Skocz do zawartości

Natron 2.0 - darmowy program do kompozycji


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super, mozna dopisywac wlasne toole, dobra rzecz.

Niemniej, marzy mi sie jakis tool w przegladarce, choc nie mam pojecia jak to mogloby funkcjonowac ale z nowymi narzedziami jak np. Dolaczane karty przez porty do netbookow fajnie byloby zobaczyc kogos kto zmierzy sie z problemem pracy na malenkich samplach na tablecie i pozniej skomponije wsio gdzies indziej, albo da sie sharowac drzewo, by wygenerowac podglad u klienta lub w delegacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że ten projekt naprawdę stał się*wartościowy. Już sam fakt, że prezentowany był i omawiany na SIGGRAPH w tym roku dobrze rokuje. Widzę, że również zadbano o pozostałą otoczkę, stronę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natron 1 był bardzo fajny, taki trochę nuke dla ubogich :) chwilę się nim bawiłem i dawał radę, ale dla mojej codziennej pracy w 90% przypadków AE w zupełności wystarcza a nawet jest lepszy dzięki pluginom.

Fajnie się rozwija, jak będę miał chwilę czasu to nową wersję też obadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Olaf, robiliśmy w mojej byłej firmie przymiarkę do własnego kompozytora na gpu z interfacem w przeglądarce. Pomysł dobry ale ciężko przepchnąć sensowny podgląd przez webowy interface. Po pierwsze musisz pchać png lub jpg, czyli musisz je najpierw wygenerować. Działa w locie i jest mały lag, około sekundy przy 1280x720. Ale już player nie zrobisz bo przy 720p możesz wycisnąć może 7 fps. Z małą rozdzielczością da radę...

 

Moim zdaniem takie projekty jak Natron (niech rozwija się jak najszybciej, mimo iż finansowanie projektu nie godzi się z moimi konserwatywnymi i antyinterwencjonistycznymi poglądami :P) są bezpośrednim wynikiem wyśrubowanych cen The Foundry. Gdyby dali 500$ za małego Nuka i 2x tyle za dużego, nikt by się nie zastanawiał.... a tak to zatrudnili bandę*ludzi do szpiegowania i wciskania kitu... ech korpo myślenie... A fusion... ciężko go pokochać :-) Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 to już brzmi dojrzale, także czas zainwestowany w poznanie Natron miał sens. Spory wybór jest teraz bezpłatnych dobrych programów do montażu; kdenlive (fajny na szybko), cinelerra (stary kombajn), teraz natron :). Poza tym jako uzupełnienie konwertery bezpłatne. Nie ma na co narzekać. Opensource zaczyna rządzić :) ps. kolejny rok linuxa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natron wygląda jak Nuke, ma skróty klawiaturowe Nuke i moduły o tych samych nazwach jak Nuke. Może być to bardzo kusząca perspektywa do vfx, choć pewnie łatwo bedzie jeszcze obić sie o ograniczenia młodego softu. Widzę np, że nie ma timeline i osobnych obszarów roboczych jak w Nuke Studio, ale w koncu to wersja druga. Zastanawia mnie tylko, czy na którymś etapie prawnicy the Foundry nie zechcą ukręcić łba temu projektowi, bo z perspektywy UI jest niemal identyczny z ich programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natron wygląda jak Nuke, ma skróty klawiaturowe Nuke i moduły o tych samych nazwach jak Nuke. Może być to bardzo kusząca perspektywa do vfx, choć pewnie łatwo bedzie jeszcze obić sie o ograniczenia młodego softu. Widzę np, że nie ma timeline i osobnych obszarów roboczych jak w Nuke Studio, ale w koncu to wersja druga. Zastanawia mnie tylko, czy na którymś etapie prawnicy the Foundry nie zechcą ukręcić łba temu projektowi, bo z perspektywy UI jest niemal identyczny z ich programem.

 

A co tu ukręcać, zatrudnią tych trzech programistów i projekt upadnie. To chyba będzie jedyny pożytek z tego softu. Niestety nie powstanie opensourcowy kompozytor z prawdziwego zdarzenia. Za mała grupa odbiorców. Natron to polonez z nadwoziem lamborghini z papier-mâché. To nawet nie jest soft FBP, tylko powierzchowna namiastka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestie czy program jest darmowy czy po prostu przystępny cenowo, problem z takimi projektami jak Natron wydaje mi się leży w tym, ze za wszelką cenę chce się wrzucić jak najwięcej ficzerów... żeby już był taki jak Nuke albo i lepszy... Sami użytkownicy jeszcze to napędzają. Wiele jest scen/animacji/projektów, w których wystarczy 5 rodzajów nodów i szybki load i save... Prosty interface, 3 platformy i zero innowacyjności. A tu otwieram Natrona i jest milion rzeczy i żadna nie działa jak powinna. Trochę jak z pizzą w Polsce - masz w menu 60 pozycji i każda ma to samo kiepskie ciasto i ser oraz dwa tragiczne sosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności