× nie × nie:  0
Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 77

Wątek: Teczka 2D- JonJoan (StephanBored)

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Boyzone:

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Czas przyznać się do kolejnych porażek.

Już myślałem że pewne wydawnictwo nawiąże ze mną współpracę. Czemu tak myślałem? Ano dlatego że kazali mi zrobić próbne prace:

Prace wrzucam ku przestrodze. Co by nie robić bynajmniej w taki sposób.
    To miała być jakaś książeczka dla dzieci. Ktoś inny ją tera ilustruje. A dla mnie chleb ze smalcem i kartofle.

Że by ktoś znowu nie powiedział że się nie staram. Kilka wybranych speedów z moich ostatnich ćwiczeń- powyżej. Studium mistrzunia, którego imienia nie pamiętam. Robinson czy jakoś tak.

A tu już w ogóle giga wypas. Postanowiłem pójść śladami Okonia czy ostatnio Michała Michery i zacząć robić w 2,5D. Rezultat?

Gdybym wiedział że na pewno dobrze to bym tu nie zamieścił.

pierwsza była renderowana w keyshoterze druga z kozłem w vray- blender. Tak że można se porównać. Ja mogę powiedzieć tylko tyle że vray daje trochę wiecej możliwości. Plusem też jest że wszystko się robi w jednym sofcie i nietrzeba skakać. Wolno się jednak w nim robi jak cholera i jest nie wygogny w porównaniu z keyshotem. No ale jeszcze trochę się pobawię i powiem co bardziej warto używać.

Cheer's!

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Nie ma co się załamywać ;) Musisz więcej uwagi poświęcić na naukę rzeczy ważnych takich jak walor, kompozycja i design.
    Zacznij od prostych kompozycji graficznych (3,4 tony) bez renderowania bryły. Potem dodaj jakieś proste światło( bez bajeranckich "rim lightow", a jak już będzie grała kompozycja na takim podstawowym poziomie, dodaj kolor.
    Zawsze myśl o historii jaką chcesz opowiedzieć przez swoje ilustracje ;)

Masz tu mały overpaint tak na szybko

P.S
    chleb ze smalcem to nutella mojego dzieciństwa ;)

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Chyba wiem o co mniej więcej Ci chodzi. Swego czasu robiłem takie oto ćwiczenia tonalne:

Używałem wtedy pięciu tonów bodajże. Ich poziom zależał od atmosfery (historii) jaka panowała w scenie. Trochę o tym wszystkim zapomniałem i powiem szczerze że robiąc ostatnie dwie prace, totalnie olałem to.

Dużo u Ciebie w pracach jest analizy kompozycji (Wykreślenia, spirale, linie). Skąd czerpiesz wiedzę na ten temat? Są jakieś tutoriale godne polecenia odnoszące się do tego chyba najważniejszego elementu obrazu?

Dzięki z góry.

PS.

No... teraz jak dostałeś robotę to chyba jadasz już lepiej?

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Na początek obejrzyj sobie ten wykład.

A tak poza tym to wszystkie DVD od Myrona barnstone'a(nie wiem czy są jeszcze w sprzedaży, ale można sporo fragmentow na YT znaleźć)
    poza tym książki od loomisa o ilustracji, oraz "Dynamic symetry" Jay'a Hambidge'a.
    Generalnie wszystko co znajdziesz o klasycznym podejściu do kompozycji.
    A renderowanie to najlepsze są tutki od Robertsona oraz "basic rendering" z cntr+paint

P.S Jadam raczej bez zmian(w poprzedniej pracy zarabiałem więcej)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jesli nie mozesz jezdzic na stacjonarne kursy, dobry do nauki fundamentals bedzie schoolism. Za niecale 60zl miesiecznie masz dostep do wszystkich wykladow i korekt. Na poczatek proponuje "painting with color and light", "essentials of realism" i ew. "realistic portraits". Dlatego, ze sa to kursy obejmujace glownie studium z natury. Nastepnie "fundamentals of lighting" i "pictorial composition". To jest takie must have moim zdaniem. Dobre pozniej beda "lighting for story and concept art", "designing with color and light" i "enviroment design". Porponuje w to zainwestowac, bo oni przekazuja dobra wiedze w przystepny sposob + masz dokladny harmonogram pracy i nic nie musisz sam wymyslac.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Co do schoolism to do jutra jest jeszcze promocja na 10$ na miesiąc przez 6 msc więc wyjdzie jeszcze taniej, jakieś 40 zł ;p sam się właśnie zdecydowałem
    Za wszystkie błędy anatomiczne serdecznie żałuje...

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Purin, Kazikowy- Dzięki.

Kuszący jest ten schoolism. Czy może raczej kusząca cena. Bo strony jeszcze nie obczaiłem. ;). Nie wiem czy sie załapię na zniżkę bo musiałbym już dzisiaj się zapisać. A mam tyle w planach. Na razie przez dwa miesiące będę przerabiał taki już bardziej szczegółowy kurs z anatomii w między czasie dalsze prace w technice 2,5D. A potem... chciałbym do komiksu wrócić. Choć na chwilę. Przypomniałem sobie o nim kiedy zobaczyłem ostatnie świetne dzieło Davida Revoya:

Przypomniał mi się jego tekst na temat mojego komiksu. Powiedział żebym się na nim skupił, publikował, miał radochę a poziom i sukces nadejdzie po pewnym czasie.
    No właśnie. Sukces to ciekawa sprawa. Niektórzy uważają że zastał osiągnięty jak dostaną robote w branży. W firmie w której będą działać po zaniżonej cenie. nierzadko niższej niż tak zwana średnia krajowa. Niektórzy się ucieszą choć zarobią mniej niż w poprzedniej robocie. Nie mówie że to źle. Wszak ja sam wolałbym pracować za mniej ale nad czymś czego nie nienawidzę (i się czegoś przy okazji nauczę).
    Co do Revoya? Hm. Tutaj rezultaty mówią same za siebie. Własny komiks na którym zarabia niezły kesz. Spełniające się marzenie o komiksowej animacji, cała masa fanów, których wciąż przybywa, no i facet robi dokładnie to co najbardziej lubi. Dla mnie dużo większy sukces niż praca w wielkiej korpo w wielkim mieście. A i pierwsza jego animacja ma świetny klimat (no i przede wszystkim fabułę). Udowadnia że małe potrafi być dużo lepsze niż te duże. Bo ma to coś. Duszę, klimat, włożone serce.

Ok. Wczoraj odkopałem stary model nad którym tak trochę bardziej się postarałem. A że ostatnio rozkochałem się nieco w keyschocie postanowiłem dokończyc go i zrobić próbny render. W finalnym- karbajn ten posłuży jak dodatkowy asset do następnej ilustracji.

Zauważyłem że mam więcej takich niedokończonych dzieł 3D, które można wykorzystać do ilustracji. I tera jest na to właściwy moment.

PS.

Podobnie jak Graft, też bede wrzucał projekty 3D i 2D do jednej teczki
    Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 20-06-17 o 11:22

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Kolejne posty to będzie taki mały work in progress. Jak ktoś po drodze coś doradzi to się ucieszę.

Praca bedzie zainspirowana ilustracją Bruneta: Titan3
    [/URL]
    Do modelu dorobiłem junię:

Junię w keyshocie wyrenderowałem (będzie oczywiście podmalowywana, korygowana) , po to by ustawić już całą scenę w CSP. Domalowałem robota w tle (wcześniej miałem go modelować- ale na razie domaluję). Tam ustawiłem walor i kiedy stwierdziłem że walor trybi zrobiłem też wstępny kolor:

Jutro przejdę już do szczegółów. Chyba że ktoś zgłosi jakieś zastrzeżenia.

Dobranoc.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Noto już prawie finał mego długaśnego wipu. Bo nie wiem co tam jeszcze można dorobić.

Uprawnienia umieszczania postów