Skocz do zawartości

Photoshop, o rysowaniu - Pytanie


Aleksander Samuel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytanie jak nauczyć się to rysować, nie chodzi tu o wzięcie kredki i ćwicz... Zależy mi na tym aby dowiedzieć się, jak to robi czyli dlaczego tyle warstw, jak zrobić szkic a następnie go poprawiać, jakich narzędzi używa film jest za szybko..

 

Najważniejsze pytanie skąd ci ludzie z YT, którzy tak malują, rysują, wiedzą jak uformować cienie ? strzelają czy ... To mnie cały czas zastanawia i nie pozwala zasnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak jak Olaf mówi. Przygodę z rysunkiem zaczynamy anologowo. Można kredkami ale najlepiej by chyba było kupić kilka cienkopisów kreślarskich różnej grubości (po osiem zł sztuka), jakiś szary lub brunatny blok (reprezentuje średnie tony), oczywiście ołówek i białą kredkę lub biały flamaster (żeby zaznaczać tony jasne).

 

Żaden naprawdę dobry rysownik nie zaczyna od cieniowania rysiów na tablecie. Najpierw sobie ćwiczymy proste zwykłe kreski i elipsy potem przechodzimy do prostej formy organicznej (rysujemy gluty wraz z konturami, takie jak np. tutaj:http://ginadraws.blogspot.com/2012/10/cda-so-far.html) i geometrycznej (najpierw plainy i sześciany zamieszczone poprawnie w perspektywie). Potem jak już to opanujemy to możemy sobie pocieniować.

 

Prawidłowa kolejność tematów które każdy rysownik powinien ogarnąć jest podana tutaj: http://2d.cgmasteracademy.com/programs/

 

Jak dobrze zauważysz dopiero w czwartym bloku (jeden blok to około 3-4 miesięcy nauki) przechodzi się już do takiego bezpośredniego digital paintingu i technik z nim związanych.

 

Oczywiście tutoriale na CGMA są bardzo drogie i wielu może pomarzyć bysię na nie zapisać no ale raz że da radę znależć tańsze lub nawet darmowe zamienniki a dwa że chodzi po prostu o to żeby poznać tą ścieżkę studiów, tak by nie zaczynać przygody z rysowaniem od jakiegoś mangusiowatego rysia na wypasionym tablecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie zrozumieliście pytania. Autorowi chyba nie chodziło o nauczenie się rysunku jako takiego ("nie chodzi tu o wzięcie kredki i ćwicz... "), tylko raczej o poznanie technik i narzędzi Photoshopa. Jak W PHOTOSHOPIE narysować kreskę, dlaczego na tylu warstwach, jak posługiwać się ścieżkami itp. Tak ja zrozumiałem pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności