Skocz do zawartości

Grafika Intel Hd. Wystarczy do nauki?


Vaderkd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu uczę się Maxa. Przerabiam tutoriale czytam i strasznie się wkręciłem. Aktualnie posiadam I5 4670k +8Gb RAM +GTX 970. Nie mam czasu ani chęci na granie więc pomyślałem że może sprzedam kartę i zmienię procka na I7 4790k i 16Gb Ram . Tylko nie wiem czy integra intela da sobie radę w Maxie. Czy waszym zdaniem taka zmiana ma sens? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie odpowiem Ci bezpośrednio na pytanie, ale ja na zwykłym Core duo z sześcioma ramu pracowałem zawodowo. Moim zdaniem, jeśli dopiero zaczynasz, to wystarczy Ci ten sprzęt co masz. Bo jeśli jesteś baaaardzo zdolny i np. za rok dojdziesz do 'wysokiego' poziomu w 3D - to wtedy pomyślisz o zmianie/rozbudowie/przebudowie sprzętu. Za rok dużo może się zmienić: sprzęt potanieje, zmienią się technologie, zrezygnujesz z zabawy w 3D. A jeśli dziś (lub kiedykolwiek) rozbudujesz swój warsztat, to zapewniam Cię, że i tak za tydzień lub dwa stwierdzisz, że to mało, że nie spełnia oczekiwań. Naucz się pracować oszczędnie (to jest osobny temat) i życzę powodzenia w świecie 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem sprawdzić. Wyjmij kartę grafiki. Zainstaluj najnowsze sterowniki do IntelHD Haswell (ten sam jest w i7 4790k). Proponuje zrobić OC IntelHD do 1250Mhz (niektóre sztuki dają radę więcej Mhz). Uruchom Maxa i sam poznasz odpowiedź. Mi osobiście w większości przypadków wystarcza IntelHD Haswell, tylko na innym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności