen SandyBridge już 32nm to nawet poniżej 1500 zł :). Na tanią używkę to akurat 4th gen. jest w sumie nie najlepszym wyborem, bo to nadal trzyma wysoką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności