× nie × nie:  0
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 345678
Pokaż wyniki od 71 do 77 z 77

Wątek: Teczka 2D- JonJoan (StephanBored)

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez JonJoan Zobacz posta

Ja się nie dziwię że wielkie dzieła takie jak "Harry Potter" czy te bardziej komercyjne jak "Zmierzch" powstają w bogatych krajach jak USA czy UK. Bo to wbrew pozorem nie- mega rozwinięty rynek jest czynnikiem decydującym (choć ważnym), lecz po prostu warunki w jakich artysta tworzy swoją historię. W krajach gdzie pracuje się dwa razy wolniej za dwa razy więcej, szanse na narodziny wielkiej historii są dużo większe. W UK zasiłki były na tyle wysokie że taka Rowlingowa mogła przez jakiś czas żyć skromnie, nie pracować a cały ten czas poswięcić na pisanie pierwszego kobylastego tomu "HP".
    Z tego co gdzieś czytałem. To w czasie kiedy J.K Rowling pisała H.P. to samotnie wychowywała dziecko, jednocześnie studiując. Dorabiała też jako sekretarka. ;)
    S. King również pisał po nocach historie do magazynów za gówniane pieniądze, bo w dzień pracował w fabryce, a później jako nauczyciel ;)

Nie wiń tego, czego zmienić nie możesz. Zajmij się lepiej tym na co masz wpływ ;) Okoliczności nigdy nie będą idealne.
    Uwierz mi bo wiem to z własnego doświadczenia.

Member

Podziękowania

Domyślnie

To moj ostatni taki przydlugowy post. bo cos czuje ze OP jest niereformowalny.

Cel jest ciągle ten sam. Jak są jakieś podrzędne- np. modelowanie w hardsurface w celu znalezienia takiej pracy (bo podobno dużo łatwiej znaleźć niż do branży 2D) to służą one tylko realizacji celu nadrzędnego.
    Tylko nie zrozum tego zle, ze natrzaskasz kilka modeli i pracodawcy beda walic drzwiami i oknami. Raczej chodzi o to, ze w duzych studiach robiacych gry 3d modelarzy jest duzo wiecej niz 2d. Do tego 3d wchodzi tez w chodliwe dzialki jak reklama czy wizualizacje. Z kim teraz nie rozmawiam to szukaja animatorow, duze studia organizuja platne staze w tej dzialce - nie sadze, ze potrzeba na nie cudow ale jak we wszystko trzeba sie zaangazowac.

Powiedziałeś Purinie (dwa lata temu bodajże) że moje prace są na tyle dobre że spokojnie mogę startować do planszówek, wydawnictw (i innych firm) żeby znaleźć coś stałego lub sezonowego.
    Znaleźć jakieś stałe zajęcie w jakiejś firmie outsourcingowej (robiącej ilustracje) to byłoby rozwiązanie idealne na dzień dzisiejszy. Człowiek mógłby zarabiać i się przy okazji uczyć. Ja wysłałem listów (z linkiem do portfolio) do takich wydawnictw i firm- 70 bodajże. Nie dostałem nawet jednego zlecenia (choć w pewnym momencie myślałem że naprawdę się uda) nie mówiąc już o stałym zajęciu. Pomyślałem że trzeba więc trochę przycisnąć z nauką a komiks odłożyć na później (stąd taka przerwa- sam komiks wyszedłby na tym lepiej).
    Jak to sie mowi: "doing the same thing over and over again and expecting different results is madness".
    Jesli wyslales do 70 wydawnictw i nie bylo odzewu to robisz cos zle. Moze to oznaczac, ze: masz za slabego skilla/nie pasowales ze stylistyka do danych wydawnictw/slales do zlych wydawnictw/nie ma zapotrzebowania na twoja stylistyke/miales pecha i trzeba wyslac do kolejnych 700.

Ja swoje zdanie podtrzymuje - nie musisz byc turbo wymiataczem od zajebistych obrazkow, by zaczac zarabiac. Nastolatki zarabiaja na komiszach z dewianta. Jest od cholery slabych i srednich wydawnictw, projektow kickstarterowych ktore placa moze i slabo ale placa a cudow nie wymagaja. Tak sie buduje powoli pozycje na freelansie zaczynajac od planktonu - amatorskich czy polamatorskich inicjatyw, slabo platnych zlecen, stopniowo przechodzac do lepszych. Do tego samo rozsylanie cv nic nie da. Trzeba budowac swoja pozycje - byc w sieci, udzielac sie, miec duzo kont na portalach spolecznosciowych. Firmy zdalnie, na outsource biora tylko doswiadczonych. Jako swiezak masz 2 wyjscia - albo praca na miejscu jako junior albo powolne budowanie swojej pozycji na freelansie. Plus - rozsylales portfolio zawierajace ilustracje tylko i wylacznie zrobione w twoim, specyficznym stylu. Znow - o ile nie przyfarcisz kosmicznie i ktos nie bedzie potrzebowal akurat takiej stylistyki do projektu, to mala szansa ze bedac swiezakiem ktos cie zatrudni ze wzgledu na styl. Na to rowniez pracuje sie latami. Latwiej jest na poczatek podpiac sie pod ktoras z juz istniejacych stylistyk - taka na ktorej opiera sie praca w wielu roznych firmach i na ktora jest duze zapotrzebowanie. Duzo gier webowych/na 3dsa jest w stylu mangowym ale troche innym niz twoj. Trzeba pokazac, ze potrafisz byc elastycznym i umiesz pracowac z roznymi stylistykami - to znaczaco zwieksza zatrudnialnosc w ogole.

PS. Ja nie jojczę i nie marudzę. Staram się znaleźć optymalne rozwiązanie i mam świadomość że komiks może po prostu nie powstać. Albo powstanie i nikomu się nie spodoba. Na całym świecie podejrzewam że jest od pyty osób które chciałyby opowiedzieć swoją "wielką" historię ale z jakiś powodów (rodzina) się to nie udaje.
    Ja podtrzymuje swoje zdanie i popieram Grafta. Uwazam, ze uzalasz sie nad soba i szukasz wymowek. Nikt nie ma latwo a ci ludzie z mitycznych stanow tez musza pracowac full time a po godzinach rysowac komiksy nim zdobeda odpowiednia popularnosc. Tobie sie tylko wydaje, ze masz nie wiadomo jak ciezko a inni lekko. Strasznie mnie irytuje takie podejscie. Poza tym otrzezwij troche, skoro pracujesz to jestes dorosly a nie masz jeszcze zobowiazan i nic nie stoi na przeszkodzie bys malymi krokami sobie te "optymalne warunki" tworzyl. Nie pasi ci przerzucanie obornika widlami i skrecanie srubek po 12 godzin dziennie? To jazda do duzego miasta wynajac pokoj w mieszkaniu studenckim i szukac lepszej roboty. Nawet moze byc w branzy - na testera gier wystarcza checi do pracy i glowa na karku. Jak nie w branzy to praca na jakimkolwiek sklepie/stoisku w galerii handlowej bedzie i tak lepsza niz obornik, wiec przestan prosze jojoczyc tylko wez sie do roboty.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Nie pisz na forum tylko pracuj. Ludzie dbaja o swoja dupe i maja radoche z tego, ze komus jest gorzej. Nie podkladaj sie, bo Cie utopia we farmazonie. Im sie przewaznie wydaje, ze sa lepsi, ale rzeczywistos bywa rozna. Klepac to mozna swinie po dupie, a Tobie to niepotrzebne. Usiadz konsekwentnie, a bedziesz mial rezultaty.
    I co najwazniejsze, przestan myslec, ze kogo kolwiek obchodzisz... i obchodz sie sam ze soba jak nalezy. To powinno wystarczyc :-)
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Wygląda na to że jest 3 do 0.

Skoro tak no to lecimy:

Czterech najważniejszych bohaterów prologu, który właśnie robię. Prolog będzie takim wprowadzeniem do swiata fantasy, który wykreowałem. Żeby czytelnik już na początku dostał jakąś akcję i nie pogubił się w tym całym universum.

Miya- matka głównej bohaterki:

Yuin- ojciec: bawidamek, ściemniacz, konformista.

Diaro- Były kochanek Miyi. Dla głównej bochaterki osoba ta będzie łącznikiem z mroczną przeszłością jej rodziny.

No i główny przeciwnik bochaterki:

Azgan - "happyness bringer". Będzie dybał na życie i (a jakże) na cnotę głównej bohaterki.

Zastanawiam się teraz jakie byłyby najlepsze portale do publikacji.
    Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 14-08-17 o 11:40

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

A ile lat będzie miała główna bohaterka? Bo ta jej matka, to z twarzy taka nastolatka trochę ;)

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

W prologu będzie miała 5- 6. Ale później jak już ruszy właściwy komiks to sama bochaterka będzie już nastolatką. Ktoś pewnie zara powie że za młoda na komiks. Ale przypominam że fantasy często opiera się na czasach średniowiecza, renesansu. W tamtych czasach osoby dwudziestoparoletnie przeważnie były już żonate/zamężne. I ciężko byłoby zrobić o nich przygodowy komiks. Chyba że dla kogos przygodą są domowe pielesze. ;).

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

jeszcze pare ćwiczeń twarzy w przerwie robienia komiksu. albowiem jest z tym problem.

Dwa pierwsze "zajumałem" Dagmarze. nic na to nie mogłem poradzić. Tak mi się sie podobało.

Mała jest na bazie malowidła Sofie Inuk Edelfelt. oryginał here: https://www.artstation.com/artwork/PY2K4

Syryjka 100% moja. :).

Najbardziej jestem z niej zadowolony.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 345678

Uprawnienia umieszczania postów