Skocz do zawartości

Porządna stacja renderująca za 15-20 tysięcy


poziomek90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dokładnie.. kupowanie gotowej firmowej stacji za taką sumę to wyrzucenie kasy w błoto(jakies 70% sumy). Za taka kaskę można uzyskać 5-6x większą wydajność niż najlepsza jednostkowa stacja graficzna Della czy HP, Lenovo..

W jaki sposób? Robiąc farmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obawiasz się o prad to wlacza je wyłącznie wtedy gdy planujesz cos renderowac. Rendery możesz sobie wrzucać w kolejke np. na backburnerze, a odpalić je wtedy gdy będziesz tego chcial. Farma nie musi dzialac caly czas. Przeliczy - wylaczysz cala lub czesciowa ilość komputerow. Watpie bys potrzebowal specjalnego switcha. Ja mam 4 pokręcone na 4,8ghz kompy polaczone w ten sposób, swietnie się to sprawdza, i wydajność jest lepsza niż inwestowanie w jednego super drogiego kompa. Gdy będę potrzebowal więcej mocy, dokupię kolejna jednostke za ok 2500zl, a potem kolejna, i kolejna.

 

Nie ma obecnie super szybkiego procesora który by był adekwatny cena do osiagow. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacja renderująca,na CPU czy na GPU ?. Możesz zawsze postawić na GPU rendering, przy pogodzeniu się z ograniczeniami aktualnych silników, także wystarczy jakaś płyta dobra w miarę na 4xPCIx16, jakiś i7 (i7-5930K, 40 linii PCIx), a potem co tam obecnie najbardziej opłacalne na rynku i wystarczające, zaletą jest to, że kolejne generacje GPU też będą na PCIx16, więc z wymianą i podbijaniem mocy/pamięci nie będzie problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft na farmie nic dodatkowo nie kosztuje ponieważ zgodnie z zaleceniami producenta maxa instalujesz bez licencji, w trybie Trial (max ma dozwolona nieograniczona liczbe kopii na uzytek renderfarmy). Vray również do 10 kompow masz w cenie 1 licencji (tak mi powiedziano gdy go kupowałem).

 

Jedyny wydatek to windows.

 

Mysle, ze także warto pomyslec przyszlosciowo. Co będzie gdy sprzet po 2 latach się zepsuje? Plyta glowna pod kilka procesorow raczej nie jest tania, nie mowiac już o procesorach. W tym przypadku gdy mi się cos zepsuje. wymienie to za grosze.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam vray 2.x na farmie który umowliwia instalowanie 10 licencji. Widocznie od v.3 się to zmienilo.

Jednakze przed wydaniem takiej gotówki radziłbym przygotować testowa scenke i sprawdzić o ile szybciej przeliczy Ci super komputer. Wtedy będziesz wiedział, co bardziej warto kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam vray 2.x na farmie który umowliwia instalowanie 10 licencji. Widocznie od v.3 się to zmienilo.

Jednakze przed wydaniem takiej gotówki radziłbym przygotować testowa scenke i sprawdzić o ile szybciej przeliczy Ci super komputer. Wtedy będziesz wiedział, co bardziej warto kupic.

 

Skoro nie trzeba super switcha to w jaki sposób taka farma jest połączona między poszczególnymi komputerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta dla kombajna dwuprocesorowego to nie jest znowu jakiś fenomen cenowy patrząc na płyty jedno procesorowe pod lga 2011v3 ;). Większość nowych wersji rendererów ma ograniczona ilość nodów najcieńsze 1 lub 2. JA jestem raczej cikaw co autor zamierza renderować ze mu jest potrzebny ogóle taki kombajn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kompy sa wpięte w modem dostawcy internetu który posiada 5 wejść na 5 kabli oraz wifi.

Jeżeli nie mamy switcha wystarczy sprzecik za 150-300zl który ma odpowiednia liczbe portow która nas interesuje. Już nie przesadzajmy, ze do podlaczenia 10 komputerow trzeba mieć switch za kilka tys zl.

 

Po prostu wydajność jednostki za 20 tysi nie przekłada się kompletnie na wyniki renderingu. Ale jeżeli ktoś akurat potrzebuje taki sprzet to proszę bardzo. Pisze tylko by rozwazyc pewne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwujaca jest ta skąpość firm jak Chaos... Kupować tyle licencji na farmę np. 50 kompów heh ale bzdura.

 

CO do sprzętu, to nie potrzeba gigabitowych drogich switchy wystarczy coś taniego, ilość informacji przesyłana sieciowo jest niewielka.

 

CO do kompów można kupić parę z allegro itp poleasingowych firmowych stacji graficznych od HP/Della które za 2500zł są juz niezłe lub jeśli samemu sie nie ogarnia zlecić załatwienie i poskładanie, podkręcenie... wyjdzie lepszy sprzęt o znacznie wyższej wydajności. A w pokoju w ktorym będą lub nawet mieszkaniu, nie bedzie potrzebne dodatkowe ogrzewanie ;) wiec rachunki za gaz, węgiel, prąd, OPEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności