Skocz do zawartości

Privisa - polska bajka


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Privisa to słowiańska bajka, koprodukcja Juice i Flat Foot Film dla całej rodziny, którego akcja toczy się w fascynującym świecie naszych przodków. Opowiada historię 11-letniego Wilkana, jego dziadka Stanimira i ojca chłopaka - Borzymira. To historia o rodzinie, dorastaniu i sztuce podejmowania wyborów.

 

Pełna treść: Privisa - koprodukcja Juice i Flat Foot Films

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Typ hitlerjugend pewnie lepiej by się sprzedał. Ale tak jest chyba poprawniej politycznie ;) Zresztą typ słowiański to nie to samo co aryjski itp, ble ble ble.

Mi tam ten maluch odpowiada. Bez polityki czy większych filozofii.

Ciekawy jestem innych postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oprogramowanie jakie zostało wykorzystane w Privisie to : Animacja- Toon Boom Studio, compo w AE, Photoshop i Maya (Toon)

Realizacja teasera zajęła miesiąc.

Przekazuję przy okazji pozdrowienia i podziękowania od reżysera, Marcina Karolewskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dzięki za pozytywne opinie i reakcje. Bardzo nas one cieszą i dodają wiatru w żagle.;)

Jeśli chodzi o postaci to cały czas nad nimi pracujemy i "uładniamy". Istotne jest dla nas aby ich wygląd odzwierciedlał cechy charakteru. Sympatycy aryjskiej palety barwnej znajdą ją w postaciach ojca (widocznego na filmie w pierwszych ujęciach), braci bliźniaków (w filmie symbolizują ich strzały zmieniające się w wilki) oraz dziadka (na razie tylko go słyszymy). Wilkan czyli główny bohater wdg. nas powinien wyróżniać się na tle rodziny dlatego ma inne warunki fizyczne, jest bardziej podobny do matki.

No to tyle gwoli wyjaśnienia:) Jak tylko będzie to możliwe będziemy Wam ujawniać kolejne postaci i historie z nimi związane.

 

Pozdrawiam!

Marcin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich paperman z obecnej dekady nie oferuje wiele wiecej niz ich filmy sprzed 30 lat mozna by rzec idac tym tokiem.

Nawet jezeli cala animacja pozwoli zbudowac jedynie dobrych managerow i supervisorow do tego typu produkcji, to juz sukces, bo nedzie krokiem w strone wiekszych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee, to IM sie udalo dobic do tego poziomu, WY jestescie jeszcze w latach 90ych w Polsce. Czasy Amigi powiedzialbym.

 

Ja to jestem w ogóle na poziomie maszyny Turinga

Edytowane przez pikok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikomu się to nie kojarzy z filmami z Cartoon Saloon? Nawet idea podobna - odgrzebanie rodzimej mitologii i pokazanie jej w świetnej plastyce 2d. Żeby nie było, dla mnie to jak najbardziej pozytywna inspiracja. Bo ja Disney'a za bardzo tu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe byloby tlumacznie nazw tak starych, bo moze sie okazac, ze czesc ma odpowiedniki w angielskich mitach albo funkcjonuje w przyswojonej nazwie. Tak jak 'drzewo z Prus' czyli swierk, nazywa sie 'spruce' (z Prus), bo tak go nazywali polacy handlujacy nim z brytonami. Wiec jest to slowo polskiego pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe byloby tlumacznie nazw tak starych, bo moze sie okazac, ze czesc ma odpowiedniki w angielskich mitach albo funkcjonuje w przyswojonej nazwie. Tak jak 'drzewo z Prus' czyli swierk, nazywa sie 'spruce' (z Prus), bo tak go nazywali polacy handlujacy nim z brytonami. Wiec jest to slowo polskiego pochodzenia.

 

Takie słowa są chyba trzy. Spruce, mead i quark, przy czym co do spruce i mead są spory. :)

 

W jakiś tam odległy sposób Privisa skojarzyła mi się z nowym "Kubo" od Laiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności