× nie × nie:  0
Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Wątek: Teczka 2D- JonJoan (StephanBored)

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Czas na kolejny desant.

Ostatnio byłem skupiony na tworzeniu postaci. Ale nie zabrakło też portretu i enviro.

Tu wyżej moja pierwsza postać po skończonym kursie z konstrukcji postaci i cwiczeń draperii.

Tu druga, w rynsztunku.

A tu trzecia. Goła (żeby mięśnie było widać) + enviro.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Dalej jadę z ćwiczeniami:

Speedniki na ogarnięcie głównie koloru

Jak koślawe to mówcie. Nie obrażę się jak mnie zrugacie.

Z cudzej twórczości i z filmów:

Na zakończenie prace własne- wymęczone. Doprowadzone do końca.

Na jakim etapie jestem? Przede wszystkim wciąż niezarobkowym. Wciąż hobby- znaczy się.

Member
    Awatar wajktor
    Podziękowania

Domyślnie

Najbardziej to mi się podoba ta pani w czerwono fioletowych ciuszkach. Coś w niej jest. Ale chyba brakuje czegoś w tle (np. tekstury).

Myślę, że musisz przejść granicę między pracami które są fajne, do prac na które reaguje się "wow!". Ponieważ sam nie wiem jak ją przekroczyć to nie będę podpowiadał ;)

Na pewno warto mieć wymaksowaną anatomię. Polecam, jeśli nie kojarzysz, lub ktoś z czytających nie kojarzy serwis sketchfab.com.
    Można tam przestudiować np. głowę starszej pani od a do z. Tu ktoś zrobił ciekawą kolekcję skanów https://sketchfab.com/demoon/collections/ref_human
    W ostatniej pracy, kiedy na nią patrzę myślę "prawie, ale nie do końca". Może nie ma jednego focal pointu? Mózg lubi prostotę i czytelność.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Na pewno warto mieć wymaksowaną anatomię. Polecam, jeśli nie kojarzysz, lub ktoś z czytających nie kojarzy serwis sketchfab.com.
    Zgadza się. Ja natomiast zauważyłem że najczęściej ilustratorzy wspominają że najważniejsza jest kompozycja. I chyba jest to też najtrudniejszy dział do zgłębienia. Sam zresztą (tak bardziej podświadomie) to zasugerowałeś twierdząc że " Może nie ma jednego focal pointu? Mózg lubi prostotę i czytelność."

Co do przejścia z fazy prac fajnych do tych zajefajnych metoda jest właściwie tylko jedna. Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

Kiedyś przeglądałem na DA stronę Ili Kuvshnikowej. Ona ma tam folder ze starymi pracami. W porównaniu z jej obecnymi jest to syf jak cholera.
    Dziewucha dużo trenowała i w końcu weszła na salony CG. I najbardziej zastanawiające jest to że wyraźne postępy zaczęły się u niej pojawiać jak już opuściła mury akademii i kontynuowała ćwiczenia "sama". W digitalu.

Ostatnie ćwiczonko doprowadziłem do końca. Bardzo podoba mi się styl gościa. Jest to niejaki Yoshiaki z AS. Tu można podziwiać jego prace. Warto, bo gość ma opanowaną formę jak mało kto. Jego prace wyglądają jak modele zrobione w 3D.
    Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 06-11-16 o 18:49

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Nowy rok, to i trzaskać dalej trza. Bo jak to sie u mnie na wsi mówi:

nie ma kondonów, nie ma imprezy.

kolejne ćwiczenia i gotowe prace. Jak zwykle. 0 progresu.

W tym roku może bedzie wreszcie level up. Czego sobie i Państwu życzę. Cheerio!

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Pierwszy najlepszy bo opowiada jakąś historię i stylistycznie też na +
    Więcej takich prac to na pewno będzie level up.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

DZięki Graft. Chociaż ten pierwszy to największa zrzynka ze wszystkich czterech. Oryginał tutaj: https://www.artstation.com/artwork/4bVkY

U mnie chyba jeszcze trochę za wcześnie na wyrabianie stylu. Jak się wszystko wymasteruje to wtedy pomyślimy. Chociaż może styl to jest coś co się kształtuje w toku nauki? nie wiem. Zobaczymy.

Level up na pewno u Ciebie też będzie. Taki wysiłek musi być nagrodzony. Los się musi odmienić.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Niektóre naprawdę kapitalne!

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Może i tak. Ale póki nie da się tego sprzedać to fakt że to jest kapitalne lub nie, nie ma najmniejszego znaczenia. :).

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Ostatnio robilem sobie takie oto ćwiczenia.
    A może to była bardziej zabawa?

Twórcy oryginałów niechaj wybaczą jeżeli coś wypaczyłem.

Uprawnienia umieszczania postów