Strona 1 z 13 12345611 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 128

Wątek: Prace Piotr Jamroz

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie Prace Piotr Jamroz

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cześć!

Nazywam się Piotrek, mam 17 lat i od około roku próbuje rysować​ :D.
    W związku z tym, że bardzo mnie to wciągnęło pragnę dołączyć do tej społeczności
    i zasięgnąć porad oraz krytyki od ludzi po fachu.
    Będę starał się zamieszczać prace na bieżąco.
    Aby nie być gołosłownym- oto pare moich dotychczasowych pracek:

Proszę o krytykę i z góry dziękuję :D
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WERWERWERWRQWRF.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	196.6 KB
ID:	102116  
    Ostatnio edytowane przez Piotr Jamroz ; 11-08-16 o 08:33

Member

Podziękowania

Domyślnie

Witam :DD
    Z tego co zauważyłem - unikaj czerni :D

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Trochę zapomniałem o tym forum ponieważ działam głownie na innym. Kolejne prace :

Ostatnio edytowane przez Piotr Jamroz ; 15-06-16 o 12:21

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Bardzo fajny start. No i oczywiście niezły wypas jak na Twoje lata. Ja mogłem pomarzyc o taki mpoziomie w twoim wieku. Z tym że ja nawet nie miałem wtedy komputera (co dopiero mówić o internecie i tablecie). Teraz pierwszy laptop dostaje się na komunię. A za moich czasów kredki + długopis w dłoń i jechane.
    Bleh...

Zwrócę uwagę na jeden wyraźny błąd. Bo sam ostatnio dziargam portrety. Trzeba zwracać mocno uwagę na walor. Na początku jak malujesz twarz, staraj się nawet ani razu nie przybliżać pracy. Bo raz że detale to się robi później a dwa że na początku należy stworzyć taką "blokową" pracę. Co to dokładnie znaczy? Blokowa praca to taka która zawiera wszystkie informacje oprócz detali. Czyli proporcje, formę' temperaturę, nasycenie no i oczywiście walor. Tutaj oczy jednocześnie są za ciemne (obwoluta, rzęsy, rogówka) i za jasne w przypadku bielma. Początkujący często popełniają ten błąd bo chcą podkreślić ich (oczu) wagę. A to się tak nie robi. Wagę podkreśla się głównie poprzez ilość detali a walor musi po prostu trybić. Tu nie do końca trybi i dziewczyna wygląda trochę jak manekin Ewa z alternatywy4.
    Pamiętaj- przez pierwszą godzinę lub dwie maluj obraz z daleka (z boku malunku umieść refkę rzecz jasna) i będzie git.

Reszta... Na razie nie zwala z konia. Ale jest na dobrej drodze. I aż się prosi o dalsze działania.

A, z jakiego forum jeszcze korzystasz? Może ja bym się spróbował dodatkowo wypromować, zasięgnąć jakiś rad?
    Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 16-06-16 o 09:33

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Od początku mojej "twórczości" udzielam się na graffika.pl ale po pewnym czasie stwierdziłem, że tutaj zasięgnę bardziej fachowych porad.
    Dzięki za krytykę :)

digital matte painter
    Awatar norden
    Podziękowania

Domyślnie

Masz tendencje do takiego dziubdziania w detalu kiedy wiele innych globalnych aspektow w pracy jest zapomnianych jak perspektywa i poprawne oswietlenie czy dobor barw.
    Wiecej szkicuj. Zamiast jednego obrazka... Wymysl sobie 20 tematow i na kazdy poswiec 5 minut. pozdrawiam.
    Robcie tak: pracujecie dla firmy X za 100. Znajdujecie firme Y ktorej mowicie ze chcecie dostac 110. Jak sa na OK bierzecie oferte i w firmie X w ktorej teraz pracujecie mowicie ze tamci z Y daja 145 i chcecie dostawac 145. Jak sie zgodza to macie 145 w firmie X. Jak sie nie zgodza to idziecie do firmy Y za 110. Potem powtarzacie proces...
    pozdrawiam wszystkich z Platige Image

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Szybkie, kilkuminutowe szkice

digital matte painter
    Awatar norden
    Podziękowania

Domyślnie

Widzisz zmiana na plus. Poswieciles mniej czasu a rozkminiles wiecej tematow.

Teraz z powyzszych obrazkow mozesz sobie wybrac ktorys ktory najbardziej uwazasz ze ci wyszedl i kontynnuowac go dodajac do niego jakas historie albo
    pojsc w jeszcze inne tematy. Sprobuj dodac jakies postaci/ architekture by bylo ciekawiej, jakas historie dziejaca sie. Ja osobiscie lubie krajobrazy ale wiekszosc ludzi tzw generalnej publiki zawsze to troche usypia.

Teraz ludzie lubia cos co jest:
    - Dynamiczne.
    - Nowatorskie w jednym lub kilku aspektach.
    - Wciaz na wysokim poziomie techniczego wykonania.
    - Najlepiej gdy tematem sa legendy albo opowiesci o herosach.

Oczywiscie warto myslec poza pudelkiem i pojsc calkowicie w odmienne swiaty/ tematy. O ile nie jest ot naiwne i zrozumiale kazdy na pewno polubi.

pozdrawiam
    Robcie tak: pracujecie dla firmy X za 100. Znajdujecie firme Y ktorej mowicie ze chcecie dostac 110. Jak sa na OK bierzecie oferte i w firmie X w ktorej teraz pracujecie mowicie ze tamci z Y daja 145 i chcecie dostawac 145. Jak sie zgodza to macie 145 w firmie X. Jak sie nie zgodza to idziecie do firmy Y za 110. Potem powtarzacie proces...
    pozdrawiam wszystkich z Platige Image

Member
    Awatar Piotr Jamroz
    Podziękowania

Domyślnie

Dwa stare rysunki i dwa nowe. Krytyka mile widziana.

Nie mam siły już tego kończyć:

Strona 1 z 13 12345611 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów