Skocz do zawartości

Zestaw PC 7000zł


Rasti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Zwracam się do Was jako student architektury, który chce zakupić nową pakę do robienia renderów i ogólnej grafiki.

W czym aktualnie pracuję do 3ds na mentalu, jednak już od dawna planuje przeskoczyć do Vraya, wiec to myślę o nim będziemy mówić :)

Wiem, że takich tematów jest multum, jednak ceny na rynku cały czas się zmieniają, a technologia idzie do przodu.

Ogółem dzisiaj poprosiłem w pewnym serwisie komputerowym o propozycję komputera za ok 7000zł - taki max to 7300. Jednak chciałbym poznać opinie kogoś, kto w tematach renderingu siedzi ;)

Interesuje mnie samo pudło, jednak ze wszystkim. Jakiś dysk SSD na system, tak myślę 256gb, do tego zwykły 2TB. jakaś standardowa nagrywarka DVD, czasami jednak się przydaje, dodatkowe chłodzenie, jeśli uważacie, że byłoby miłe. Reszta ma wykręcać jak najlepsze wyniki. Ogółem myślałem o jakiejś i7, i dobrym geforce. Jednak z tego co wiem, to albo renderujemy na procesorze, albo na grafice i wtedy inwestujemy w jedno. Trochę próbowałem się rozeznać w zakresie Vraya. No i słyszałem różne opinie. Jakiś czas temu czytałem artykuł, który porównywał rendering o tej samej jakości i wynik w czasie był na prawdę spory - grafika renderowała 6 razy szybciej.

Więc jak to w końcu jest, co bardziej opłaca się złożyć? Liczę na Wasze treściwe opinie :)

Byłbym wdzięczny za jakąś gotową konfigurację, wraz z krótkim komentarzem. Chciałbym też, żeby komputer był przyszłościowy w miarę i pozwalał na późniejszy upgrade.

Propozycję z serwisu powinienem dostać jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wklej tu to co CI zaproponują najwyzej zrobi sie korekty.. To troche czasu zajmuje, takie złożenie od zera komuś na papierze dobrej konfiguracji, trzeba przemyslec kazdy komponent, markę, rozne kompromisy cenowe, wydajnościowe. Wątek o stacji za 10tys jest aktualny bo nie przybyły nowszej generacji sprzęty od tego czasu na rynku, ani cenowo ciagle jest +- 10%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, tylko 10 koła nie mam do dyspozycji :) Widziałem inne tematy, przeglądałem trochę, jednak nic zbliżonego nie widziałem cenowo. Jak już mam te 7 do wydania to chce kupić dokładnie za to. Więcej niestety nie mam do dyspozycji.

Co do specyfikacji to jasne, że wkleję. tylko na Nią czekam :D

A jak t jest z tym prockiem/grafą, na czym renderować? Też bym przekazał ewentualnie do serwisu, na czym powinni się skupić ;)

 

Dostałem coś takiego:

 

Intel Core i7-6700, Quad Core, 3.40GHz, 8MB, LGA1151, 14nm, 65W, VGA, BOX

Zalman CNPS11X Performa Plus wentylator na procesor

MSI Z170A PC MATE, Z170, DualDDR4-2400, SATA3, SATAe, HDMI, DVI, USB 3.1, ATX

Kingston HyperX Predator Pamięć Black DDR4 CL16 DIMM 32GB(kit of 2)

MSI GeForce GTX 980 OC V1, 4GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, DVI, 3xDP

SanDisk SSD Plus 240 GB SATA III 6GB/s, 520/350MBs, 7mm, MLC

Dysk twardy WD Red, 3.5'', 2TB, SATA/600, 64MB cache

TACENS FORTIS, USB 3.0, Obudowa ATX , czarna (bez zasilacza)

AEROCOOL KCAS 700W Zasilacz ATX , 80 PLUS BRONZE, aktywne PFC

 

Z metką 7300.

Edytowane przez Rasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak. Zmieniłbym chlodzenie na tańsze SilentiumPC Fortis 3, ktore w testach wypada lepiej od tego droższego Zalmana.

Płytę na ASUS Z170-A (mniej prądu żre i większa wydajność od tej MSI)

 

Ten dysk SanDiska wypada wydajnościowo cienko na tle konkurencji, wymienilbym na Crucial MX200 (pare dych roznicy)

 

Ten dysk WD serii wadliwej RED wymienilbym na np. Toshibę 2TB

 

Zastanowilbym sie czy nie lepiej doplacić tych ok 150zł do procesora 6700 z dopiskiem K, nawet bez podkrecania ma znacząco wyższy standardowy zegar. A pozniej mozna podkręcić zawsze uzyskując kolejne z 20-25% mocy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie chłopaki, bardzo pomagacie :)

Teraz zastanawiam się, czy wybrać ten procesor 4 czy 6cio rdzeniowy, ilość wątków ma spore znaczenie, ale domyślam się, że liczy się też jakość wątków ;)

Co do dysków to się słucham, sprawdziłem i zmieniam. Zaraz coś posklejam i też skonsultuje z serwisem i zarzucę jakąś bliższą zamawianiu wersją :)

Dzięki jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasti z tego co piszesz to zasadniczo ma to być komputer do wizualizacji architektonicznych czyli jak na ten moment możesz zapomnieć o renderingu na gpu nie wiem jakiej wielkości sceny będziesz robił pojedynczych obiektów czy całych kompleksów w przypadku drugim zapotrzebowanie na pamięć przez scenę jest spore raczej gpu nie wykorzystasz do niego ze względu na ograniczenie pamięci jakie mają karty graficzne korzystają tylko z tego co mają na własnym pokładzie ram jest niewykorzystywany. Piszesz o vray to w tym przypadku masz tylko rendering na cpu plus active shde na gpu przy pomocy vray rt, kolejny popularny render to Corona całkowicie oparta na procesorze, możesz także wybrać renderery hybrydowe jak Arion, Indygo , Thea Render maja opcje wspomagania cpu+gpu. Jako architekt polecam na początek skupić się na mocniejszym procesorze równocześnie na platformie która będzie można rozbudować w przyszłości czyli na pewno należy pominąć to co ci zaoferowano czyli platformę oparta na podstawce LGA1151, znając politykę intela nic mocniejszego na tej podstawce nie wyjdzie :)Natomiast lepiej zainwestować w platformę lga 2011v3 i na początek i7 5820k szczególnie ze intel już zapowiedział ze na tej platformie będzie oparta generacja 6 procesorów i7 extreme. Tak samo nie pakowałbym się na początek w GTX980 jest to strata pieniędzy na coś czego nie wykorzystasz chyba ze zamierzasz komputer wykorzystywać do grania :) Do viewportów całkowicie wystarcza model GTX 950 lub 970

Co do renderowanie na cpu to im masz więcej wątków tym lepiej nie przypadkiem stacje renderujące są oparte na platformach dwuprocesorowych xeonach które zasadniczo są nisko taktowane natomiast mają 12 i więcej rdzeni a to znaczy dwa razy więcej wątków do renderingu dwa akurat model i7 5820k bardzo ładnie poddaje sie OC spokojnie bez katowania procesora można przy pomocy softu uzyskać 4,2Ghz a wtedy ten procesor pokazuje prawdziwy pazur :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupilem podzespoly i7 6700k ale jakbym mial hajs to bym bral 5820k. Tez dobrze sie kreca. 6700k jest dosc gorace na 4.7GHZ ja mam ustawione na 4.5. 5820k podobno ladnie pracuje na 4.2Ghz. Jeden watek ma znaczenie w operacjach jednowatkowych. 5820k jest sporo szybsze od podkreconego 6700k w cinemabench. Jak masz zapasowe 300pln to mozesz kupi jakis lepszy zasilacz z wieksza iloscia zabezpieczen lub dodatkowe 32GB DDR4 za 520pln pzd. RAM pod Z150 1151 w 2 kosciach 16GB jest bardzo drogi.

 

Rowniez mysle ze 970 starczy. Pare zloty w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast posiadam i7 5930k miałem farta bo była promocja i procesor był tylko o 300 pln droższy od 5820 to są zbliżone do siebie modele 5930k ma tylko więcej linii pcie a co za tym idzie lepiej się nadaje do systemów pod większą ilość mocnych kart graficznych. Natomiast ma bardzo zbliżone OC do 5820k bo na powietrznym spokojnie można osiągnąć 4,7 ghz i jest wtedy stabilny a przyspieszenie jest naprawdę mocno odczuwalne przy renderingu. Podaj jakie ceny miały podzespoły ci zaproponowane

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie :)

Skłaniam się w stronę 5820 i przy grafice spróbuje zostać przy 980 od Gigabyte'a, Wiedźmina 3 jeszcze nie skończyłem :D

Właśnie ceny za podzespoły nie dostałem, tylko ogólna cenę 7300 za to co podałem wyżej. Trochę sporo, bo licząc tak na szybko to liczyli sobie marżę sporą za samo złożenie, a mógłbym to ewentualnie zrobić sam. Ja rozumiem, że nie za darmo, ale nie w cenie ponad dysku :D

Byłem przedstawić im swoją wersję, z 6cio rdzeniowym, zobaczymy co mi zaproponują i w jakiej cenie.

Moja opcja, którą zaniosłem jest taka:

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 700W modular SLI PSU (OCZ700MXSP-EU)

Dysk Toshiba HDD 2TB SATA III 7200RPM 3,5"

Procesor Intel Core i7-5820K LGA2011 64bit 3.3GHz 140W 15MB BOX (BX80648I75820K)

Dysk SSD Crucial MX200 250GB SATA3

Pamięć Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 32GB/2400(4*8GB) CL16 (BLS4C8G4D240FSB)

Chłodzenie CPU Thermalright Macho 90 (100700725)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 980, 4GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, 3xDP (GV-N980WF3-4GD)

Płyta główna Asus X99-A/USB 3.1, X99, QuadDDR4-2133, SATA3, SATA Express, RAID, ATX (X99-A/USB 3.1)

+ obudowa, tylko tańsza niż tą co podał Sebazx6r i mniej kosmiczna :)

Jeszcze dostałem uwagę, że przy tej grafice można by jednak pomyśleć dla pewności o mocniejszym zasilaniu, tak 800W. Również mówili mi o tym, że jednak najlepszą opcją jest pamięć 2x16 która jest w pierwotnej propozycji. Będę czekał na wycenę, co o tym sądzicie?

 

---

Wyszło mi coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/S4sdr/

Obudowa wybierana po wyglądzie, jakbyście mogli luknąć czy będzie ok. Ma czytnik kart, który jest mile widziany, no i ten design ^^

Edytowane przez Rasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz 800 W tonie wiadomo na co ktoś koniecznie chce cie oskubać na kasie spokojnie wystarczy jakiś dobrej firmy jak seasonic , thermalteke, 650-750 tylko z serii 80+ Gold, Co do Grafiki Wiesiek III śmiga spokojnie na GTX 970 :) a różnice lepiej przełożyć na leprze zasilanie albo mocniejsze chłodzenie lub lepszej klasy dysk ssd np wywaliłbym tego sandiska na rzecz samsunga 850 evo 250GB. Co do obudowy sam posiadam dwie takie i są naprawdę ekstra w srodku wszytko się ładnie mieści wszytko masz za ścianką skrzynki pomiędzy płyta obudowy, dobra cyrkulacja powietrza możliwość rozbudowy o kolejne wiatraki zresztą sam zobacz jak to wygląda realnie :)

h4T9WjY.jpg

 

taki mały test jak wygląda zmian taktowania a prędkość renderowanie :) przy 6 rdzeniowcu :)czasy renderingu z multipass bez jest sporo mniejszy :)

 

Fabrycznie 3,5ghz turbo 3,7

uvNtRBe.jpg

4,2 ghz

47ePM7w.jpg

4,7 ghz

zR7ijwt.jpg

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co o takim złożeniu sądzisz?

http://www.morele.net/inventory/info/S4sdr/

Co do obudowy to tak, widzę, że ta co pokazujesz jest praktyczniejsza, ilość dodatkowych wiatraków stanowczo dominuje, jednak nie mogę się na razie oprzeć designowi tej w moim złożeniu :D Jest po prostu piękna ^^ No i 5 wiatraczków powinno dać radę...? Chyba, że mówicie, że faktycznie mogę mieć problemy z grzaniem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wywal te pamięci w pracy z 3d nie ma znaczenia w ogóle taktowanie pamięci to jest dla maniaków benchmarków co to się u nich liczy każdy 1% większej wydajności. Programy 3d nie wykorzystują taktowania naprawdę nie zobaczysz różnicy w renderowaniu na pamięciach 1600 a 2400 może wyjść nawet na to ze na 1600 szybciej ci się przeładuje wszytko do pamięci bo mają znacznie współczynnik CL Sam posiadam te http://www.komputronik.pl/product/283497/Elektronika/Części_PC/HyperX_2x_8GB_DDR4_2133MHz_Cl14_Fury_Black_.html. nie jestem przekonany co do tego chłodzenia jak ono sobie poradzi z tym procesorem i czy nie będzie to kosztem twojego słuchu ja sobie cenie cisze jeśli chodzi o prace a nie suszarkę pracująca wiele godzin :)

Co do obudowy jak wybierasz pomijam design ;) zwracaj uwaga po pierwsze na:

-szerokość i jakie najwyższe chłodzenie można do niej wsadzić

-posiadanie kanałów dla kabli albo dużej przestrzeni za ściana klatki

-jak największej ilości otworów wentylacyjnych albo dużych powierzchni wentylacyjnych

-jak długa grafikę się da zamontować

- dobrze jak obudowa jest wyposażona już w większą ilość wiatraków niż jeden tylny :) i czy istnieje możliwość wyposażenia jej w dodatkowe

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli którą pamięć być polecał zamiast tych Crucial? HiperXy wychodzą drożej.

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-32gb-4x8gb-2133mhz-cl13-hx421c13sbk4-32-771724/

ew

http://www.komputronik.pl/product/259460/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/HyperX_4x_8GB_DDR4_2133MHz_Cl14_Fury_Black_.html

Lepiej by się sprawowały?

Oraz jakie inne chłodzenie proponujesz? Sam niezbyt się w nich orientuje i sugeruje się tylko Waszymi opiniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te pamięci to polecam bo mam je przetestowane komputer ładnie poddaje się OC, co do chłodzenia nie chce cie wprowadzać w błąd dobrze jak by się wypowiedział ktoś kto je posiada bo będzie wiedział jak się ono sprawuje, ja od kilku lat związałem się z noctua ale to są chłodzenie niestety drogie na naszym rynku a szczególnie teraz. Posiadam nh-d14 i nh-d15 i jestem zadowolony cisza i wydajność chłodzenie warte były wydatku ale to już najlepiej samemu się decydować:) Fortisy są dobrze oceniane jeśli chodzi o efektywność nie wiem jak to jest z ich cichością pracy bo producenci potrafią odrobinę przekłamywać

Zerknij jeszcze na te pamięci http://www.morele.net/pamiec-crucial-udimm-ddr4-4x8gb-2133mhz-cl15-ct4k8g4dfs8213-855827/

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, bo po co zakładac nowy o tym samym.

 

Przesiadam sie z i7 [email protected] i zastanawiam się czy brać teraz 5820k czy poczekać na nowe broadwelle-e. Jakie masz zdanie na ten temat skalpel?

Jaką masz płytę główną? Czy tańsze modele tez sobie poradzą z podkręcaniem na ok. 4.7GHz?

Myślałem nad chłodzeniem Raijintek Tisis albo Cryorig R1(tyle, że to strasznie wysonie byle i braknie mi 3 milimetrów w obudowie; mam fractala)

 

Odnośnie RAMu potwierdzam, sam się teraz przesiadłem z DDR3 2400 na 1600 i nie odczułem żadnej różnicy. W cenie 16GB kupiłem 32GB, dopłaciłem zaledwie 20zł, bo trafiła sie dobra okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Skalpel, mozesz rozjasnic troche stwierdzenie o wiekszej ilosci mocnych kart graficznych przy I7 5930k w porownaniu do I7 5820k?

tzn, o jakiej ilosci mowisz? jak mocną karte mozna wmontowac i ile max sztuk przy 5820 i 5930? zastanawia mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty mowe dzialaja w pci expres 16.

Procesor 4790k obsluguje 16 linii pci express czyli 1 karte w trybie 16 lub 2 karty w trybie 8.

5930k ma 40 linii czyli obsluzy 2 karty po 16 linii.

5820k ma 28 linii czyli jedna karta po 16 i jedna 8 linii. Reszte wolnych linii można zuzyc na dyski m2. każdy dysk obsluguje chyba 1 lub 2 linie już Rie pamiętam ale chyba 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian mnie uprzedził, ja tylko sprecyzuje co do samych kart 5820 i GTX 980 procesor będzie miał problemy z ich obsługą także dla kart GTX 980 i titan w przypadku dwóch kart platformą wyjściową spośród i7 są 5930k i 5960x.

minczin co do nowych brodwelli to sana razie rożne przecieki na temat ich wydajnościowy w stosunku do serii 5 ze to góra tylko 10 % z innych artykułów ze może być bardzo małe albo wręcz nie odczuwalne przyspieszenie bo firma poszła nie w strunę wydajności a energooszczędności. Więcej coś się da powiedzieć jak się pojawia testy z wersji inżynierskich natomiast na pewno wiadomo ze będą na lga 2011v3 i ze wystarczy up biosu w płytach. Co do pytania o płytę to posiadam asusa x99-A/USB 3.1 bez kłopotu soften asusa podkręca się moja 5930 do 4.7 automatycznie stabilny komputer tak w renderingu jak ogólnym użytkowaniu. Mogę odradzić jedna płytę Asrock x99m extreme kłopoty z biosem konieczność aktualizacji na staracie, niekoniecznie współpracuje z pamięciami które ma podane w specyfikacji bez właśnie aktualizacji biosa

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i części do mojego PC doszły, dzięki wielkie za pomoc jeszcze raz!:)

Tak ogarniałem, czy sam dałbym radę złożyć go i wszystko wydawało się proste do momentu, aż nie przymierzyłem się do montażu chłodzenia. Tutaj wyskoczył dosyć dziwny problem, otóż otwory na montaż ramy chłodzenia do płyty są... zaplombowane, a od góry jest gwint. Jak oglądam montaż chłodzeń do tej płyty to wszystkie są tak jakby przygotowane pod ten już gwint na płycie, bez "przebijania" się przez nią. Niestety chłodzenie Macho 90 ma montaż na innej zasadzie. Poradzicie, czy da się to zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności