Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 127

Wątek: Prace Piotr Jamroz

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Od niedawna zacząłem próbować rysować w szkicowniku, tak więc dodaje kilka moich bazgrołów:

I na koniec dwa nowe digitale

Ostatnio edytowane przez Piotr Jamroz ; 25-05-17 o 14:26

Member
    Awatar wajktor
    Podziękowania

Domyślnie

Myślę, że czasem chcesz zrobić pewne rzeczy za szybko. Podejrzewam, że kiedy nad czymś siedzisz to coś Cię goni i nie robisz podstawowej rzeczy podczas tworzenia czyli nie jesteś tu i teraz. Może nie skupiasz się na samym procesie tworzenia który koniec końców jest sam dla siebie? Spróbuj tworzyć nie myśląc o efekcie tego co tworzysz, nie myśląc o tym, że ktoś to zobaczy.

Widać to szczególnie w szkicach mechów w szkicowniku. Są szybkie do tego stopnia, że nawet chyba nie zastanowiłeś się co jest czym, jaki ma kształt. Bardziej od mechów przypadły mi do gustu potwory które są super.
    Podoba mi się Twoje poszukiwanie tekstury w portretach czy zieleni, tworzy to naturalny odbiór tego co robisz.

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Coś nowego ode mnie. Krytyka jak zawsze mile widziana :D

10 minutowe szkice bez refek. Ogólnie mam pewien problem z nimi, mianowicie prawie w ogóle ich nie używam a przynajmniej nie w ten sposób że podczas rysowania mam przed sobą zdjęcie. Rysowanie z głowy jakoś daje mi większą przyjemność, bo wiem że tworzę to sam od początku do końca. Czy to błąd?

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Chyba tak. Na początku kiedy się uczysz, refek trzeba stosować bardzo dużo. Jeden mistrzu powiedział że powinno to być przynajmniej 5- 6 na pracę. Chociaż przyznam że bardzo fajnie idzie ci tworzenie pejzaży "z bani".

Member
    Awatar wajktor
    Podziękowania

Domyślnie

Zgadzam się z JonJoan'em, z głowy ciężko wyciągnąć rzeczy, których nie narysowało się wcześniej z obserwacji. To tak jakby malować postacie nie rysując wcześniej ludzi.
    Mimo wszystko wychodzi Ci to fajnie, a ja z kolei rozumiem Twoją rozterkę bo mam tak samo. Chciało by się tworzyć ale najpierw trzeba się nauczyć. Im więcej się nauczysz tym bardziej Twoje prace będą przypominać rzeczywistość, czyli będą bardziej wiarygodne.

Zmruż oczy i popatrz na swoje prace. Mają klimat ale przydałoby się coś jasnego dla zrównoważenia tonów.

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Kolejny malunek ''z bani''

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Z referencji

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

15 minutowy szkic

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Çaydanlık
    Srebrna Galeria 3D Award 3D Award
    Awatar Ania
    Podziękowania

Domyślnie

Łódka w #50 - linia wody wygląda krzywo (przy łódce), bo chyba zrobiłeś linię prostą a powinna być wykrzywiona do przodu wzdłóż styku z łódką.
    I wygląda jakby ten tylni pokład łódki miał inne nachylenie niż przedni, a powinny być równolegle.

Woda w żadnej z tutejszych prac nie wygląda zbyt naturalnie, chyba to byłby właśnie taki temat żeby podglądnąć i poćwiczyć na referencjach. Niestety w obrazkach z referncji też woda jest chyba najsłabszym punktem, również te kałuże i morze. Ćwicz. Nie żebym potrafiła lepiej, ale tak mi podpadło.

Niektóre prace bardzo przyjemne, mam wrażenie że im szybszy szkic tym ci lepiej wychodzi.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów