× nie × nie:  0
Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 77

Wątek: Teczka 2D- JonJoan (StephanBored)

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Mam dwie koncepcje mojego najnowszego dzieła. Preferuję tą wyżej. Ale może Wy stwierdzicie inaczej? No i na dodatek coś jeszcze poradzicie? Hę?

Tu poprzednie dzieło skończone. Totalna klapa na portalach wszelakich, ludzie nie lajkują. W czym popełniłem błąd?

Tu dzieło bruneta na którym się wzorowałem, dla porównania:

Jego dzieło dostało 8000 lików na DA moje zaledwie 18. To jak niebo a ziemia. Aż tak bardzo moja praca odstaje? Co skrewiłem?

Member
    Awatar SlawomirWolicki
    Podziękowania

Domyślnie

Siemka, kierunek ogólnie dobry ale brakuje tej kropki nad i więc kwestia czy się zniechęcisz czy się rozwijać będziesz dalej. Powiedziałbym diabeł tkwi w szczegółach które rzutują na cały poziom, może i mówię to przez swój pryzmat ale mam wrażenie, że wiele rzeczy robisz spoko, ale to co robisz słabiej nie pozwalają ci wyjść ponad przeciętność bo teraz konkurencja spoooora, nie żeby ja robił wszystko wybitnie, ale mniej więcej widzę co gdzie brakuje. Jaskinia ogólnie brakuje wykończenia i chyba walor nie wszędzie siedzi, kompozycja też nie pozwala by oko po pracy płynie chodziło. W drugiej wersji kolory przepalone moocno- sprawdź ustawienia monitora. Co do ostatniego czemu twoja pracka ma mniej laików? Zacznijmy że jeszcze nie masz nie masz bazy fanów ; ) po drugie pracka jest spoko ale to za mało bo pracka niżej jest znacznie lepsza pod względem pomysłu i wykonania. Pierwsze co się rzuca w oczy to twarz pani - u ciebie nudna prawie brzydka, alej robot w tle wygląda płasko, design ma ok ale to ok to za mało żeby się wybić, no i trzecia rzecz dużo ciekawsze operowanie światłem, kolorem i bryłą w prace niżej - jeżeli tego nie widzisz to albo masz mało wytrenowane oko ale raczej obstawiam, że brakło świeżego spojrzenia i musisz nabrać dystansu. Także potencjał jest tylko dalej trzeba konkurować z ludźmi którzy idą np. na zmywak - potem walczą o zlecenia i dobre kursy, a w nocy ćwiczą i ćwiczą i robią to z głową i planem ; ) z kompozycji mooocno polecam Framed Ink. Pzdr.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Co skrewiłem?
    kompozycje - kadru, koloru, swiatla. Musisz usiasc na jakis czas przy podstawach. Pozniej jeszcze narracja, by wszystko odczytalo sie prawidlowo.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Przede wszystkim polecałbym nie sugerować się ilością lajków jako wyznacznikiem jakości pracy. To raczej skomplikowana materia i są mega wymiatacze którzy mają śladowe ilości lajków i relatywnie słabe osoby które mają rzesze fanów. Nie mi oceniać która droga jest lepsza ale dla przyszłego pracodawcy(w branży powiedzmy filmowo-growej) nie ma to żadnego znaczenia. Może przy jakiś ilustratorach do MTG itd bardziej ale zapewniam, że nie jest kluczowe. Staraj się rozwijać dla siebie ale fani przyjdą z czasem. A jak tak bardzo ci zależy to trzep któryś z tematów: 1.studia gołych panien 2. fanarty 3. cokolwiek z uniwersum StarWars :D Zapewniam, że po 10 pracach z wyżej wymienionych tematów liczba lajków skoczy ci kilkukrotnie. Pozdro i nie zrażaj się tymi lajkami - serio!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Tyle o ile twoje odreczne prace sie bronily uproszczeniem tak przy uzyciu 3d braki wylaza jeszcze mocniej. Moze dlatego, ze zupelnie sie nie znam na modelowaniu 3d wydaje mi sie, ze wlasnie model 3d broni wyszedl ci najlepiej i rokuje - ale tu musieliby sie fachowcy wypowiedziec.

Ale jesli jest tak jak mowie, to moze warto isc w ta strone - natrzaskac roznych hard-surfacowych rzeczy typu bronie, pojazdy, obiekty, douczyc sie technikaliow i szukac poczatkowo pracy jako grafik 3d badz tak jak Graft jako 2d/3d artist? Umiejetnosc modelowania 3d (nie tylko uzywania 3d do 2d) czesto ratuje tylek na rynku pracy, gdy skill w 2d jeszcze nie ten.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki panowie za rady.

z kompozycji mooocno polecam Framed Ink. Pzdr.
    kompozycje - kadru, koloru, swiatla. Musisz usiasc na jakis czas przy podstawach. Pozniej jeszcze narracja, by wszystko odczytalo sie prawidlowo.
    David Revoy Poleca tą książkę. Będę musiał ją op...dolić jak skończe dwa kursy, które teraz mielę. Z anatomii i z Environu (w sumie też z kompozycji.
    Poniżej kilka żwiczeń na walor i kompozycje z tego kursu. Kolejne "thumby". Sceny oczywiście z komiksów, które na razie porzuciłem w nadziei że będzie level up i będę je mógł robić dalej. Tym razem sceny nie fantasy ale bardziej takie.. cyberpunkowe? z dużą ilością fotobashy. Mam nadzieję że kompozycyjnie jakoś trybi? Jeżeli nie to będę ćwiczył dalej. Na razie w B&W.

Zapewniam, że po 10 pracach z wyżej wymienionych tematów liczba lajków skoczy ci kilkukrotnie. Pozdro i nie zrażaj się tymi lajkami - serio!
    Nie do końca się zgadzam. Są ludzie którzy mają popularność w sieci, a nie uświadczysz w ich pracach ni gwiezdnych wojen czy gołych panien i podobnych, popularnych spraw. Że też znowu napomknę Davida Revoya. Golizny u niego niet. A i jego postać jest od podstaw stworzona (zero fanartu). I chłop zarabia na crowdfoundingu! A do tego fanów trza (lajków). Nie jest to więc takie do końca bez znaczenia.
    No i nasz Durek. Też gołych panien nie ma (Bo na razie nie umie, :P). Prace są oryginalne i zdobywają lajkami takie portale jak: DA, AS czy DC. Czyli jednak skill ma największe znaczenie. Temat nie musi być popularny, ważne by był ciekawy. Gdybym miał jego popularność, zaś ruszyłbym z komiksem na patreon i kto wie może kilku mecenasów by się już znalazło. Może też się wezmę za specjalizację i tylko environy będę studiował? No niestety do komiksu potrzeba więcej rzeczy.

Anatomię trza też:

Tyle o ile twoje odreczne prace sie bronily uproszczeniem tak przy uzyciu 3d braki wylaza jeszcze mocniej.
    Chyba miałeś rację twierdząc że zabierając się za 2,5D, 2D trzeba mieć ogarnięte. Trochę za wcześnie się za to zabrałem i trochę koślawo wyglądają ostatnie prace, zrobione tą techniką. No ale spróbować chyba warto było. Później może będzie po prostu łatwiej. Co do modelowania- to ja uwielbiam to robić i na pewno będę z tym jeszcze działał. Tym bardziej że w blenderze ostatnio pojawiło się od pyty ciekawych narzędzi do hardsurface. Niedługo wrzucę jakieś nowe, lepsze modele i mam nadzieję że dacie znać kiedy będą na tyle dobre że można do jakiejś firmy zastartować.

Na razie jednak dalej anatomia:

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez JonJoan Zobacz posta
    No i nasz Durek. Też gołych panien nie ma (Bo na razie nie umie, :P). Prace są oryginalne i zdobywają lajkami takie portale jak: DA, AS czy DC. Czyli jednak skill ma największe znaczenie. Temat nie musi być popularny, ważne by był ciekawy. Gdybym miał jego popularność, zaś ruszyłbym z komiksem na patreon i kto wie może kilku mecenasów by się już znalazło. Może też się wezmę za specjalizację i tylko environy będę studiował? No niestety do komiksu potrzeba więcej rzeczy.
    Jak chcesz miec popularnosc to trzaskaj yuri, yaoi i nsfw jak Sakimi-chan :P A na serio to Durek robi to, czego ty nie chcesz (nie mowie, ze to zle) - idzie w mainstream. Ja jego prace bardzo lubie, bo ja kocham takie rzeczy ale to po prostu komercha w najczystszej postaci (nie mowie, ze to zle). Te prace nie sa ani oryginalne ani odkrywcze ani nawet mistrzowskie technicznie. Ot, typowe landscapy/enviro fantasy jakich pelno we wszelakich karciankach - po prostu dobra, przyzwoita, rzetelna rzemieslnicza robota. Tylko tyle i az tyle. Ludzie to kochaja na takiej samej zasadzie jak kochaja jelenie na rykowisku. Temat ma znaczenie ale najwazniejsze jest wykonanie. Dlatego teraz wszyscy niosa kaganek oswiaty, ze concept art to nie ilustracja vel ladne obrazki. Bo ludzie nie chca ogladac designu, linearnych czy szybko sfotobaszowanych konceptow produkcyjnych. Oni chca ogladac wymuskane arty i myslec, ze to concept art i ze tak sie robi na codzien w studio :P Wiec wniosek jest prosty - rob ladne obrazki a bedom lajki. :P

Co do modelowania- to ja uwielbiam to robić i na pewno będę z tym jeszcze działał. Tym bardziej że w blenderze ostatnio pojawiło się od pyty ciekawych narzędzi do hardsurface. Niedługo wrzucę jakieś nowe, lepsze modele i mam nadzieję że dacie znać kiedy będą na tyle dobre że można do jakiejś firmy zastartować.
    Jak lubisz modelowac to ty sie chlopie nawet nie zastanawiaj. O wiele latwiej jest znalezc robote w 3d, stanowisk jest wiecej, prog wejscia jest nizszy (zwlaszcza w hard surface - wiecej technikaliow, wiecej "prostej" roboty), nie musisz jak w 2d umiec od razu wszystkiego a jak nie masz przy tym wielkich ambicji artystycznych (w sensie cisnienia, by koniecznie robic "wlasne" rzeczy") tym lepiej, bo bedzie ci latwiej uczyc sie pod mainstream. A po godzinach mozesz szlifowac 2d, realizowac wlasne projekty i mozolnie budowac swoja karierie na patreonie :P

Member
    Awatar Sayja
    Podziękowania

Domyślnie

Jak chcesz rysować komiks to rysuj komiks, bo i tak napotkasz problemy, których nie przećwiczysz wcześniej. Nagle okazuje się, że rysowanie anatomii różni się od rysowania ludzi (iykwim)

Jeśli martwisz się o jakość, to może zwyczajnie nie zaczynaj od swojego ulubionego pomysłu. Ale warto zwyczajnie się za to wziąć, bo bardzo dużo się człowiek uczy w trakcie. Szczególnie podstaw i pokory :)

Lajkami bym się nie martwił, chyba że chcesz być gwiazdą rocka.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Prawdopodobnie pociągnę na razie i modelowanie i 2D- (czyli komiks znaczy się). Czasu mam ostatnio dość sporo tak że jak nie bede marnował go na oglądanie kolejnych odcinków Esmeraldy to pociągnę.

ćwiczenia z ekspresji:

ostatnie dzieło. do skrytykowania zanim wrzucę na portale społecznościowe w niedzielę.

Jestem zadowolony z niego. Bynajmniej nie jeżeli chodzi o jakość lecz o szybkość. Dzięki nowej metodzie kolorowania (najpierw walor a potem podkolorywanie B&W mapami gradientowymi) tworzenie grafiki przyspieszyło przynajmniej trzykrotnie. Jak się człowiek uprze to zrobi grafikę nawet w pół dnia. Oczywiście jeżeli nie zostaną użyte żadne modele 3d.
    Wcześniej to tak 3 dni to zajmowało i teraz nawet micha mi się deczko zajarzyła, bo bedzie można robić jedno gotowe dzieło tygodniowo.

bo bardzo dużo się człowiek uczy w trakcie. Szczególnie podstaw i pokory :)
    Z tym mam chyba największy problem. Czyli zero dystansu do moich prac. Każda kolejna musi być tą najlepszą i jakoś nie potrafię zluzować posladów. Może ktoś z Was zna jakieś ciekawe tutoriale na ten temat?
    Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 26-07-17 o 21:53

Member
    Awatar Sayja
    Podziękowania

Domyślnie

Każda kolejna musi być tą najlepszą i jakoś nie potrafię zluzować posladów.
    Ale to chyba dobrze pracować z ciągłą nadzieją, że może tym razem zawojuję świat :)

Dla mnie to wygląda tak, że przy komiksie nie ma aż tyle miejsca na sztukę, bo po prostu trzeba narysować tak wiele. Ale nie jest to ważne, bo nie liczy się efekt wizualny, tylko komunikacja i płynność, a to osiąga się przez to co proste.
    Dlatego polecam spróbować, bo raz że przestaniesz przywiązywać się do jednego obrazka, a dwa że można właśnie dużo podstawowej nauki z tego wyciągnąć.

Uprawnienia umieszczania postów