× nie × nie:  0
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 77

Wątek: Teczka 2D- JonJoan (StephanBored)

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Elips często się używa. Zwłaszcza w organice. Robią to nawet najlepsi. Jak np. Ila Kuvshnikova. ;). Ja będę ćwiczył dalej. Dzięki.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Z tego co wiem zaawansowany kurs w dominie zaklada, ze masz juz wszystkie chwyty zwiazane z geometria wykreslna obcykane. Stad maja wymog, ze musisz ukonczyc ich badz inny kurs nastawiony wlasnie na rysunek czysto architektoniczny i geometrie.

Elipsy mozna stosowac tez w organice ale trzeba wiedziec po co i na jakim etapie rysunku. Wszystko zalezy do czego dazysz - jesli bedziesz probowal bez jakiejs konkretnej stylizacji zajechac wszystko elipsami w ilustracji - praca bedzie miala taki plastikowy feeling.

Biorac pod uwage, ze rysujesz glownie organike a fundusze masz ograniczone to na ten moment domin moze nie byc najlepszym wyborem, bo to typowy hard-surfaceowy kurs, bardzo zblizony do tego co znajdziesz w ksiazkach Scotta Robertsona. Czyli - mozna, przydaje sie ale niekoniecznie to powinno byc twoim priorytetem w tym momencie. Chyba, ze ci zalezy by na tym aspekcie sie teraz skupic.

Imo w pierwszej kolejnosci przydalby sie tobie kurs szeroko rozumianego malarstwa. Twoje prace duzo by zyskaly gdybys lepiej operowal swiatlem, kolorem, umial organizowac plany pod wzgledem nasycen, temperatury i faktury. W drugiej kolejnosci przydalby sie rysunek z natury - zwlaszcza postaci. Dopiero na koniec wykreslanie. Przede wszystkim dlatego, ze latwiej jest zaczac nauke od klasycznego rysowania a pozniej przestawic sie na bardziej techniczne niz na odwrot.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Biorac pod uwage, ze rysujesz glownie organike a fundusze masz ograniczone to na ten moment domin moze nie byc najlepszym wyborem, bo to typowy hard-surfaceowy kurs, bardzo zblizony do tego co znajdziesz w ksiazkach Scotta Robertsona. Czyli - mozna, przydaje sie ale niekoniecznie to powinno byc twoim priorytetem w tym momencie. Chyba, ze ci zalezy by na tym aspekcie sie teraz skupic.
    Moje prace są podporządkowane portfolio i komiksowi. W jednym i drugim przypadku będzie się liczyła przede wszystkim jakość. Dalej robię wypasiony prolog i spróbuję podejść z rozpowszechnianiem drugi raz- jak go skończę. Budynków w moim komiksie będzie w późniejszej fazie trochę- więc ćwiczenia twardych powierzchni jak najbardziej się przydadzą. Fajnie by było mieć też przynajmniej jedną pracę z budynkiem w portfolio. Tak by przyszły pracodawca wiedział że sobie z tym radzę. Inna sprawa- słyszałem że jest nie tylko nacisk na hard surface- ale także na rysowanie- malowanie martwej natury. Jutro będę w Dominie, więc dokładnie dowiem się co będzie. Wezmę też swoje prace analogowe tak żeby coacherzy wiedzieli na jakim etapie naprawdę stoję. Kolejna kwestia to to że w rysowaniu martwej natury jestem cholernie do tyłu.
    Tak czy siak, kurs się na pewno przyda. Fundusze nie są tak mocno ograniczone. Mam pracę zleceniowo- sezonową. I cały problem tkwi w tym że sezon rusza u mnie już od początku marca. Uczęszczanie do Domina aż do zimy 2016 stanie się wówczas bardzo utrudnione. Więc...
    Po prostu trzeba wykorzystać okazję że mam jeszcze czas na tak intensywny tryb nauki.

Co do nauki światła i koloru- To w najbliższych miesiącach jak najbardziej mam zamiar się temu poświęcić. Możliwe że zacznę to robić zaraz po skończeniu kursu w Dominie. Jeżeli uważasz że pracę na tym dużo by zyskały- to warto zacząć działać szybciej. co prawda po dominie miałem w planach wziąć się juz tak na poważnie za anatomię- ale zawsze można połączyć dwa kursy by uniknąć trochę tej monotonii.

Ok. Tym czasem dalej szlifuję formę:

Tematem ćwiczeń były kulinaria. Po lewej stronie: banan, gruszka, marchew, śliwka- czyli takie kulinaria wegeteriańskie- lewicowe :)
    Po prawej- prawicowe: schab, golonka, udziec, biała kiełbasa- czyli tradycyjne polskie jedzenie :) (kurcze, zapomniałem o kaszance)

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Ok. Sprawa Domina jest już prawie przesądzona. Pójdę jednak na kurs z podstaw. Zdecydowałem po tym jak zobaczyłem prace jakie się na podstawach robi. I dowiedziałem co podstawy będzie obejmować. Po za geometrycznymi bryłami (które będą na pierwszych zajęciach) będzie też rysowanie martwej (na początku roślin), a także rysowanie ludzkiej postaci (z uwzględnieniem ludzkiej anatomii). Oboje mieliśmy wątpliwości czy mam robić podstawy czy też od razu uderzyć na zaawansowany ale ostatecznie zdecydowało to że sam kurs jest bardzo elastyczny. W każdej chwili lekcje można zmienić i np. trzeciego dnia przejść z sali gdzie odbywa się kurs z podstaw do sali gdzie są bardziej zaawansowane rzeczy.
    Jak już się zacznie to postaram się wrzucić jakieś ćwiczenia z kursu na forum..

A tym czasem wskoczyłem na wyższy lewel i postanowiłem dodać materiały do niektórych moich kulinariów:

Mam nadzieję że wygląda teraz dużo apetyczniej. :).

Member
    Awatar Sayja
    Podziękowania

Domyślnie

myślę, że warto malować takie ćwiczenia z jakimś kawałkiem tła, pokazać warunki oświetlenia, a najlepiej zebrać wszystkie do kupy i ułożyć stosik. Złudzenie światłocienia w ilustracji buduje sie m.in. konsekwentnym pokazaniem go na wszystkich obiektach w scenie.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Racja. Mogłem dodać jakieś tło. Nawet szare. żeby pokazać jego wpływ na oświetlenie.
    Następnym razem coś takiego zrobię. Uzupełnię jakimiś prostymi przedmiotami typu metalowy kubek, drewniany kubek, itd. Żeby bardziej urozmaicić. Potem można już zacząć robić martwe na żywo.

Member
    Awatar motyl
    Podziękowania

Domyślnie

ej właśnie, martwe rób z biurka, jabłuszko za 50gr potem sobie jeszcze do tego zjesz :P stockowe strasznie kłamią z kolorami i nie ma w ogóle interakcji z podłożem, a aparat często wyrzuca jakieś spektrum barw albo w cieniu albo w refleksach

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

ej właśnie, martwe rób z biurka, jabłuszko za 50gr potem sobie jeszcze do tego zjesz :P stockowe strasznie kłamią z kolorami i nie ma w ogóle interakcji z podłożem, a aparat często wyrzuca jakieś spektrum barw albo w cieniu albo w refleksach
    Tak uczynię jak już skończę kurs domina bp rzeczywiście te z reklam są przerażająco wręcz nienaturalne. Pomału będę się brał za martwą.
    A tymczasem:

Wesołych Walentynek! :P
    Trochę za wcześnie ale dzięki temu jest jeszcze czas żeby coś poprawić.
    Ale chyba dobrze jest. W każdym bądź razie wreszcie praca finalna nie różni się w sposób zasadniczy od zrobionego wcześniej konceptu. Z wyjątkiem szczegółów, rzecz jasna.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Miałem zamieścić jakieś prace w trakcie trwania kursu rysunku w dominie ale niestety tak ostro zasuwaliśmy że miałem właściwie czas tylko na Domin i odrabianie prac domowych Domina. No i żeby zjeść jakieś tam śniadanio - obiad.
    Prace z domina nie przepadły. Teraz kiedy jestem już po kursie zamieszczam część z nich. Może niektórym świerzakom przyda się do ćwiczeń.

Dzień1
    Zaczęliśmy od najprostszych obiektów w perspektywie. Czyli plainów. Badaliśmy jak zachowują się w tejże perspektywie. W zależności głównie od tego jak daleko są od linii horyzontu:

Ten ostatni to kołowrotek. Nikt go nie lubi. Nie wiem dokładnie po co go robiliśmy, ale chodziło pewnie o ćwiczenie rysowania elips w perspektywie.

Drugiego dnia uczycielka uczyła nas jak rysować drzewa. Drzewko bonsai to była moja praca domowa. Te drugie zrobiłem w Dominie. Format 50x 70cm.

Trzeci dzień był chyba najtrudniejszy.
    Ćwiczyliśmy rysowanie cienia rzucanego. Ktoś powie pewnie że to przecież nic trudnego. Wystarczy go ot tak na czuja narysować.
    Ale nie w Dominie takie numery. Tutaj cień musiał być geometrycznie, idealnie odmierzony. Jego długość i kształt- definiowany przez kąt padania światła i między innymi powierzchnię na jaką pada:

Na razie pierwsze trzy dni. Pozostałe wrzucę później.

A dalej- ćwiczenia z poza dominu:

Umieszczenie obiektów które zawierają krzywe- w perspektywie.
    Połączone razem z obiektami prostymi. Trudne dość ćwiczenie. Trzeba się nieźle nagimnastykować żeby taką krzywą ładnie w perspektywie umieścić...

No ale po tych nieprzyjemnych dość ćwiczeniach, był czas na bardzo przyjemne:

Kilka konceptów pojazdów kosmicznych. To są koncepty bardzo wstępne więc perspektywa nie musi być tutaj idealna. Na to przyjdzie czas później. Kiedy wybiorę dwa z powyższych statków i zrobię je już tak bardziej profesjonalnie w pchotoshopie. Z taką już bardzo dobrze odmierzoną perspektywą.
    Może ktoś mi pomoże? Bo nie wiem na który statek mam się zdecydować :).

Na końcu, dość przyjemne ćwiczenie z rysowania roślin "z natury". Część na działce część w domu- robiona. Taki wstępniak przed rozpoczęciem robienia martwej- kolorowej na tablecie.

No i jeszcze praca skończona. Do portfolio:

Co o niej sądzicie? Nadaje się? Zależy mi w tym punkcie na dobrej radzie bo zgodnie z planem będzie to ostatnia praca wchodząca w skład obecnego portfolio.
    Potem oczywiście stworzy się tych prac jeszcze więcej i jeszcze lepiej, ale zawsze musi być ten wstępny, pierwszy kształt. Prawda?
    Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 06-03-16 o 20:15

Member

Podziękowania

Domyślnie

W moim mniemaniu wygląda płasko, a kompozycja nie zachwyca, również powinieneś popracować nad chmurami bo wyglądają za bardzo rozmyte.
    Na tą chwilę popracuj jeszcze trochę, a potem wrzuć na folio :)

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów