Cytat Zamieszczone przez JonJoan Zobacz posta

Ja się nie dziwię że wielkie dzieła takie jak "Harry Potter" czy te bardziej komercyjne jak "Zmierzch" powstają w bogatych krajach jak USA czy UK. Bo to wbrew pozorem nie- mega rozwinięty rynek jest czynnikiem decydującym (choć ważnym), lecz po prostu warunki w jakich artysta tworzy swoją historię. W krajach gdzie pracuje się dwa razy wolniej za dwa razy więcej, szanse na narodziny wielkiej historii są dużo większe. W UK zasiłki były na tyle wysokie że taka Rowlingowa mogła przez jakiś czas żyć skromnie, nie pracować a cały ten czas poswięcić na pisanie pierwszego kobylastego tomu "HP".
Z tego co gdzieś czytałem. To w czasie kiedy J.K Rowling pisała H.P. to samotnie wychowywała dziecko, jednocześnie studiując. Dorabiała też jako sekretarka. ;)
S. King również pisał po nocach historie do magazynów za gówniane pieniądze, bo w dzień pracował w fabryce, a później jako nauczyciel ;)

Nie wiń tego, czego zmienić nie możesz. Zajmij się lepiej tym na co masz wpływ ;) Okoliczności nigdy nie będą idealne.
Uwierz mi bo wiem to z własnego doświadczenia.