Skocz do zawartości

Pojazdy 3d: Teczka - Militaria - ilustracje


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dawno nic nie wrzucałem na forum, więc z pewną nieśmiałością zdecydowałem się powrócić. Ponieważ trochę się tych prac uzbierało, a wszystkie są dość monotematyczne, i ponieważ nie chcę zaśmiecać forum dziesiątkami wątków, postanowiłem założyć teczkę z militariami w tytule. Większość to ilustracje militariów latających, ale na pewno trafią się i pływających i jeżdżących.

 

Wszelkie uwagi i opnie mile widziane.

 

Na wstępie chcę zaznaczyć, że w ilustracjach tych korzystam w niewielkim stopniu z własnych modeli 3d, a w znacznym z modeli moich kolegów - doskonałych modelarzy, z którymi mam zaszczyt pracować:

Wojtka Niewęgłowskiego (Kliment Woroszylow), Sławka Ostrowickiego (pixel-factory), Darka Markiwa (2013) , Marka Rysia (mrys), Adama Tobby'ego. Oprócz fantastycznych modeli wykonali oni również tekstury bump z nitami i podziałami blach. Ja wykonywałem tekstury, głównie diffuse'y i reflect'y, a następnie shadery, sceny, tła, aż do ostatecznego finału.

Ilustracje tu zamieszczone powstały przez ostatnie kilka (-naście) miesięcy do różnorodnych projektów, przede wszystkim do serii książek: Battle of Britain Combat Archive, będących zapisem wszystkich walk stoczonych w czasie gorących dni lata 1940 - czyli okresu Bitwy o Anglię. Pozostałe to ilustracje do pism i książek. Poziom ilustracji jest różny. Z kilku jestem zadowolony, z wielu mniej. Jednak poziom modeli, które wykonali moi znakomici koledzy jest bardzo wysoki. Dlatego na początek pozwolę sobie przedstawić ich modele.

 

hurricane.jpg

 

defiant.jpg

 

spitfire.jpg

 

bf109.jpg

 

bf110.jpg

 

dornier.jpg

 

heinkel111.jpg

 

stuka.jpg

 

Ilustracje do Battle of Britain Vol. 1 i 2 - wrzucam ilustracje w layoucie jaki pojawia się w książkach (oczywiście w książce daty się zmieniają).

 

23th_july.jpg

 

8th_august.jpg

 

26th_july.jpg

 

25th_july.jpg

 

24th_july.jpg

 

27th_july.jpg

 

28th_july.jpg

 

30th_july.jpg

 

10th_july.jpg

 

16th_july.jpg

 

12th_july.jpg

 

29th_july.jpg

 

19th_july.jpg

 

31th_july.jpg

 

21st_july.jpg

 

22th_july.jpg

 

14th_july.jpg

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Ilustracje do Battle of Britain Vol. 1 i 2 - ciąg dalszy.

 

cover.jpg

 

1-7_august.jpg

 

15th_july.jpg

 

17th_july.jpg

 

18th_july.jpg

 

Bitwa o Anglię, już spoza książek:

 

303.jpg

 

fury.jpg

 

Flying Tiger

 

urbanowicz.jpg

 

Kilka Lancasterów:

 

schrage-music-1.jpg

 

schrage-music-2.jpg

 

aviation-illustration_flarerain.jpg

 

aviation-illustration_incomingthreat.jpg

 

aviation-illustration_lastpath2.jpg

 

Ilustracje do artykułu Shooting the Beast dla magazynu "Britain at War"

 

tirpitz_07.jpg

 

tirpitz_01.jpg

 

tirpitz_02.jpg

 

tirpitz_03.jpg

 

tirpitz_05.jpg

 

tirpitz_04.jpg

 

tirpitz_06.jpg

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za miłe słowa. Często już na drugi dzień wydaje mi się, że można coś było zrobić inaczej i lepiej i rzadko kiedy jestem zadowolony z tego co robię.

 

Pływające dla odmiany:

 

illustration_spanish-galeon.jpg

 

illustration_callao.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak tak "zaśmiecasz" forum, nie-sa-mo-wi-te prace, z których aż wylewa się Twoje mistrzowskie opanowanie światła i kompozycji. Nie da się ukryć, że czujesz ten temat i zawsze potrafisz zaprezentować świetne sceny, które aż chce się zawiesić na ścianie i codziennie z bliska podziwiać. Gratuluję również wszystkim, którzy mieli przyjemność z Tobą współpracować :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo :)

@Loozack: dzięki Piter! Strasznie dawno nie gadaliśmy! Wielkie dzięki za miłe słowa. Ja mam wrażenie, że z każdym dniem wiem mniej niż więcej :)

@pionix: noo Piciu! Milion lat!

@MichalG; Dziękuję. Ja też wolę robić obrazki "w trudnych warunkach atmosferycznych", chociaż chyba najtrudniej zrobić te w dobrych. Strasznie chciałbym tak jak Ty, robić te piękne wybuchy w 3d! Byłby świetny dodatek do obrazków.

@maciek3d: Dzięki!

@Mariusz Panek: dziękuję. Ja też lubiłem sklejać modele, ale nudziło ,mnie jak stały na półce i się kurzyły. Więc lubiłem robić akcje i je palić. W kompie jednak można zrobić więcej...no i nie śmierdzi palonym plastikiem :)

 

--------------------------

 

Poniżej 2 obrazki wykonane dla pilotów 6 dywizjonu F-16 ("Tygrysów") z użyciem fenomenalnej P11 Wojtka "Klimenta" Niewęgłowskiego (Kliment Woroszylow) i jego Heinkli i BF110 Sławka Ostrowickiego (pixel-factory).

 

p11_01.jpg

 

 

p11_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisek do ostatnich dwóch obrazków:

Ppor. Czesław Główczyński ( 162 Eskadra Myśliwska) 1 września w jednym z lotów alarmowych uszkodził rozpoznawczego Hs 126. 2 września nad Łodzią w walce z wyprawą bombową He 111 ciężko uszkodził jednego bombowca, który dymiąc poszedł ku ziemi (pilotowi przyznano pewne zestrzelenie, lecz straty tego Heinkla nie potwierdzają dokumenty niemieckie). W kolejnej walce tego samego dnia Główczyński i ppor. Tadeusz Koc ze 161 eskadry dostrzegli lecącego pojedynczego Bf 110, którego atakowali aż do jego rozbicia w rejonie Pabianic. 3 września Główczyński zgłosił pewne zestrzelenie Junkersa Ju 86 (samoloty te nie brały udziału w walkach wrześniowych, toteż musiał się pomylić w identyfikacji zestrzelonego samolotu, który był prawdopodobnie Dornierem Do 17), a 6 września zestrzelił He 111.

 

6 Dywizjon F 16 "Tygrysów" jest spadkobiercą tradycji lotników ze 161 i 162 EM z września 1939, stąd pomysł by zrobić te obrazki.

Piotr, jeszcze raz chciałem Ci podziękować, mistrzostwo!!!!

 

Piotr z synem, oraz Kliment w bazie 6-go dywizjonu .

fcvrgk.jpg

 

Mam nadzieję Piotr że, nie będziesz mi miał za złe... ;)

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne komentarze :)

 

No to kolejne:

Ilustracja okładkowa do Britain at War Magazine - Boulton Paul Defiant - model Wojtka "Klimenta" Niewęgłowskiego. Tekstury, Scena, Ilustracja moja:

 

piotr-forkasiewicz-britainatwar-defiants.jpg?1460409014

 

piotr-forkasiewicz-britainatwar-defiants-01.jpg?1460409261

 

 

Hudswell Tragedy - ilustracje do artykułu dla magazynu "Memorial Flight" nt. tragicznej w skutkach kolizji samolotu Wellington i treningowego Martineta. Modele, tekstury, scena i ilustracja moje:

 

piotr-forkasiewicz-hudswell-i.jpg?1460409601

 

piotr-forkasiewicz-hudswell-ii.jpg?1460409451

 

 

Boxart do modelu Hurricane MK IId. Model Wojtka "Klimenta" Niewęgłowskiego, modyfikacje, tekstury, scena, ilustracja - moje:

 

piotr-forkasiewicz-hurricane-mkiid.jpg?1460409327

 

 

Okładka magazynu Aeroplane Monthly. Model Glostera Pioneer, tekstury, scena, ilustracja - moje:

 

piotr-forkasiewicz-pioneer3.jpg?1460409651

 

piotr-forkasiewicz-pioneer.jpg?1460409647

 

12973524_1002449489835587_7877271539764423826_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dołączam do powszechnych słów uznania, bo prace są wspaniałe :) kompozycja, gra świateł i cieni, detale, wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Ogląda się to z przyjemnością :) Piotrze, czy mógłbyś nieco przybliżyć swój workflow przy pracy nad tymi ilustracjami? Z jakiego softu korzystałeś? Ile rzeczy powstało w 3D, a ile dodałeś w postprodukcji? Bardzo jestem tych zagadnień ciekaw i będę wdzięczny jeśli zechcesz się nimi podzielić :)

Edytowane przez reminoir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności