Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 135

Wątek: Prace Piotr Jamroz

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Coś nowego :D Proszę o wskazanie błędów i krytkę. Zdaję sobie sprawę z tego, że zapewne w waszych oczach cała ta praca to jeden wielki błąd no ale cóż zrobić, może kiedyś do was dorównam ;D Z góry dziękuje

Member
    Awatar Jacek Kuna
    Podziękowania

Domyślnie

Hej Piotr,

Wydaje mi się, że przydało by się nieco zróżnicowania koloru. Po prawej stronie obrazka pojawiają się jakieś brązy, jasne plamki, trochę bladej żółci a nie tylko zielenie jak w reszcie obrazka i to właśnie tam jest zdecydowanie najciekawiej. Co do kompo się nie wypowiem bo z tym kuleję, ale pewnie ktoś odpowiedni się zdecyduje.

Generalnie widać że idziesz do przodu.

Member
    Awatar zlyczlowiek
    Podziękowania

Domyślnie

Wydaje mi sie, ze Jacek ma troche racji! Obraz jest mocno monochromatyczny. Tez moznaby troche urozmaicic miejsce, dodac elementy zwracajace uwage, sama flore tez przyprojektowac, moze pooperowac wiecej ksztaltami. Tez madrzej operowac walorem, wokol najwazniejszego elementu. Zgaduje, ze Twoim celem bylo zwrocenie uwagi widza na schodach, a nie na tym tajemniczym lesie po prawej, przynajmniej nie w pierwszej kolejnosci! A wlasnie na prawo ucieka wzrok, bo jest tam najwiekszy kontrast.

Taka propozycja luzna z mej strony, uspokoilem dalszy plan, wyeksponowalem schody, koncentrujac tam najwiecej rzeczy przyciagajacych uwage (rzezby, kwiaty, jakies swietliki, magia czy cokolwiek mialem na mysli dodajac swiecacy syf w powietrzu, oraz roznicujac kolor lokalny schodow, i rzezb wzgledem otoczenia). Mam nadzieje, ze widac na zalaczonym obrazku co mam na mysli, a nie jest wcale takie pewne, bo robie to pozno w nocy, jutro zlekne sie mego waloru... :)

https://www.artstation.com/artist/bastamarcin

[email protected]
    Podziękowania Piotr Jamroz podziękował

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Panie Złyczłowiek'u, jestem w wielkim szoku. Dzięki za zaangażowanie jakie włożyłeś w ten over :) Przyznaje, spierniczyłem kolorystyke i pare innych żeczy ale głównym celem rysunku było poćwiczenie kompozycji z której w pewnym sensie jestem zadowolony (nie wiem czy słusznie, pewnie za chwile mi to minie) . Kurde, aż trudno mi uwierzyć że to był mój rysunek :D
    Ostatnio edytowane przez Piotr Jamroz ; 11-09-16 o 20:51

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Kolejna dżungla. Krytyka i poprawki mile widziane :)

Member
    Awatar Kwachu
    Podziękowania

Domyślnie

Nono fajnie Ci to wyszło. Widać, że wziąłeś sobie rady do serca, i Twoja praca nie jest już taka monochromatyczna. Wydaje mi się tylko, że poszczególne plany są zbyt płaskie, brakuje trochę większego zróżnicowania waloru, szczególni na drugim planie, przez co wygląda to trochę nienaturalnie. Ale ogulnie dobra robota ;)

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ładnie operujesz kolorem i swiatlem ale w twoich pracach drazni taka "mechaniczna szkicowosc". Slabo roznicujesz materialy. Skala, kora drzewa, rosliny, mech - wszystko malujesz w podobny sposob mechanicznym ruchami pedzla. Np. ten domek z ostatniej pracy - nie jestem wstanie w ogole odczytac z czego jest zbudowany (o dachu nie wspominajac) ani zidentyfikowac roslinnosc (wyglada jak kupa zielonych bobkow). Po pierwsze - za malo uzywasz refek. Po drugie - robisz za szybko. Namaluj roslinke lisc po lisciu. Gore skalka po skalce. Zrobisz tak raz, drugi, trzeci a za czwartym juz nie bedziesz musial.

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za krytyke purinie. Wstawiam kolejny rysunek, w którym niestety nie zastosowałem twoich porad. Słabo w nim z materiałem i tymi mechanicznymi ruchami, ale wykonałem go bez żadnych referek, także czego możnaby się spodziewać. W każdym razie w kolejnych pracach wezmę sobie twoje rady do serca. Proszę o krytykę i z góry dziękuję

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów