Skocz do zawartości

Spotkania z cyklu Zacznij Tworzyć w iSpot - Wojciech Fus


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wyglada bardzo podobnie jak szkolenia microsoftu czy sponsorowane konferencje, ale dla mlodych ludzi to naprawde fajna sprawa poznac taka osobe i pewnie inaczej byloby ciezko. Tez bym krecil nosem na ten overpriced shit dookola ale widocznie nikt nie chce zrobic tego za free wiec warto brac co jest, bo to fajna okazja. Zawsze jak mlody grafik trafi na maksa, to sie go naprostuje hadrware'owo.

 

W zeszlym tyg bylem na konferencji sponsorowanej - ale tez platnej - i pojawilem sie tam wylacznie dla wiedzy przemawiajacych i nie wydaje mi sie, ze cokolwiek stracilem, nawet jezeli przedstawiciel zabral 15% czasu ze swoim firmowym przemowieniem, to oparl to na interesujacym branzowym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mac Mini do wypuszczania apek na iOS. Dla programisty, muzyka czy do pracy biurowej to nawet spoko sprzęt. Mały, super cichy, system to no-brainer (większość użytkowników nawet nie wie że istnieje terminal). Niestety za 3000pln można kupić PC który będzie dużo lepszy, no ale tu płacisz za design, pasywne chłodzenie i inne pierdoły które mają ułatwić życie.

Jak ktoś ma sporo kasy to możne zainwestować w Maca PRO, ale moim zdaniem te nowe PRO to słaba oferta i naprawdę szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze beda zadowoleni userzy kazdej marki. Kiedys na przyjeciu strzeliem jak prostak, ze ajfonow nie lubie ale mamie bym kupil bo sa idealne dla kobiet - wiekszosc facetow okazalo sie miala ajfony. Cieszmy sie ze jest wybor i uczmy sie marketingu wielkich slow od takich marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie poslucham sie nikogo kto uzywa komputera z jabuszkiem. Juz po jednym zdjeciu z tego Empiku widac ze ktos taki nigdy nie mial doczynienia z nieco trudniejszymi tematami z zakresu grafiki. Ale widze ze niektorzy potrzebuja takich wykladow tak jak sa i tacy co potrzebuja kosciola/ wsparcia duchowego. Waste of time.

 

Jezeli ktos chce osiagnac sukces... cokolwiek to znaczy... bo dla kazdego sukces jest czyms innym przedewszystkim powinien byc potrzebny a jego praca i umiejetnosci powinny sluzyc wielu innym. Strzelalbym ze matematycy, tworcy oprogramowania w tym przypadku maja ogromna mozliwosc na to by zmieniac swiat a przy okazji dobrze zarobic. Trzeba isc na polibude.. albo olac studia i uczyc sie w domu we wlasnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli któraś z tych konfiguracji: https://support.apple.com/kb/SP697?locale=en_GB

Ogólnie te rigi są fest overpriced. Niepotrzebnie pchają tam FirePro, które mimo że customowe są po prostu mieszanką W7000 i W8000. To ta sama historia jak z Quadro od Nvidii. Ja kiedyś też sobie kupiłem Titana do renderu, żeby skumać że to strata kasy była. Za ten sam hajs mogłem wziąć dwa lepsze GTXy i mieć render 2x szybszy.

Rozumiem że używasz Final Cuta albo jakiegoś innego softu dedykowanego pod Maki, wtedy nie ma wyjścia (chyba że hackintosh :D )

Do Photoshopa czy Blendera (lub innego softu do 3D) można złożyć odpowiednik tańszy ,z tą samą mocą obliczeniową + w przyszłości tylko drobny upgrade na nową kartę albo procka z szerokiej gamy do wyboru.

 

Dodam tylko, że nie jestem anty Applowy. Sam mam iPad Air 2, który uważam za najlepszy tablet jaki do tej pory miałem. Mojego 6 letniego iPhonea 3G wymieniłem ostatnio na nową Xperie z Androidem, która okazała się być sraką. No i na koniec mam Maca Mini za 3k pln z kartą intel Iris 1,5Gb , i5 2,6Ghz i 8Gb RAM - i to jest właśnie smutne w nowej generacji komputerów Applea;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Late 2013 - ten kubełek

PS. Ciekawe kto jeszcze zrobi Coming Out :)

bycie użytkownikiem Apple to na takim forum zresztą wogóle na forach w Polsce to trochę jak odmienna orientacja albo coś w tym stylu :D

 

Bez przesady, kiedyś w studiach DTP mac'i były standardem. A że apple zaniedbał ten segment swojej działalności, to się zmieniło. Obecnie gdzie pracuję, wcześniej siedzieliśmy na macach pro, ale że apple nie modernizował ich, to przeszliśmy na HP workstation (druga sprawa, to spora przebitka cenowa maców w stosunku do PC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Co za offtopy.

 

@norden: Serio ocenianie kogos po sprzęcie? WTF? Nie używam iphone'a, więc może w jakimś małym % mam szanse na wysłuchanie.

 

Apple nadal jest dobre do webu, mobile, 2D - designu.

 

Od lat siedzę na Macach do webu, a teraz mobile. I nie zamieniłbym na nic innego.

Również dzięki oprogramowaniu dostępnym tylko na maca (naprawdę bez alternatyw dla Windowsa - np. Sketch, Affinity).

 

O ile nie lubię iOS tak jeśli chodzi o OSX naprawdę dobry system. Po prostu na nim pracuję i zapominam o innych rzeczach. Ma to działać i działa.

 

Jeśli pracowałbym w 3D to inna sprawa. Tutaj faktycznie chyba nie są do tego stworzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na koniec mam Maca Mini za 3k pln z kartą intel Iris 1,5Gb , i5 2,6Ghz i 8Gb RAM - i to jest właśnie smutne w nowej generacji komputerów Applea;)

A wolałbyś by były dostępne tylko najmocniejsze Maki ale za odpowiednio wysoką cenę tak jak to było kiedyś?

Teraz w zasadzie jak nie masz kasy na Pro możesz kupić za 3k Mini właśnie- kiedyś byś wogóle nie kupił.

Maki zawsze były droższe od PC

Maca używam do Logic Pro X, FCP X, PS CS6, no i na koniec Fusion i Maya

Mając do dyspozycji jakąś większą kwotę na komputer wybieram Maca Pro- miałem PC za 35k złotych i piszę to z pełną świadomością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że chodziło mu o to że wolałby za 3 tysiące mieć kompa z podzespołami wartymi 3 tysiące a nie tysiąc.

No pewnie trafiłeś- jednak kupił Maca- to jego wybór i myślę że świadomy i odpowiedzialny- tak jak i mój.

Jak się trzeba szczypać z kasą to się kupuje PC- jak pisałem Maci zawsze były dużo droższe i to nie nowina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że chodziło mu o to że wolałby za 3 tysiące mieć kompa z podzespołami wartymi 3 tysiące a nie tysiąc.
Tak.

No pewnie trafiłeś- jednak kupił Maca- to jego wybór i myślę że świadomy i odpowiedzialny- tak jak i mój.

Jak się trzeba szczypać z kasą to się kupuje PC- jak pisałem Maci zawsze były dużo droższe i to nie nowina

Maca mam, bo deploya apek na iOS inaczej nie zrobisz :) Teraz to większość czasu służy jako komp do neta i filmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja testowałem mid konfiguracje mac' pro ten czarny kosz no cóż wydajnościowo był gorszy niż mój laptop za 3 tyś

 

- - - Połączono posty - - -

 

A wolałbyś by były dostępne tylko najmocniejsze Maki ale za odpowiednio wysoką cenę tak jak to było kiedyś?

Teraz w zasadzie jak nie masz kasy na Pro możesz kupić za 3k Mini właśnie- kiedyś byś wogóle nie kupił.

Maki zawsze były droższe od PC

Maca używam do Logic Pro X, FCP X, PS CS6, no i na koniec Fusion i Maya

Mając do dyspozycji jakąś większą kwotę na komputer wybieram Maca Pro- miałem PC za 35k złotych i piszę to z pełną świadomością

 

problem jest taki że apple nie oferuje żadnego komputera który nadawał by się do 3D. przynajmniej ja po kilku dniowych testach tak stwierdziłem :) może fakt topowa konfiguracja była by dobra w renderingu ale wydajnośc viewportu i tak dalej to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple zmienilo kierunek ekspansji, na rynek konsumencki. Mlody rozwijajacy sie artysta jest bardziej targetem niz stary lew morski czy inny wieloryb. Ich wybor. Poki jest alternatywa nitk im nie broni. Komputronik czy media ekspert jakos sie nie rwa do promowania sprzetu w ten sposob wiec nie ma co sie gniewac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia to jeśli ktoś nie działa w 3D/Compositingu/Gamingu (generalnie stuffu, gdzie potrzeba bardzo dużej mocy) to Mac zawsze jest lepszym rozwiązaniem. W dziedzinach takich jak web/2D/video Mac dominuje.

 

Norden - rozumiem, że w takim razie tacy 2D wymiatacze jak Feng Zhu to amatorzy, bo używają Maców? To samo tyczy się osób działających w web, video (zdominowane przez użytkowników Maca). To, że do stricte grafiki 3D Mac nie jest tak dobry jak PC nie oznacza, że do innych dziedzin nie jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia to jeśli ktoś nie działa w 3D/Compositingu/Gamingu (generalnie stuffu, gdzie potrzeba bardzo dużej mocy) to Mac zawsze jest lepszym rozwiązaniem. W dziedzinach takich jak web/2D/video Mac dominuje.

 

Norden - rozumiem, że w takim razie tacy 2D wymiatacze jak Feng Zhu to amatorzy, bo używają Maców? To samo tyczy się osób działających w web, video (zdominowane przez użytkowników Maca). To, że do stricte grafiki 3D Mac nie jest tak dobry jak PC nie oznacza, że do innych dziedzin nie jest lepszy.

 

Dokładnie. ja osobiście gdybym siedział w czymś innym niż 3D to brałbym macbooka pro i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności