Skocz do zawartości

Import ze sketchupa do maxa


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od dewelopera modele ze sketchupa a równocześnie mam możliwość ze skorzystania z tego programu po znajomości proszę o pomoc jak przeksportować ichnie model do maxa wiem ze max zasadniczo otwiera pliki sketchupa ale po otwarciu to jest jedna wielka masakra nie idzie na tym pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja po prostu otwieram w zakładce 3D Maxa import, i ładuje plik SKP prosto do Maxa...hm...i tak codziennie, bez problemów...a co jest nie tak z ich sceną po imporcie? Burdel w materiałach? Może mają włączone podkłądy DWG w tym sketchupie i przy okazji importu pliku SKP włączyły się też te pliki DWG? Jak ja importuję cały plik SKP to wyłączam wpierw wszystkie podkłady, bo 3D Max potem szaleje jak dostaje 10000 lini z dwg po imporcie. Importuję zawsze tylko geometrię. tych podkłdów DWG jeśli są faktycznie w plikach SKP nie trzeba usuwać, wystarczy tylko je ukryć (stworzyć jakąś warstwę w Sketchupie i na nie wrzucić te podkłady DWG i potem ukryć warstwę) i potem w czasie importowania w Maxie zaznaczyć opcję "Skip hidden objects" czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris niestety po imporcie skp siatka modelu to jeden sajgon włącznie z dodatkowymi trainglami w oknach, pomijam fakt ze zasadniczo każda bryła składa się z oddzielnych poligonów ale to nie jest problem raz użyty weld na 0,001 i jest spoko . Dostaje czyste model bez siatek cadowskich i zasadniczo kończy się tym ze modeluje obiekt od nowa bo na tym z skp nie idzie pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris niestety po imporcie skp siatka modelu to jeden sajgon włącznie z dodatkowymi trainglami w oknach, pomijam fakt ze zasadniczo każda bryła składa się z oddzielnych poligonów ale to nie jest problem raz użyty weld na 0,001 i jest spoko . Dostaje czyste model bez siatek cadowskich i zasadniczo kończy się tym ze modeluje obiekt od nowa bo na tym z skp nie idzie pracować

Ale mi przykro:( :( :( ja cię...nigdy nie miałem takich jazd z modelami z SKP. Może dlatego że sam je modeluję, a architektów w mojej pracy zawsze proszę o pewien schemat przygotowania sceny jeśli już coś modelują, a i tak wszystkie modele przechodzą przez mojego kompa finalnie, więc w pracy mamy już raczej opanowaną kulturę tworzenia w Sketchupie za zachowaniem warstw, grup obiektów, instancji i materiałów. Jak chcesz, możesz podesłać scenę mi na [email protected], może będę w stanie ją Ci ogarnąć dziś wieczorem przy kompie...jeśli oczywiście masz czas i możesz to wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego czy model przygotowuje ktoś kto ma doświadczenie z wizkami/ maxem (tak jak pisze Hris- wie jak to ma wyglądać, uzgodnił workflow), czy ktoś kto 'po prostu robi model w sketchupie'.

 

jak dostaję model skp to niestety w 99% jest z tym problem- obrazowa ilustracja problemu poniżej..

model który dostałem i przemodelowany 'od zera' w maxie..

 

model ze skp- każdy drobny element okien, ram osobno, siatka jak widać, ciężko coś z tego wykrzesać. ewentualnie mógł bym zrobić na odp... i jakoś to pogrupować, nałożyć materiał, ale też nie bez problemu

 

grupowanie po materiale nie daje rady- w skp jest często po 150-200 materiałów, nawet jak jeden i ten sam występuje po kilkadziesiąt razy, osobno dla różnych obiektów.

 

dlatego najczęściej jak chcę zrobić coś porządnie modeluję od zera, niestety..

 

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności